Marta wśród książek,  Recenzje

Milioner i bogini- Vi Keeland, Penelope Ward

Czy kłamstwo zawsze jest złe? Może w imię miłości wypowiadane w dobrej wierze nie jest pozbawione, choć nutki dobrej woli. Miłość ma ogromną moc, która jest w stanie wiele wybaczyć, ale czy udawanie kogo innego da się wytłumaczyć?

Bianca George ma od lat jasno wytyczone zasady. Ciężką pracą brnie do wyznaczonego celu, po drodze unikając ludzi pustych, wyniosłych i zasłaniających się tylko pieniędzmi snobami. Z jednym z nich miała przeprowadzić wywiad. O tak, Dex Truitt to żywy przykład na to, czego w ludziach nie ceni ta kobieta. Gdy w drodze na wywiad poznaje mężczyznę, który wydaje się nie posiadać znienawidzonych przez nią cech, jasne jest, że to z nim zacznie się spotykać. Wracając do Dextera Truitta, szefa pokaźnego imperium finansowego i jego wywiadu udzielonego przez internet, który wcale nie jest zakończeniem tej wirtualnej znajomości. I tak o to Bianca poznaje dwóch mężczyzn tak różnych i fascynujących jednocześnie, że zakochanie się wisi w powietrzu. Obecny układ przestaje jej wystarczać, a uczucia narastają. Kogo wybierze panna George? Jay z windy, czy Dex, który okazuje się zgoła inny, niż przypuszczała? Ty już wiesz, co łączy ich obu, ale co na to Bianca?

Wiosna to idealny czas na zaczytywanie się w romansach. Jeśli myślę o takim typie literatury, to od razu na myśl przychodzi mi ten sprawdzony w bojach duet. Panie Keeland i Ward od dawna zgrywają się z moim poczuciem humoru, tworzą bohaterów idealnych dla mnie, a do tego wszystko zamykają w ciekawej i jakże barwnej historii. Czegóż chcieć więcej?

To niesamowite, że po latach czytania romansów, wciąż trafiam na takie, które od początku do końca trzymają w napięciu, doskonale przy tym bawiąc. Milioner i bogini ciut się różni od typowego schematu w opowieściach spod pióra duetu Ward-Keeland. Tu od początku czytelnik patrzy na upadek bohatera i to nie byle jaki, bo stworzony tylko przez niego. To jak pięknie Dexter wikła się w spirale kłamstw, nie tylko bawi, ale i ciekawi coraz bardziej z każdą stroną. Trzeba przyznać, że facet ma niezwykłą wyobraźnię i umiejętność do wplątywania się w kłopoty. Potężny, inteligentny, przystojny i bogaty mężczyzna, który ginie pod urokiem kobiety.

Bardzo ciekawa charakterystyka postaci, z którymi bez problemu mogłabym się zaprzyjaźnić. Nie są idealni, popełniają masę błędów, często się też na nich nie uczą, jednak starają się podnieść z każdej porażki i odnaleźć drogę do swoich serc. Dexter będzie musiał stawić czoła kłamstwom i niedopowiedzeniom, których wiele się nazbierało. Bianca będzie walczyć z uczuciem do dwóch mężczyzn, których łączy więcej niż tylko jedna kobieta.

Milioner i bogini to plejada świetnego poczucia humoru, potknięć głównych bohaterów i miłości, która zrodzić się może wszędzie, choćby na podłożu z kłamstw. Lekkie pióro, które sprawia, że powieść się pochłania i niezawodne poczucie humoru, które nie pozwoli wam na nudę i na długo pozostawi uśmiech na waszych twarzach. Owszem to częstę przy książkach tego duetu, lecz czy nie o to chodzi. Historia, w której bohaterowie będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji, wykazać odwagą i cierpliwością i uwierzyć, że miłość jest w stanie zdziałać wiele, bez względu na klasę, pochodzenie czy wykonywany zawód.

Nie powinniście mieć problemu z wyborem ulubionych bohaterów, czy najśmieszniejszych momentów. To książka, która was wzruszy i rozbawi, trafiając strzałą miłości prosto w serduszko. Dextera zapisuje na swoją listę ulubionych pacanów, którzy zyskują przy bliższym poznaniu, a was zachęcam do relaksu właśnie z tą powieścią.

Ocena:

Tytuł: Milioner i bogini

Autor: Vi Keeland, Penelope Ward

Wydawca: Editio Red

Liczba stron:280

ISBN:9788328339972

Data premiery: 16 stycznia 2019

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *