Marta wśród książek,  Recenzje

Ucieleśnione emocje. Vivid Aurum-Aleksandra Turek

Świat, w którym każda barwa nabiera głębszego wyrazu. Gdzie emocje pochłaniają cię całą, a codzienność nigdy nie zwalnia. Sen. To on potrafi wykreować obrazy w twej wyobraźni. Ocalić, zwieść i uwieść. Co jest prawdą? Gdzie jawa ma swój początek, a gdzie koniec? Czy wyobraźnia może stać się bronią?

Livid to zwykła dziewczyna z Polski, która wkraczając w dorosłość, postanowiła zawalczyć o swoje marzenia. Takim sposobem właśnie rozpoczyna pracę i nowe życie w Korei Południowej. Nie wie jeszcze jak bardzo to miejsce i ludzie odmienią jej los. Dziewczynę nawiedzają dziwne sny, w których widzi przepiękne zwierzęta o nienaturalnym rozmiarze. Czuje, że wizje mają ogromne znaczenie.

Obok zwykłej codzienności istnieje świat, w którym emocje mają realny kształt. Majestatyczne zwierzęta, które obrazują nasze uczucia, są jego częścią. Livid wkracza na ścieżkę, na której to, co realne miesza się ze snem. Tylko wiara w moc wyobraźni może pomóc jej zwyciężyć. Bogowie chcą ukarać ludzi. Czy Livid uda się wygrać w tej nierównej walce?

 

Nigdy nie przepraszaj za miłość, przecież to najpiękniejszy komplement, jaki mogłeś mi dać.

 

Ucieleśnione emocje sprawiły, że moje myśli nagle nabrały większego sensu. Okładka przyciągnęła skutecznie uwagę, a treść? Tu już zadziała się magia, która wciąż od nowa przyciąga mnie do tego tytułu.

Aleksandra Turek ma niezwykle lekkie i plastyczne pióro. Tka swoją opowieść niczym najlepsza szwaczka, składając z pojedynczych słów historię, która zaskoczy czytelnika od początku. Dziewczyna, która wraz z krokiem w dorosłość stawia kolejny ku spełnianiu marzeń i świat otwierający przed nią swoje czeluści. To niesamowita uczta dla wyobraźni, która odgrywa tu niemałą rolę.

Można mieć obawy, gdy powieść Ucieleśnione emocje trafia w nasze ręce.

 

To jednak krótkotrwały efekt, który szybko zostaje zastąpiony uczuciem niedosytu. Historię Livid pochłaniamy niemalże na jednym oddechu. Pomysł na fabułę przykuwa uwagę. Rozwój wydarzeń podsuwa nam masę zaskoczeń, a kreacja postaci dopełnia zachwyt całością.

Wszystko tu współgra ze sobą, jakby ktoś przypadkiem otworzył nam drzwi do swojej wyobraźni i pozwolił w niej zamieszkać. Opisy są niezwykle barwne, plastyczne i wyważone. Postaci, no właśnie każdy z bohaterów zyskuje naszą sympatię. Z niecierpliwością przewracałam kartki, by sprawdzić, jak potoczą się ich losy, jak zmienią się uczucia i charaktery poszczególnych osób.

 

Zabawne. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie wszystko, ale nie to, że nasze fantazje mogą istnieć naprawdę.

 

Autorce udało się stworzyć coś kompletnego i zasługującego na uwagę. Ucieleśnione emocje to opowieść o sile wyobraźni, o potędze i nieprzewidywalności miłości oraz przyjaźni, do ludzi, zwierząt i natury. Livid zaskakuje swoją dojrzałością i otwartością, a także odwagą. To niesamowite ile przygód czeka na drodze dziewczynę i jej przyjaciół z zespołu muzycznego.

Mogłabym godzinami opowiadać o emocjach, ironii i ogromnej dawce humoru. Zachwalać styl autorki i jej umiejętności w kreowaniu świata, ludzi i zdarzeń. Tylko czy to was przekona do tego, by sięgnąć po Ucieleśnione emocje? Vivid Aurum zaskakuje, oczarowuje i kradnie serce. Zmusza do refleksji i poszukiwań własnych emocji, a także pokładów empatii.

Może te słowa wystarczą, urzeknie was okładka lub zaintryguje tytuł i opis. Jeśli to nie starczy za sposób kuszenia, podpisuje się pod tą historią obiema rękami i zachęcam do poznania twórczości autorki. Ja jestem zachwycona i wciąż tkwię w świecie, gdzie moje emocje są niczym, nieujarzmiona potęga kruka.

 

Ocena:

Tytuł: Ucieleśnione emocje. Vivid Aurum
Autor: Aleksandra Turek
Wydawca: Novae Res
Liczba stron:576
ISBN:9788381476287
Data wydania: 24 października 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *