Marta wśród książek,  Recenzje

Nieodpowiednia dziewczyna-J.Harrow

Uczucia pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie. Nie pytają o pochodzenie, przeszłość czy status związku. Miłości nie da się przewidzieć i okiełznać. Do nas należy zadbanie o całą resztę, gdzie nie ranimy siebie i innych. Czy zawsze warto podążać za emocjami?

Eve to niezwykle zdolna i młoda tatuażystka. Dziewczyna unika mężczyzn jak ognia i nie wierzy w miłość. Z natury buntowniczka, której ciało usłane jest tatuażami, nie ma problemu z tym, jak łatwo szufladkują ją inni. Daniel to chłopak ułożony i szarmancki. Pochodzi z dobrego domu o sztywnych zasadach. Do salonu tatuażu, w którym pracuje Eve, trafia ze swoją dziewczyną, Alice. Oboje chcą zrobić sobie dziarę, która będzie pamiątką ich miłości.

Do tej pory Daniel zawsze bezbłędnie wiedział jak się zachować, jednak przy Eve traci rezon. Wbrew rozsądkowi chce poznać ją bliżej i poddaje się swojej fascynacji całkowicie. Mężczyzna nie wie, że ich drogi już wcześniej się przecięły. Co wyniknie z uczucia, przeciwko któremu jest cały świat? Bitwa serca i rozumu zawzięcie trwa. Jesteście gotowi, by sprawdzić, kto zwycięży?

 

Lubię sięgać po historie nieoczywiste, kuszące fabułą już na poziomie samego opisu. Nieodpowiednia dziewczyna skusiła mnie tematem tatuaży, które mogą mieć miliony znaczeń i skrywać pod sobą nietuzinkowe osobowości. Czy dostałam, to czego oczekiwałam?

 

J.Harrow zaskoczyła mnie swoim stylem i lekkością, z jaką tworzy fabułę. Od pierwszych stron z zaciekawieniem przyglądałam się snutej opowieści, bohaterom jakże różniącym się od siebie i tłu, którym okazuje się przeszłość. Życie Eve nie było usłane różami. Piekło w nastoletnich czasach wzmocniło jej charakter i sprawiło, że nie jest w stanie zaufać żadnemu mężczyźnie. Daniel jest jej całkowitym przeciwieństwem. Dobre pochodzenie, świetna praca i kochająca dziewczyna. Pełna stabilizacja, która powoli zacznie rozpadać się, gdy los splecie drogi Eve i Daniela.

Całość czyta się niezwykle szybko. Historia nie jest nudna, zresztą jak ma taka być, jeśli dwie główne postaci są niczym mieszanka wybuchowa. Początkowo denerwowała mnie kreacja bohaterów, wydawała się lekko przerysowana. To uczucie minęło dość szybko, zastąpione zrozumieniem, które czytelnik zyskuje po lekturze całości. Nieodpowiednia dziewczyna nie jest idealna. Ma jednak potencjał, który z pewnością autorka rozwinie w swoich kolejnych powieściach.

 

Powieściopisarka umiejętnie stworzyła opowieść, w której główną rolę grają emocje. Trudy budowania nowej relacji, pokonywanie duchów przeszłości i mierzenie się z wieloma przeszkodami autorka opisała lekko i realistycznie.

 

Tak jak wspomniałam, nie obyło się bez potknięć. Bohaterowie dręczyli mnie emocjonalnie. Z jednej stron Eve, która jedno myśli, robi drugie. Nie neguje jej przeszłości i nawet rozumiem jej podejście, ale takich wahań i niepewności wyborów się nie spodziewałam. Z drugiej strony Daniel i jego niemożność rozwiązania sytuacji z Alice.

Jedno jest pewne Nieodpowiednia dziewczyna to cała masa emocji. Od radości przez smutek aż do irytacji. Nietuzinkowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i ukryty przekaz, który powinien być mottem dla każdego z nas. Bardzo łatwo bowiem ocenić kogoś życie, widząc tylko otoczkę, to, co chcemy pokazać przypadkowym osobom. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazała siłę uczucia i łatwość, z jaką niemal każdemu przychodzi ocena innych. Zastanówmy się, czy za stabilizacją nie stoją źle ulokowane uczucia, a za tatuażami nie skrywa się wrażliwość i zraniona dusza.

 

Ocena:

Tytuł: Nieodpowiednia dziewczyna
Autor: J.Harrow
Wydawca: Zysk i s-ka
Liczba stron:328
ISBN:9788381168366
Data wydania:28 stycznia 2020

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *