Młodzi Tytani
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Młodzi Tytani Akcja! Zabawy i zadania z naklejkami

Brzydka pogoda, katar a może panosząca się po całym domu nuda. Któż z rodziców nie zna takich scenariuszy, gdy nasze pociechy kręcą nosem nawet na dawkę telewizji a wyjście na dwór nie jest możliwe. Wtedy też trzeba sięgnąć po wsparcie i dać brzdącom wspólnie spędzony czas z domieszką śmiechu, nauki i zabawy. Idealnie w tej dziedzinie sprawdzają się książeczki z serii Zabawy i zadania z naklejkami. Na rynku obecnie można znaleźć mnóstwo tytułów w takiej formie, które dedykowane są poszczególnym grupom wiekowym i odbiorcom konkretnych historii znanych z bajek i gier. Tym razem w nasze ręce wpadła książeczka z bohaterami bajki Młodzi Tytani Akcja! Co kryje w środku?

Młodzi Tytani Akcja!

To kolejny strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o kreatywne spędzanie czasu. Młodzi Tytani pojawiali się u nas już jakiś czas, więc zabawy i zadania z naklejkami dostarczyły dzieciom masę radości. Każda strona to inne zadanie, a ich różnorodność zaskakuje. Możemy wykonywać je w odpowiedniej kolejności lub sięgać po tę, które zainteresują małego odkrywce. Kolorowanie ulubionych postaci, dokańczanie lustrzanego odbicia bestii, a może narysowanie tego bohatera, którego dziecko lubi najbardziej? Na wszystko tu znajdzie się miejsce, jeśli nie zgubicie się w labiryncie pełnym przeszkód, w którym już utknęło zwierzątko gwiazdki. Cóż masa zadań czeka tylko na was.

Wśród ilustracji

To niesamowite w jakże ciekawy sposób można przekonać dziecko do zadań, których w przedszkolu wykonywać nie chce. Jednak gdy w grę wchodzą postaci z ulubionych bajek, to zaciekawienie ancymonków wzrasta. To z pewnością siła obrazu, który przecież jest niezmiernie ważny w odpowiednim rozwoju naszych pociech. Piękno bohaterów z bajki Młodzi Tytani Akcja! zostało przeniesione na karty książeczki. Ilustracje są ich idealnym odwzorowaniem, a zadania, w których musimy użyć naklejek, są niezwykłą frajdą. Najpierw rozmyślanie nad fabułą komiksu, a potem tworzenie go z naklejek zawierających wizerunki postaci okazało się wspaniałą przygodą. O to właśnie chodzi, by rozwijać dziecięcą wyobraźnię i dawać im wolną rękę w procesie tworzenia historii czy też całych obrazów.

Podsumowanie

Młodzi Tytani Akcja! Zabawy i zadania z naklejkami na długo zostaną w pamięci moich pociech. Każdy maluch znajdzie w nich coś dla siebie. Będzie tworzył, kolorował, naklejał i przedzierał się przez labirynty w towarzystwie młodych bohaterów, których polubi z miejsca za barwność i różnorodność. Fani Tytanów będą bawić się znakomicie, ale i dla tych którzy jeszcze nie zdążyli ich poznać, ta forma zabawy może przypaść do gustu. Nie bójcie się, dla laików w dziedzinie, takich jak my rodzice na początku książeczki znajduje się mała ściąga, która pozwoli nam załapać kto jest kim w tym świecie. To idealna propozycja wpisująca się idealnie w naukę przez zabawę. Ćwiczenia motoryki, rozwijanie wyobraźni i bycie częścią opowieści poprzez choćby jej tworzenie stanowi ogromną wartość, która uczy i bawi.

 

Ocena: 

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Autor: Zbiorowe opracowanie 

Tytuł: Młodzi Tytani Akcja!

Seria i nr tomu: Zabawy i zadania z naklejkami 

Wydawnictwo: Harper Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2022-02-09

Kategoria: książki dla dzieci, zadania 

ISBN:9788327662323

Liczba stron: 24

Oprawa: Miękka 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *