Przeciwko wszystkim
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Przeciwko wszystkim. Magiczna 7- Giuseppe Quattrocchi, Kid Toussaint

Magiczne moce od zawsze kojarzyły się z wyjątkowością i bohaterstwem. Każdy chciał jakieś posiadać i wykorzystywać je na wiele sposobów. Tylko czy faktycznie moce są czymś niezbędnym do szczęścia? Grupa nastolatków, których połączyły niespotykane umiejętności, chyba się tym razem z wami nie zgodzi. Ich moce przyciągają masę kłopotów. Każdy z nich chce dowiedzieć się, skąd się wzięły i kto może przez to na nich czyhać. Pewne jest, że ostatnio dorośli zachowują się dość dziwnie, a zakazów dla nastolatków przybywa w zastraszającym tempie. Kto za tym stoi? Jak zaufać innym, gdy sam nie wiesz, co się dzieje? Nastolatkowie muszą zjednać siły i stanąć przeciwko wszystkim, bo tylko odnajdując całą magiczną siódemkę, będą gotowi na to, co nadejdzie.

Przeciwko wszystkim

Gdy jesteś jedyną osobą z dziwnymi wizjami, to może z twoją głową dzieje się coś niedobrego. Jednak, gdy w pobliżu nagle spotykasz pięcioro innych nastolatków o niezwykłych przypadłościach wiedz, że szykuje się coś sporego. Już pierwszy tom otwiera przed nami historię równie niezwykłą, co fascynującą każdym elementem. Gdzieś pośród niedomówień i tajemnic, kilkoro nastolatków dowiaduje się, że posiadają różne moce i choć niewiele o sobie wiedzą, muszą zbudować zaufanie.

Zagadkowe znamiona i różnorodność darów, jakie posiadają, sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od opowieści i z zapartym tchem obserwuje rozwijającą się akcje. Przeciwko wszystkim w tym aspekcie nabiera rozpędu, jakości i kolejnych pytań, które pojawiają się przy przewracaniu kolejnych stron. Nie brakuje tu poważnych tematów i lekkości, tak świetnie równoważącej przekaz. Całość czyta się szybko i chce się więcej. To połączenie humoru, magii i mroku. Ten ostatni element tworzy tajemniczą otoczkę, nadaje klimat i sprawia, że historia wkupi się w łaski każdego czytelnika.

Wśród bohaterów

Pierwszy tom wprowadził nas do świata nastolatków i zasiał w nas ziarenko ciekawości. Przeciwko wszystkim jest bezpośrednią kontynuacją zdarzeń i podrzuca nam sporo nowych postaci, jednak i ci znani pokazują się w odmiennym świetle. Polubiłam Farah, której ciało opętał demon, a mimo wszystko niezła z niej żartownisia. Leo, który jest medium i może liczyć na pomoc duchów w każdej sprawie, też zasługuje na uwagę czytelnika, zresztą nie da się go nie lubić. Alice pojawia się znikąd i jest dla nas zagadką, a mimo to od razu jej ufamy i wierzymy w wizje przyszłości. Lupe włada metalem i robotami, a Hamelin zwierzętami. Każde z nich jest outsiderem, wyrzutkiem i choć są tak różnorodni, zasługują na przyjaźń. Moc im to oferuje, jednak co będą musieli oddać w zamian?

Wśród ilustracji

Fabuła przyspiesza, czytelnik zapada się w opowieści o niesamowitych mocach, identycznych znamionach i legendzie, której rozwiązanie wkrótce nadejdzie. Przeciwko wszystkim to dynamika, tajemnica, akcja i mrok, który, choć wciąż się tylko czai, to powoli wyciąga swoje macki w stronę światła. Te wszystkie emocje, wydarzenia, niepewności i nowe pokłady siły widać na każdej ilustracji. Dynamiczna kreska, niesamowita gra świateł i cieni, a także emocje tak dobrze odwzorowane na twarzach bohaterów. Ten zeszyt dostarczył nam smaczną ucztę. Zasmakowaliśmy w każdym cieniu, barwnej zabawie i najmniejszym szczególe, które to stworzyły klimat i fascynacje tymże światem.

Podsumowanie

Przeciwko wszystkim to połączenie fantastyki i science fiction dla czytelników o mocnych nerwach. Scenariusz skupia w sobie mrok, grozę i ciut buntu. Pokazuje czytelnikom, że do okiełznania magicznej siły potrzeba opanowania. Historia o siódemce wybrańców spodoba się nastoletnim miłośnikom przygód, którym niestraszne przeciwności losu i niebezpieczeństwo.

 

Ocena: 

Ocena 9 kruków

Scenariusz Kid Toussaint

Rysunki Giuseppe Quattrocchi

Tłumaczenie Maria Mosiewicz

Tytuł Przeciwko wszystkim

Tytuł oryginału Contre tous

Wydawnictwo Egmont

Wydanie I

Data wydania 2022-08-24

Kategoria fantastyka

ISBN 9788328156128

Liczba stron 48

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *