Marta wśród książek,  Patronaty,  Recenzje

Zaginione laleczki- Ker Dukey, K.Webster

Tak więc powracamy znów… znów… znów…

Do Benny’ego strasznych snów… snów… snów…
Że to psychopata każdy wie… wie… wie…
Lecz jak historia Jade zakończy się… się… się…?
Kontynuacji nadszedł czas… czas… czas…
Łapcie za książkę, zapraszamy Was…
Przytulić misia dla odwagi możecie,
bo oto jesteście w Benny’ego chorym świecie.

Gdy powoli godzisz się z własnym losem, możesz nie dostrzec pewnych znaków. Twój umysł na powrót staje się jasny i radosny, a serce zalewa niespotykana fala uczucia, którego nie da się pomylić z niczym innym. Pozwalasz sobie na jeden błąd i nagle koszmar powraca, bo Benny nie odpuścił, on powraca z ogromną mocą i wsparciem, którego się nie spodziewasz.

Miłość to dzika bestia uwięziona w moim wnętrzu. Teraz
rośnie w siłę. Rozkoszuje się pożądaniem, które niedługo
zaspokoi. Wkrótce wszystko będzie dobrze. Laleczka potrzebuje
tylko czasu, by zrozumieć swoją sytuację.
Już nigdy nie pozwolę jej uciec.

Jade Philips ponownie trafia w ręce swego oprawcy. Ma wrażenie, że na powrót jest dziewczynką, która latami była więziona w tej celi. Postanawia jednak spróbować swych sił w grze z Benjaminem, wszak stawka jest wysoka i już nie tylko jej życie jest zagrożone. Czy Jade uda się ponownie wyrwać z rąk oprawcy i uratować bliskich? Co sprawiło, że Benny stał się potworem? Czy jest ktoś, komu można zaufać? Jade pokochała całą sobą swojego partnera, tylko jego obraz trzyma ją przy życiu. Czy miłość Dillona wystarczy, by wygrać w tym starciu?

Już czytając pierwszy tom z serii Laleczki, czytelnik wchłania szaleństwo zapisane na kartach książki, odczuwa mrok i strach spowijający umysł Jade i zaciska kciuki, by udało jej się wygrać tę nierówną walkę. Czuliście przerażenie, niesmak i ciekawość? Teraz autorki odsłaniają przed wami kolejny element układanki, tworząc niezwykle dokładną i przerażającą mapę umysłu potwora, jakim stał się Benjamin. Teraźniejszość spleciona z przeszłością, która zdradzana fragmentami jeży włos na głowie i buduje napięcie, aż do ostatnich stron.

Akcja nie zwalnia ani na moment. Jest mnóstwo emocji, strachu, który paraliżuje i bólu, który rozdziera duszę. Drugi tom to czysty mrok, który przeplata się z nadzieją, która bije z mocy uczucia łączącego główną bohaterkę z jej partnerem. Poznamy tu różne oblicza miłości zarówno te czyste i naturalne, jak i zaburzone, złe i wyniszczające. To niesamowicie poprowadzona opowieść o tym, jak wielki wpływ ma otoczenie na młody umysł, jak łatwo zatracić się w szaleństwie i stracić umiejętność postrzegania dobra i zła.

Duet Dukey i Webster w niezachwiany i niezaprzeczalnie mroczny sposób zabrały swoich czytelników do świata, który jest zły, brudny i tak cholernie prawdopodobny. Zahaczają o tematykę pedofilii i to jak łatwo jest ukryć się komuś z takimi skłonnościami, gdy piastuje on wysokie stanowisko. Udało im się stworzyć książkę, która jest mroczna i mocna w swym przekazie.

Bohaterowie nie dzielą się na tych dobrych i złych. Ich zachowania nie da się ocenić przez pryzmat, tylko jednej grupy czynów. To czyni tę historię bardzo intrygującą.

Drugi tom skupia się bardziej na emocjach, które towarzyszą Benny’emu, jednak możemy również poznać punkt widzenia Jade i Scotta. Ta potrójna narracja nadaje tempa i realności fabule, miesza w głowie czytelnika tak, by do samego końca nie wiedział, co go czeka.

Laleczka jest w szoku. Nie wie, czy jest tutaj naprawdę,
czy to jeden z jej koszmarów, które co noc oplatają jej zmęczony
umysł obślizgłymi, czarnymi łapskami. – O Boże!

Zaginione laleczki podnoszą poprzeczkę o wiele wyżej niż ich poprzedniczka. Autorki zachowały swój niespotykanie lekki styl z dodatkiem mrocznego humoru i z pewnością prą do przodu, wiedząc, że jeszcze nie raz z wrażenia opadnie nam przez nie szczęka, a włosy zaczną się jeżyć na dźwięk dziecięcych melodyjek.

Choć ten gatunek powieści nie jest dla każdego, a sceny seksu są mroczne, brudne i momentami obrzydliwe całość przemawia do mnie całkowicie i polecam ją z czystym sumieniem, każdej osobie, która czuje się na siłach, by wejść w mrok i czeluści chorego umysłu.

Z moją słabą ręką w jego silnym uścisku znów czuje się kompletna. Jestem bezpieczna. Chroniona. Kochana.

 

Ocena

Tytuł: Zaginione laleczki
Autor: Ker Dukey& K.Webster
Wydawca: Niezwykłe
Liczba stron:250
ISBN:9788378896845

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *