O mnie

Nazywam się Marta Daft i nałogowo czytam książki. Jednak samo czytanie to za mało! Największą przyjemność czerpię z pisania o nich, z dzielenia się swoimi wrażeniami z lektury, spostrzeżeniami i przemyśleniami.Od 2016 roku prowadzę bloga Marta Wśród Książek, gdzie publikuję recenzje książek. Ubieram w słowa nieokrzesane myśli i uczucia, które są owocem moich literackich podróży.

 

Blog poświęcony jest książkom z wielu gatunków. Fantastyka, romanse, kryminały, thrillery, nawet literatura dziecięca mi nie straszna. Znajdziesz tu miłość do filmów i seriali, królestwo gier planszowych i tych z krztyną prądu. Mój świat, w którym jest miejsce dla wpisów okołoliterackich, wywiadów, konkursów i zestawień.

 

Logo jest odzwierciedleniem mojego spojrzenia na życie. Życie, w którym literatura jest zawsze obecna.Pióro symbolizuje wolność w doborze lektur i lekkość, jaką przynosi obcowanie z książkami.A kruk? Jako zwierzę magiczne stał się ogniwem łączącym rzeczywistość ze światem fikcyjnym.

A teraz wyobraź sobie niewielką miejscowość na Pomorzu, gdzie pośród łąk, pól i sadów stoi ceglany dom. Króluje w nim zapach papieru i farby drukarskiej, a wpadające przez dachowe okno światło słoneczne połyskuje drobinkami kurzu. W przytulnym wnętrzu stoją jeden przy drugim wysokie regały wypełnione po brzegi książkami. Ustawiony w rogu fotel aż się prosi, by na chwilę usiąść i zatopić się w lekturze. To właśnie mój dom, mój azyl.

 

Rozgość się, proszę, i zostań tak długo, jak zechcesz.

Marta po 30, ale na zawsze wśród książek.