Marta wśród książek,  Patronaty,  Recenzje

Skradzione laleczki- Ker Dukey, K.Webster [Premierowo+ Patronacka]

Jeden błąd może odmienić całe życie. Źle podjęta decyzja okaże się zgubna w skutkach. Zniszczy twój umysł, potarga serce i zabierze resztki godności, zostawiając ci coś, co inni uważają za najcenniejsze, życie, które dla ciebie jest koszmarem, z którego nie da się obudzić. On wciąż tu jest, widzi cię i w końcu po ciebie przyjdzie.

Jade tego pamiętnego dnia była po prostu nieostrożną, lekko zwodzoną przez hormony nastolatką, która na pchlim targu uległa swojej siostrzyczce pragnącej lalkę. Benny miał piękne złociste oczy i burze loków, a jego uśmiechnięta twarz nie ukazywała jego wnętrza, które niosło za sobą kłopoty. Gdy Jade i Macy trafiają w ręce psychopatycznego Benjamina Statona, w niczym nie przypominał już chłopaka z targu. Gdy po czterech latach męczarni Jade trafia się okazja do ucieczki, dziewczyna postanawia spróbować i sprowadzić pomoc. Osiem lat później Jade to wzięta pani detektyw z dość osobistym podejściem do spraw zaginięć. Kobieta wciąż szuka i analizuje tropy, które mogą doprowadzić ją do jej siostry. Jade nie zapomniała ani chwili spędzonej w celi, Benny nie zapomniał o swojej laleczce, którą chce sprowadzić z powrotem. Czy mu się uda? Czy Jade zdoła ocalić Macy i siebie?

Niezwykle pikantny i mroczny duet, który łącząc swe siły, wyniósł literaturę na wyższy poziom. Każda z autorek słynie z odważnego podejścia do literatury, a ich powieści rozgrzewają czytelników za oceanem. Mieszanka thrillera, erotyku i dark romance nadaje tej historii niepowtarzalności i sprawia, że książka tak bardzo przeraża i szokuje, że nie możesz się oderwać.

Historię Jade i jej siostry poznałam już jakiś czas temu w oryginalnej wersji i gdy tylko usłyszałam o polskiej wersji, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. To powieść, która wciąga od pierwszego słowa, wchłania cię i wypluwa gdzieś pod koniec, dając pstryczka w nos zakończeniem.

Czy warto sięgnąć po coś tak mocnego? Jeśli tylko jesteś fanem emocji i zaskakującej fabuły, która pociąga swoją innością, mroczną stroną, czymś nieokiełznanym i nie do końca dającym się zamknąć w ramach jako coś całkowicie złego lub dobrego, to powieść dla ciebie.

Autorki stworzyły niezwykle realny obraz zachowań osób porwanych i przebywających w długim zamknięciu. Stąpały na dość cienkiej i słabo zarysowanej linii dobrego smaku, tworząc sceny mocne, nieprzewidywalne i wciągające, gdzie bohaterowie i ich wybory są bardzo subiektywne i nie zawsze zrozumiałe. Młoda dziewczyna, której ojciec zawsze wpajał, by wystrzegać się obcych, popełnia błąd, który na zawsze zmieni jej życie. Tracąc czujność, skazuje siebie i swoją młodszą siostrę na lata życia w odosobnieniu i w towarzystwie psychopaty, który jest niepozorny, ale jakże niebezpieczny. Po latach od ucieczki jest wciąż pod wpływem wydarzeń, które pchają ją w ręce obsesji.

Ta powieść to świetnie wykreowane profile psychologiczne, otoczone świetnym stylem i niebanalną, niezwykle sugestywną fabułą. Każde słowo, zabieg stylistyczny i bohater stający na drodze Jade jest elementem układanki, która wciąga, zabiera poczucie czasu i zostawia nas z jedną myślą: Co o tym sądzić? Jak my byśmy się zachowali i czy zachowanie kobiety, jest naprawdę tak dziwne?

Skradzione laleczki to literatura nie dla każdego, gdyż zawarte w niej sceny mogą zrazić co wrażliwszego czytelnika, jednak warto poznać ukryte w niej emocje i tajemnice, niepokój, który nie opuści nas długo po lekturze. To mocna i wyrazista powieść, dzięki której poczujesz ciarki na plecach i dwukrotnie częściej zastanowisz się nad tym, komu można zaufać. Świetna, bezkompromisowa i warta przeczytania część pierwsza, która absolutnie nie przygotuje was na kolejne emocje.

Ocena :

Tytuł: Skradzione laleczki
Autor: Ker Dukey, K.Webster
Wydawca: Niezwykłe
Liczba stron:350
ISBN:9788378896647

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *