Marta wśród książek,  Recenzje

Randka z Hugo Bosym- Agnieszka Lingas-Łoniewska [Przedpremierowo]

Życie to nie komedia romantyczna, w której czeka na nas mnóstwo chwil pełnych uniesień i spotkanie osoby nam przeznaczonej już przy pierwszym podejściu. Popełniamy błędy, zdarzy nam się sparzyć lub dokonać złego wyboru przy lokowaniu uczuć. Po takich przejściach jeszcze trudniej uwierzyć w przypadek, chichot losu, a nawet uczucie wybuchające prosto w twarz.
Jagoda Borówko to pełna życia, humoru i pecha kobieta, której życie nawet na chwile nie zwalnia, tym samym nie dając jej czasu na użalanie się nad każdą porażką. Cała masa pomyłek w jej życiu dotyczy również sfery uczuciowej, w której do niedawna spore miejsce zajmował niejaki Jan Andrzej Kos. Gotowa na nowe wyzwania kobieta wyrusza w podróż do Gdyni na ślub przyjaciółki z dzieciństwa. Nic nie idzie po jej myśli, już od momentu postawienia nóg na płycie dworca na kobietę czekają niemałe wyzwania. Kłótnia o taksówkę z tajemniczym niebieskookim mężczyzną, walka o resztę konfitur z jagód i wesele będą pasmem nieszczęść, których nie zakończy nawet powrót do Wrocławia.

Uświadomiłam to sobie dopiero teraz. On był moją drogą ku lepszemu, szansą na zrozumienie tego wszystkiego, co nazywałam życiem.
Hugo Bosy chciał w swoim życiu zmienić wszystko, zapomnieć i odciąć się od przeszłości. Przeniesienie się do Wrocławia i wspólna praca z kumplem Romkiem miała stać się nowym początkiem. Tylko czy mężczyzna jest w stanie zapanować nad uczuciami, które niespodziewanie dopadły go w podróży? Czy tajemnicza dziewczyna zagości na dłużej w jego życiu i sercu, które wciąż pamięta poprzedni ból?
Kolejna powieść spod pióra Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zagościła w mej biblioteczce. Czy przygody Hugona i Jagody przypadły mi do gustu?
Przepadłam. Całkowicie pochłonęła mnie ta historia, a nawet nie zdążyłam doczytać prologu. To tam rozpoczyna się przygoda, zostaje zarzucona wędka i już nie odłożycie książki aż do ostatniej kropki. Co mnie tak urzekło? Przede wszystkim cała masa poczucia humoru. Do tego ciekawa fabuła i wartka akcja oraz świetnie skonstruowani bohaterowie, których bez problemu obdarzamy sympatią. Są niezwykle naturalni i wyraziści, a ich perypetie niejednokrotnie przyprawiają o pozytywny ból brzucha.
Chciałam ci pokazać miejsce, w którym byłam szczęśliwa. Wiesz, każdy z nas ma chyba takie wspomnienia, w których czuje się swobodnie, bezpiecznie i beztrosko. Ale w naszym życiu są także chwile, które bolą, nawet przerażają. Rzadko do takich chwil wracam, ale uważam, że jeśli jest się z kimś, to zarówno dla dobrych, jak i złych momentów w życiu.
 
Jagoda sprawia, że człowiek ma ochotę być w kręgu jej znajomych, czerpać z jej energii i nietuzinkowości. Hugo początkowo tajemniczy, z każdą kolejną stroną zyskiwał w mych oczach swym podejściem do życia, nazywaniem emocji i rozterkami, z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Poza tą dwójką przez powieść przewijają się równie wyraziste i mocne postaci, które idealnie dopełniają obraz całości. Maciek, który potrafi w mgnieniu oka rozładować atmosferę, Daria i Aśka, które zawsze stoją u boku swej przyjaciółki i zakupowym szałem zawstydzają nie jedną zakupoholiczkę. Jest i Jan Andrzej Kos, ale jego musicie poznać sami.
Autorka świetnie połączyła charakternych bohaterów i nietuzinkowy pomysł na fabułę. Randka z Hugo Bosym to opowieść o rozpoczynaniu życia na nowo. Po upadkach, nieudanych związkach czy paśmie złych decyzji zawsze można spróbować ponownie odbudować własne postrzeganie siebie i otworzyć się na nowe uczucia. A te przychodzą niespodziewanie i czasem ich siła zniewala z nóg nawet przygotowanych i pragnących gorących porywów serca.
Prawdziwej miłości nie da się zapomnieć. Wygląd się starzeje, miłość nigdy się nie starzeje. Miłość zawsze jest młoda.
 
Pełna ciepła, uroku i humoru opowieść, która rozpuści każde serce. Pełne złośliwości utarczki głównych bohaterów nadają tempa akcji i są kwintesencją całości, a połączone z niecodziennymi sytuacjami tworzą godną uwagi opowieść, która was zachwyci. Wątek romantyczny, który poznajemy dogłębniej za sprawą dwutorowej narracji, nie pozwala nam na chwile oddechu. Odczuwamy wszystko wręcz namacalnie i przeżywamy wspólnie z bohaterami. Mogłabym tak godzinami krążyć wokół tego, co ważne i godne polecenia, jednak nie chce odbierać wam radości z poznawania tej historii. Jak zakończy się romans? Kogo polubicie najbardziej? Warto sięgnąć po Randkę z Hugo Bosym, by nakarmić swoją duszę czymś romantycznym i zabawnym.

Ocena: 


Tytuł: Randka z Hugo Bosym
Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawca: Burda Książki
Liczba stron:280
ISBN:9788380535015
Data premiery: 13 lutego 2019

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *