Marta wśród książek,  Patronaty,  Recenzje

Ty i ja dwa różne światy( części 2 i 3)- Elżbieta Kosobucka

Miłość jest nieprzewidywalna niczym wiatr pojawiający się znienacka w spokojny dzień. Czasami jego powiew to czysta przyjemność, która otula zakochane serce ciepłem i świeżością. Często jednak mocny, porywczy i nieokiełznany może zaburzyć poczucie bezpieczeństwa. Od nas samych zależy, jak oprzemy się sile żywiołu i czy wspólnie obierzemy kierunek, w którym podążymy. Tylko czy tak łatwo pozbyć się własnych lęków, wyzbyć się niepewności i odnaleźć się w innym świecie?

Pamiętacie moją niedawną recenzję pierwszej części? To powieść opowiadająca losy Natalii i Kamila. Kiedyś ich znajomość miała czysto wakacyjny wymiar. Ich wspomnienia przypominały najlepsze letnie dni, gdzie czas płynie leniwie między promieniami słońca, a oni odkrywają siebie nawzajem. Wtedy rozdzielił ich strach przed odrzuceniem, które potęgowane było przez niedomówienia. Dziś na ich wspólnej drodze pojawiają się zgoła inne problemy, które pokażą, jak silne jest ich uczucie i co ważne jest w tworzeniu związku.

Natalia musi odnaleźć w sobie siłę, by nie poddać się problemom i nie bać się relacji z Kamilem. Musi uwierzyć w jego miłość i przestać bać się jego pozycji. To jednak nie jest tak proste. Elżbieta Kosobucka od początku mojej przygody z jej piórem urzeka wyrafinowanym stylem, pięknem zawartym w prostocie opowieści i niemalże magiczną umiejętnością nakreślania emocji.

Już pierwsza część historii Natalii i Kamila wywołała we mnie masę emocji, nie inaczej jest przy kontynuacji tej opowieści. Bohaterowie tak dobrze znani, a jednak wciąż zaskakują swoją postawą i wyborami. Fabuła, która strona po stronie udowadnia, że nic w tej książce nie jest oczywiste. Świetne zestawienie charakterów dwójki bohaterów wciąż dostarcza masę emocji, od rozrzewnienia przez zachwyt aż po szok. Przenikanie się dwóch jakże skrajnych światów, tworzenie kompromisów i walka z codziennością są tu ciekawie nakreślone.

Pięknie opisana walka z niedoskonałościami to zalążek tego, co skrywają nasi bohaterowie. Historia chwyta za serce, daje nadzieje i pokazuje siłę miłości, która jest w stanie przezwyciężyć różnice, wyrównać poziom życia i złagodzić tak zróżnicowane charaktery. Myślę, że pokochacie te jakże ciepłą i poruszającą opowieść, która jest niczym życie poplątana i pełna zwrotów akcji, nie zawsze przyjemnych, lecz potrzebnych dla poznania prawdziwej wartości uczuć i osób. Sama polecam pióro Elżbiety Kosobuckiej, która umiejętnie włada tym, co w pisaniu najcenniejsze, sercem.

Ocena:

Tytuł: Ty i ja dwa różne światy
Autor: Elżbieta Kosobucka
Wydawca: E-bookowo
Część 2 i 3

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *