Marta wśród książek,  Patronaty,  Recenzje

Podwójne życie- Małgorzata Kasprzyk [Patronacka]

Ludzie to gatunek stadny, który każdego dnia swojego życia stara się, by otaczali go ludzie. Lubimy rozmowy i czas spędzany z ukochanymi, rodziną czy przyjaciółmi. Gdy relacje są oparte na szczerości, kontakt przychodzi z łatwością. Co, jeśli nasze życie skrywa tajemnice, a my wciąż tkwimy w przeróżnych maskach, zamiast od początku stawiać na szczerość wobec siebie i innych? Pojawiające się konflikty, z początku nie kolidują zbytnio z oczekiwaniami, jednak jak będzie później?
 
Filip i Michał pracują w jednej firmie, a ich kontakty można by uznać za chłodne. Nie wchodzą sobie w drogę bez potrzeby, by nie pogłębiać konfliktu między sobą. Wszystko się zmienia za sprawą uczuć. Filip zaczyna spotykać się Martyną, kuzynką Michała, ten zaś spotyka się z przyjaciółką Filipa Iloną. Oba związki sprawiają, że drogi mężczyzn się przecinają częściej, niż by tego oczekiwali, a ich konflikt się zaognia. Sprawy nie ułatwia również tajemnica unosząca się niczym mgła nad całą czwórką. Co ukrywa, któreś z nich i jaki to będzie miało wpływ na rodzące się związki?
To druga powieść spod pióra Małgorzaty Kasprzyk, która wydana została dzięki e-bookowo.pl. Czy podobnie do Rodzinnych rewolucji urzekł mnie styl autorki? Czy warto było spędzić czas z tą powieścią?
Małgorzata Kasprzyk kolejny raz oplotła czytelnika pledem z emocji, których nie brakuje w jej powieściach. Z niezwykłą lekkością i szczyptą humoru, zmusi nas do zastanowienia się nad tym, czy czasem nasze życie nie wygląda podobnie do tego, które stało się udziałem bohaterów Podwójnego życia.
To świetnie napisana powieść, która zaciekawia fabułą, wciąga od pierwszych stron i nie daje się nudzić, a przy tym zostawia czytelnika z głową pełną wątpliwości i przemyśleń. Całość jest niezwykle realna, swojska i równocześnie nieprzewidywalna, obca. Poruszane tematy dotyczą każdego z nas, a ich uniwersalność sprawia, że książka nie ma domyślnej grupy odbiorczej. Po prostu warto po nią sięgnąć bez względu na ulubione gatunki.
Co dostaniemy w zamian? Bohaterów pełnych sprzeczności, którzy na co dzień skryci za maskami skierowanymi dla różnych osób, gubią powoli swoje prawdziwe oblicze. Nie są idealni, wręcz przeciwnie, mają mnóstwo wad, obaw i sekretów. Odczuwają strach i skutki złych decyzji, lecz przede wszystkim muszą zmagać się z niedopowiedzeniami, które równie często co w realnym życiu mogą okazać się przeszkodą w komunikacji i nawarstwiać konflikty.
W powieści pojawiają się elementy bliskie memu sercu, jak choćby blog literacki i miłość do literatury, co tylko dodatkowo pomogło mi wsiąknąć w świat bohaterów. Język pełen emocji, styl płynny i otaczający nutką zaciekawienia, a to wszystko łączące się w historię o tym, jak łatwo przez brak komunikacji i niedopowiedzenia wpaść w totalny impas i nie móc znaleźć wyjścia, które jest blisko. To również opowieść mająca przypomnieć nam jak łatwo przybiera się maski i porzuca własne ja, dla akceptacji, podbudowania poczucia własnej wartości czy uatrakcyjnienia się w oczach innych.
A ty czytelniku, jaką maskę masz na sobie? Czy twoje życie jest podwójne, a może masz więcej twarzy? Usiądź, przeczytaj i zastanów się, czy nie prościej być sobą i poszukać takich ludzi, którzy od początku uwierzą w ciebie, a nie twoją maskę czy stworzone pozory. Polecam z całego serca tę nieoczywistą i skłaniającą do przemyśleń powieść, w której rządzą emocje, a wykreowany świat pozostaje z nami na długo po skończonej lekturze.
Ocena: 
Tytuł: Podwójne życie
Autor: Małgorzata Kasprzyk
Wydawca: E- bookowo
Liczba stron:266
ISBN:9788378599524

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *