Marta wśród książek,  Recenzje

„Wrota światów” Dariusz Adamowski

„Wrota światów”
Dariusz Adamowski 
str.400

Dzięki wydawnictwu Psychoskok miałam możliwość wybrania sobie książki, która do mnie przemówi i tak oto w moich rękach znalazły się Wrota światów, które oczarowały mnie swoim opisem a w niedalekiej przyszłości zostaną polecone kolejnemu pokoleniu czytaczy fantastyki w mojej rodzinie. Zapraszam w podróż przez Wrota, które przeniosą was do Teil i pozwolą odkryć, komu zaufać i co tak naprawdę ma wartość w życiu.
Dominik i Rufus to dwójka szkolnych przyjaciół, którzy stają się posiadaczami pewnej gry komputerowej, która jest zalążkiem niesamowitej przygody w którą wyruszą. Obaj chłopcy nabyli grę w tajemniczym antykwariacie do którego udają się po raz kolejny, by dowiedzieć się więcej na jej temat. Od tego momentu ich życie toczyć się ma w rytmie przygód i wielkiej wędrówki w poszukiwaniu źródła pojednania. 
Po przejściu Wrót światów ich drogi rozchodzą się, by ponownie spotkać się i wspólnie rozkoszować się niesamowitymi przygodami, klimatycznymi miejscami i poznawaniem nowych niezwykłych stworzeń: smoków, elfów i całą feerią barwnych postaci.Dominik i Rufus uczą się jak rozpoznawać przyjaznych sobie ludzi, jakie wartości i umiejętności w życiu są ważne. 
Autor zapewnia nam dobrą fantastykę w której nie brak niesamowitych stworzeń, postaci i miejsc niezwykle barwnych i radosnych. Łączy on mądrości dalekiego wschodu z fizyką kwantową ukazując bezmiar wymiarów i wędrówkę dusz. Możemy odnaleźć ukrytą symbolikę w postaciach i przeanalizować wraz z bohaterami każdy problem w szerszym kontekście niż ten ukazany w tekście. Chociażby moment w którym Dominik, przekonuje się, że życie króla nie jest łatwe gdyż narzucone mu są odgórne normy i oczekiwania, które stale rosną. 
Bardzo ciekawie skonstruowani bohaterzy pozwalają nam na wspólne przeżywanie wędrówki, każdej przygody wciągając nas do świata za wrotami, który może nas wiele nauczyć o nas samych i innych. Pozwala nam dostrzec w ogromie chaosu to co naprawdę ważne, nie pozwalając nam zapomnieć jak ważna jest zabawa, przygoda i ciągła radość z dnia codziennego.
Książka Dariusza Adamowskiego jest świetną opcją dla fanów fantastyki, lecz przede wszystkim idealnym początkiem miłości do właśnie tego gatunku. Genialna młodzieżówka dla chcących wkręcić się w temat fantasy. Ciekawa ale nie przytłaczająca fabuła wciągnie każdego młokosa i zachęci do przeżywania przygód.
Za możliwość lektury dziękuje Wydawnictwu Psychoskok.
         

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *