Marta wśród książek,  Recenzje

Revved- Samantha Towle

W życiu ciągle pojawiają się zasady. Dla jednych po to, by ich przestrzegać i żyć w zgodzie z nimi, dla innych zaś po to, by je łamać. Bez względu na wybraną stronę życie może skomplikować się w najmniej oczekiwanym momencie.

Andi od zawsze podążała bocznymi ścieżkami. Jej życie ciągle kręciło się wokół samochodów, napraw i formuły 1. Dziewczyna musiała walczyć o przetrwanie w męskim świecie i udowadniać swoją jakość i profesjonalizm. W jej życiu doszło do tragedii, która kładzie się cieniem na jej dorosłe życie. Młoda mechanik kieruje się zasadą zero związków z kierowcami. Gdy dostaje propozycje wymarzonej pracy, dotrzymanie własnych postanowień może nie być takie proste.

Nie trzymaj się z dala od niego, ponieważ boisz się tego, co może się stać. To marnotrawstwo i wiem wszystko o marnowaniu czasu. Nie popełniaj błędów, które popełniłem w życiu. Nie żyj życiem pełnym żalu. Ponieważ żal robi brzydkie, straszne rzeczy ludziom (..).

Carrick Ryan to najlepszy kierowca, który prócz wyścigów uwielbia imprezy i kobiety. Gdy do jego zespołu ma dołączyć piękna brazylijska piękność, na ekipę pada blady strach. Mężczyzna oczarowany Andressą Amaro jest w stanie zrobić wszystko, by kobieta była jego.

Jak sprawdzi się ta wybuchowa mieszanka? Czy pośród smarów, zapachu paliwa i ryku silników formuły 1 można się zakochać?

Samatha Towle z niesamowitą lekkością i sprytem wprowadza nas w świat Formuły 1. Nie musicie być znawcami tematyki, by zrozumieć tajniki tego sportu i poczuć niepowtarzalny klimat towarzyszący mu bez względu na kraj rozgrywek. Od pierwszych stron fabuła wciągnie was pod koła rozpędzonego bolidu i nie pozwoli na chwile oddechu, aż do samego końca.

Prosta fabuła, która nie wypuszcza ze swych objęć, świetnie odtworzony świat sportów samochodowych i nietuzinkowi bohaterowie, którzy wzbudzają masę emocji. Choć od początku wiadome są ścieżki, jakimi podąży autorka, całość czyta się z przyjemnością, historia nie przytłacza nadmiarem informacji, a całość nabiera niezwykłej naturalności, dzięki kreacjom bohaterów. Wzbudzają oni zarówno żar i podekscytowanie, jak i irytacje, która ulatuje za każdym razem, gdy Carrick mrugnie okiem.

Muszę przestać obawiać się przyszłości i zacząć żyć dzisiaj.

Revved to opowieść pełna emocji, samochodów i ciężkiej przeszłości. Miłość pojawiająca się w najmniej oczekiwanym momencie, dająca nam kopa rzeczywistość i cała masa humoru. Od śmiechu po łzy, historia, która po cichu zawładnie waszymi serduchami w cierpieniach, każe czekać na kolejny tom.

Napisana w świetnym stylu, naturalnie, emocjonalnie i wybuchowo. Zabierze nas tam, gdzie romans nie miał prawa się udać, a historię włożone między strony książki nie często się zdarzają. To idealny romans na wieczór. Nie musisz kochać romansów czy wiedzieć, o co chodzi w Formule 1, po prostu daj się porwać emocjom.

Ocena 

Tytuł:Revved
Autor: Samatha Towle
Wydawca: Niezwykłe
Liczba stron:440
ISBN: 9788378896838

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *