Marta wśród książek,  Recenzje

Tylko dla Ciebie-Vi Keeland

Pierwsze spotkanie, pojawiające się uczucia, ukradkowe spojrzenia i chwytane w locie wspólne chwile. Początki rodzącego się uczucia przypominają wiatr, który może otulać delikatnością i niczym bryza kojąco rozgrzewać nasze zmysły i serca. Wiatr jednak może przybrać na sile i rozpalić ogień tak ogromny, że spali wszystko, co dookoła, lecz czas wyzwania przychodzi potem. Moment, w którym wasze gorące uczucie zderzy się z codziennością, jest największym sprawdzianem dla uczuć.
 
Jack i Sydney pośród pięknych widoków i wakacyjnej atmosfery odnaleźli siebie. Powrót do codzienności zmusił ich do odkrycia swoich wad i zdradzenia wszystkich tajemnic. Gdy ich uczucie po zawirowaniach powoli się stabilizowało, los rzucił im pod nogi kolejną przeszkodę. Sydney wraz z przyjaciółką wyrusza w trasę koncertową, gdzie są supportem przed znanym zespołem. Dobra zabawa i powrót do beztroskich lat życia będą przeplatać się z trudami rozstania. Czy ich uczucie przetrwa rozłąkę? Jak Sydney poradzi sobie z byłym adoratorem? Czy sama stanie się ofiarą zazdrości?

 

Czasami w życiu jest tak, że jeśli bardzo kogoś kochasz, musisz pozwolić mu odejść. Jeżeli wróci, to znaczy, że należy do ciebie.
 

 

Gdy uwielbiasz styl autora, sięgasz po jego powieści bez zastanowienia. Wiesz, czego możesz się spodziewać, w jakim kierunku podąży ta historia, tym bardziej, jeżeli jest to kontynuacja losów dobrze ci znanych bohaterów. Czy Vi Keeland i dalsze losy historii miłosnej Syd i Jacka spełniły moje czytelnicze oczekiwania?
Nie żałuje ani chwili spędzonej z książką, choć przyznam, że postawa głównej bohaterki czasem mnie dziwiła. Były to jednak sporadyczne momenty, więc je pominę. Sięgając po Tylko dla Ciebie nie miałam większych oczekiwań, po prostu chciałam miło spędzić czas i sprawdzić co wydarzy się dalej w tak nietypowo rozpoczętym związku. Wakacyjne miłości bywają nietrwałe jak wydmy z piasku rozwiane przez wiatr. Codzienność odziera aurę tajemniczości, pojawiają się pierwsze zgrzyty i wychodzą na jaw skrywane niedoskonałości. Autorka poszła o krok dalej i postanowiła urozmaicić codzienność naszych bohaterów o długi okres rozłąki, przeplatany pokusami i wieloma niedopowiedzeniami, które nierozwiązane na czas mogłyby rozwiązać każde miłosne więzy.

Nie spodziewajcie się jednak dużych dramatów, bowiem książka jest lekka, przyjemna i dość schematyczna. Nie jest to jednak jej wadą, gdyż sięgając po tę historię, właśnie takiej lektury potrzebowałam. Słodkiej, romantycznej i przewidywalnej, gdzie pomimo przeszkód uczucie rozkwita z nową mocą, a po ostatniej kropce są już tylko fruwające stada serduszek.

Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że najlepszy dzień w moim życiu nastąpi zaraz po najgorszym. Jednak mogłabym przejść przez ten koszmar nawet i sto razy, byle tylko usłyszeć jak Jack mówi, że prędzej mnie zostawi, niż pozwoli, żebym nie była bezpieczna. Myślałam, że się znam na miłości, ale się myliłam. Dopiero Jack pokazał mi, czym jest prawdziwa miłość.

 

Vi Keeland idealnie łączy gorący romans z lekką opowieścią doprawioną szczyptą humoru w postaci Sienny, najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki. Czytelnik nie będzie miał czasu na analizy, po prostu wczuje się w klimat trasy koncertowej, uśmieje się z tekstów Sienny i będzie pod wrażeniem ewoluowania uczuć tej dobrze sobie znanej dwójki. Powieściopisarka trochę nas zaskoczy i pozwoli swoim bohaterom odkryć inne oblicze. Czy jest ono lepsze od tego z pierwszego tomu? Cóż, na pewno inne, lecz równie intrygujące. Drugi tom jest lekki, przyjemny w odbiorze i trochę przesłodzony, jednak kto nie lubi słodyczy od czasu do czasu.

 

Ja bawiłam się świetnie, równocześnie wysyłając w środku nocy pikantne i zabawne cytaty przyjaciółce, by przeżywała ten klimat razem ze mną. Jeśli jesteście fanami pióra Keeland lub macie ochotę na niezobowiązującą i przyjemną lekturę, Tylko dla Ciebie jest dla was idealnym wyborem. Strzeżcie się ci, którzy nie lubicie słodyczy. Na tę powieść po prostu trzeba mieć chęć, a stanie się idealnym umilaczem na długie wieczory.
 
Ocena:
Tytuł: Tylko dla Ciebie 
Autor: Vi Keeland 
Wydawca: Kobiece
Liczba stron:360
ISBN:9788366134133

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *