Marta wśród książek,  Recenzje

Śmiały podryw-Scarlett Cole

Życie bywa przewrotne w swojej prostocie. Im bardziej staramy się przed czymś uciekać i unikać problemów, tym pewniejsze jest, że dosięgną nas ze zdwojoną siłą. Czasami, zanim będziesz mógł wyruszyć ku szczęściu musisz sięgnąć dna. Los nie jest sprawiedliwy, czasem też się myli, a nam nie zostaje nic innego niż ciągłe podnoszenie się z kolan. Tylko ile damy radę wytrzymać?

Pixie, a właściwie Sarah ma 22 lata i burzliwą przeszłość. W odbiciu się od dna pomogli jej Trent i Cujo. Praca w salonie tatuażu w roli menadżera i szycie strojów po godzinach jest dla dziewczyny sensem jej nowego życia, w którym tylko widmo przeszłości rzuca cień na realność planów. Uzbrojona w przyjaciół i determinacje chce odmienić swój los, jednak jej plan nigdy nie zakładał pojawienia się Dreda. Dziewczyna wie, że musi unikać takich mężczyzn jak on, ale czy da radę oprzeć się jego ciągłym staraniom? Dred uwielbia muzykę i członków swojego zespołu. Do tej pory nie bawił się w związki, a swojej przeszłości pełnej tajemnic strzegł, jak tylko mógł. Jednak wszystko zmienia Pixie. Czy tych dwoje pokona duchy przeszłości i odnajdzie drogę do szczęścia? Jak zakończy się śmiały podryw?

 

Trzecia odsłona serii Tatuaże za mną.

 

Czy odebrałam ją równie dobrze, jak poprzednie odsłony cyklu? Scarlett Cole wciąż trzyma poziom, dzięki czemu Śmiały podryw nie odstaje jakością względem swoich poprzedników. Emocje, charakterni bohaterowie i przeszłość, która zaskakuje i niesie za sobą przekaz.

Spotkałam się z opinią, iż okładka sprawia, że powieść z tejże serii można wziąć za tanie romansidło. Nie zgadzam się z tymi słowami, gdyż środek tej powieści warto poznać i zastanowić się nad ukrytym w niej przekazem. Śmiały podryw intryguje już od pierwszych stron. Scarlett Cole stworzyła obraz uczucia, które nie wybucha od razu, lecz budowane stopniowo i z dużą rezerwą chwyta za serce i intryguje. To połączenie dwóch zranionych dusz, których przeszłość wciąż pozostaje żywa i zostawia w ich duszach ślad, niczym tusz tworzy tatuaż.

Cała seria pokazuje, jak trwale zmieniają nas wydarzenia i ludzie, których spotykamy w naszym życiu. To jak przeszłość odrysowuje się w naszych duszach, często paraliżując nas strachem, który nie pozwala działać. To kwintesencja serii Tatuaże. Autorka umiejętnie maluje słowem trudne relacje między skrzywdzonymi przez los ludźmi. Pozwala im na nadzieje i daje siłę do walki, o to, co uważają za słuszne.

Śmiały podryw to również muzyka i przyjaźń, taka, która nie oczekuje nic w zamian, dając z siebie wszystko. To też bohaterowie, niezwykle barwni i oryginalni bohaterowie, których bez problemu obdarzamy sympatią. Z ciekawością wyczekujemy finału tej znajomości, kibicując Pixie i Dredowi, podziwiając troskę i bezinteresowność Cujo i Trenta. Choć lubię powieści pisane w narracji pierwszoosobowej, tu idealnie przypadło mi do gustu rozwiązanie autorki, która postawiła na trzecioosobową formę.

Miłośniczki romansów, powieści z duchami przeszłości i nieokiełznanymi bohaterami. Śmiały podryw to powieść idealna na letni, coraz to krótszy wieczór. Opowieść o sile przyjaźni, miłości i walce z tym, co ściągało nas na samo dno. Nie pozbawiona wad powieść, która powinna się wam spodobać, a to wszystko przez naturalność, jaka bije z kart powieści.

Ocena:

Tytuł: Śmiały podryw

Cykl: Second Circle Tattoos

Autor: Scarlett Cole

Wydawca: Akurat

Liczba stron:352

ISBN:9788328708433

Data wydania: 17 kwietnia 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *