Marta wśród książek,  Recenzje

Jak wytresować kota? Historie prawdziwe-Dawid Ratajczak

Rynek zalała fala poradników. Jest ich cała masa i dotykają wielu tematów. Czy każdy z nich jest potrzebny? Śmieszne, rzeczowe i te mało realne, a ty czytałeś już któryś?

Sama nie mogę w to uwierzyć. Pewnie żaden kot nie byłby zadowolony, gdyby zobaczył tę okładkę. Jeśli miałby wyrazić swoją opinię na jej temat, byłoby to głośne prychnięcie. No jak ktoś w ogóle może pomyśleć, że kota da się wytresować?

Każdy posiadacz kota wie, jak życie z tym czworonogiem jest trudne, ale i równie zabawne. Mnogość anegdot z aż siedmiu żywotów tych niezwykłych stworzeń byłoby materiałem na książkę albo i dwie. Już wybór imienia może okazać się przezabawnym wydarzeniem, które jako pierwsze zrewiduje naszą chęć bycia właścicielem kota.

O czym jest Jak wytresować kota? Historie prawdziwe? To niewielkich rozmiarów książeczka zawierająca całą masę anegdot, które z pewnością zna z doświadczenia każdy kociarz. Niczym kwintesencja kocich zachowań przelana na papier, która wywołuje szereg uczuć. Od radości i zachwytu sprytem czworonoga po szok i niedowierzanie.

 

Pięć historii, które skryły się w Jak wytresować kota, urzekną nie jednego, a to w ilu rodzinach wydarzyło się coś podobnego, tylko umocni czytelnika w przekonaniu, że koty zapracowały na swoją reputację.

Po trzech poprzednich tomach z serii można było mieć wrażenie, że o to wiesz już o kotach wszystko. Nic bardziej mylnego. Autor udowadnia bowiem, że życie z tym czworonogiem pełne jest niedomówień i zabawnych sytuacji.

Każde zwierzę domowe to obowiązki i wyzwania, jednak w przypadku naszych kocich towarzyszy wszystko wydaje się trudniejsze, a siwizna pojawia się znikąd. Przesadzam? A próbowaliście podać kotu tabletkę na odrobaczenie? A może przyszło wam się zmierzyć ze zmianą diety lub miejsca zamieszkania? Wiecie zatem, że nic w życiu kociego pana łatwe nie jest, a pieszczoty nam wydzielane mogą nie równoważyć stresu, z jakim przyjdzie się zmierzyć.

Nie myślcie sobie, że ludzie po tej niepozornej lekturze przestają zajmować się kociakami. Autor potrafi pomimo wszystko przekonać każdego do posiadania akurat tego zwierzaka. Z dużą dozą żartu, spisane potem kocich właścicieli Jak wytresować kota? sprawi, że zapragniecie sprawdzić swoje umiejętności przywódcze na własnej skórze. Cała seria idealnie nadaje się na prezent dla tych, co już są po tej stronie kociego kłębka i tych, którzy właśnie się tu wybierają.

Napisana lekkim językiem, który zrozumie każdy. Pełen dowcipu i groteskowo brzmiących sytuacji z życia z kotem zbiór historyjek, który z radością polecam każdemu.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Jak wytresować kota? Historie prawdziwe.
Autor: Dawid Ratajczak
Wydawca: Skrzat
Liczba stron:160
ISBN:9788379157976
Data wydania: 1 stycznia 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *