Córka gliniarza
Marta wśród książek,  Recenzje

Córka gliniarza-Kristen Ashley

Znasz to uczucie? Tę nieprzemożną siłę, która nie pozwala ci cieszyć się tym, co już posiadasz, lecz wciąż kieruje twoje myśli wprost w jeden punkt. Im bardziej się starasz dopasować uczucia do całości, tym bardziej ulotne są chwilę szczęścia. Może warto przestać gonić za widmem uczuć i dać losowi działać za nas?

Indy Savage ma niemal wszystko. Prowadzi niewielką księgarnię i jest córką doświadczonego gliniarza. Pozorne szczęście burzy jednak tęsknota i jednostronnie ulokowane uczucia. Kobieta marzy o bracie swojej przyjaciółki niemal od zawsze. Równie długo on zdaje się nie zauważać jej maślanych oczu. Indy wie, że żeby pójść dalej musi odgrodzić się od tego uczucia bez przeszłości. Lee Nightingale musi stać się tylko wspomnieniem. Panna Savage stara się unikać obiektu swych westchnień i nawet dobrze jej idzie, wszak 10 lat to niezły wynik.

Gdy jej życie wygląda na poukładane, wszystko wywraca się o 180 stopni. Pracownik Indy wpada w kłopoty, a ona chcąc mu pomóc, wcale nie ma się lepiej. W ostatecznej próbie rozwiązania tej sytuacji kobieta postanawia skorzystać z pomocy … Lee, który prowadzi agencję detektywistyczną. Nie łatwa sytuacja, w jakiej się znalazła, ciągnie za sobą poważne konsekwencje, którym będzie musiała stawić czoła. A gdzie w tym wszystkim jej nieodwzajemniona miłość? Jak po latach poradzi sobie z widokiem mężczyzny, który tyle dla niej znaczył?

 

 

Kristen Ashley już raz skradła moje serce, a jej seria powieści na zawsze wpisuje się w moją listę zasługujących na czytelniczą uwagę. Nic więc dziwnego, że sięgnęłam po kolejną z jej serii, która niedawno ukazała się na naszym rynku wydawniczym. Czy i tym razem pozostanę wierna piórze autorki?

 

Córka gliniarza zaczyna się świetnie. Ciekawa okładka i niesamowity opis, który daje nadzieje na niezwykły romans z silnym męskim ramieniem i upartością głównej bohaterki. Czytając opinie na jej temat, można by spokojnie stworzyć dla niej dwa obozy. Nigdy nie biorę do siebie opinii innych, dopóki sama się nie przekonam o słuszności argumentów, którejś z nich. Z czystym umysłem zasiadłam więc do lektury, która wciągnęła mnie bez końca.

Lekkie pióro autorki podszyte ogromną dawką humoru i wciągającą fabułą stanowi niezaprzeczalnie dobrą podstawę powieści. Córka gliniarza czyta się sama. Początkowo niespieszne tempo zdaje się nabierać rumieńców z każdą kolejną przewróconą stroną, a uśmiech nie przestaje schodzić z twarzy. Później już jest tylko lepiej, a historia wciąga bez uprzedzenia.

 

Bohaterowie, czyli nie ma tu księżniczki.

 

Nawet najlepsza fabuła może nie dać się zdzierżyć, jeśli dostajemy na tacy bohaterów, którzy na każdym kroku proszą się o uduszenie. Córka gliniarza pod tym względem z pewnością się wyróżnia. Indy daleko do księżniczki czekającej na ratunek księcia. Jest samodzielną, pełną energii i pasji kobietą, która dąży do wyznaczanych celów. Tylko z ludźmi jej jakoś nie po drodze. Kobieta działa niczym magnes na wszelkiej maści tarapaty, a to wszystko za sprawą źle dobranych znajomych.

Jej perypetie stanowią podstawę powieści, ale nie obawiajcie się, napięcie między bohaterami, które ubarwia ich historie też znajdzie dla siebie miejsce. Sceny erotyczne obecne są w niewielkiej ilości, jednak rozpisano je ze smakiem. Mają być dodatkiem i nim są, podkreślają tylko to, co najważniejsze w powieści. Kreacja bohaterów nie raz sprawi, że emocje was nie opuszczą. Są zróżnicowani, temperamentni i zabawni. Łatwo ich pokochać, zżyć się z nimi i kibicować im w ich poczynaniach.

 

Podsumowanie

 

Córka gliniarza ciut różni się od poprzedniej serii autorki, stanowi jednak niesamowitą dawkę pozytywnej energii, niebezpieczeństwa i napięcia między bohaterami. Charakterna bohaterka mająca smykałkę do wpadania w tarapaty i facet, który do tej pory był dla niej nieosiągalny. Czegóż chcieć więcej? Autorka skryła tu sporo. Znajdziecie tu przyjaźń, więzi rodzinne, zaufanie, oddanie i miłość, ale i pasje, porwania i nieprzewidywalność. To książka idealna na wieczór z winem i poranek z kawą. Wystarczy usiąść i dać się porwać biegowi wydarzeń.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Córka gliniarza
Cykl: Rock Chick
Autor: Kristen Ashley
Wydawca: Akurat
Liczba stron:512
ISBN:  9788328713567
Data wydania: 18 marca 2020

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *