Niezłomne serca
Marta wśród książek,  Recenzje

Niezłomne serca-Karen Witemeyer

Siła i niezłomność. Nie wiadomo skąd się biorą i czego trzeba, by się pojawiły. Emmę Chandler nauczono, by korzystała z własnych pokładów siły, nie liczyła na niczyje wsparcie, a już na pewno nie męskie ramię. Nauka ciotek nie poszła w las. Młoda kobieta postanowiła walczyć o innych i stworzyła żeńską osadę w Harper’s Station, która miała być miejscem dającym bezpieczeństwo i spokój. I tak było do czasu pogróżek od nieznajomego napastnika, które poprzedzały atak na mieszkanki osady.

To wydarzenie wymusiło na Emmie przyznanie, że jednak w ich gronie przydałby się mężczyzna, który swoją siłą i chęcią do walki wspomógłby ich w starciu z wrogiem. Kobieta znała kogoś idealnie pasującego do tego zadania. Malachi Shaw pracował jako ekspert od materiałów wybuchowych, przy budowie kolei. Jeden telegram od Emmy zmienia jego plany, wszak ona kiedyś uratowała mu życie, więc pora na spłatę długu wdzięczności. Panna Chandler nie jest już jednak dzieckiem, a z przyjaciółki sprzed lat wyrosła na niezwykle niezłomną i samodzielną kobietę. Jej uśmiech może okazać się silniejszy niż niejeden materiał wybuchowy w jego karierze.

 

Niezłomne serca

 

Subtelna, niczym utkana z porannej mgły opowieść, która niespiesznie otwiera przed nami niesamowicie wciągający świat. Szczerość i realizm w połączeniu z nietuzinkową kreacją postaci całkowicie mnie pochłonęły i zapewniły przyjemny czas. Niezłomne serca to historia zwykłych ludzi, którzy zmagają się z bezlitosną siłą innych, chcąc żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami. Kobiet, które żyły w czasach, gdy traktowano je bardzo przedmiotowo, a każdą próbę samodzielności i indywidualności bardzo szybko zduszano w zarodku. To właśnie żeńska osada stworzona przez Emmę staje się punktem zapalnym i osią zwrotną całej historii. Autorka umiejętnie i z lekkością zbudowała nić fabuły z kilkoma odnogami, które splecione ze sobą tworzą piękną, realną i szczerą opowieść.

Losy kobiet, które połączyła osada, są niezwykle bolesne i trudne. Miejsce stworzone przez Emmę miało dać im ukojenie i namiastkę bezpieczeństwa. Gdy ktoś chce im to odebrać, są gotowe by walczyć o swoje miejsce na ziemi. Ich przemiana, odnajdywanie siebie na nowo to obraz siły, niezłomności i odwagi, która napełnia nas podczas czytania. Dużą zasługę w całym wachlarzu emocji ma kreacja postaci. Każdy z bohaterów jest inny, przeżył coś, co ukształtowało jego podejście do życia, widzenie świata. Razem tworzą nadzieje i siłę, osobno są przykładem mądrości i spokoju.

 

Wśród słów

 

Niezłomne serca pochłonęłam w mgnieniu oka. Otulona niezwykłą mieszanką emocji i lekkością stylu przemierzałam świat, który, choć surowy i niebezpieczny to zawiera w sobie masę nadziei, miłości i rodzącej się siły. Ostatnio coraz rzadziej można trafić na romans, w którym tak ważne są odwaga, szacunek, honor i wiara, która niezłomnością rozpala serca do działania. Jednym ze sposobów na odnalezienie tych cech w romansie jest poszukiwanie tych z historyczną nutą. Dzięki temu opowieść odznacza się delikatnością i wrażliwością. To niezwykła odmiana w dobie historii z mafią w tle.

W tym świecie wszystko ma swoją podstawę, miejsce i czas. Ludzie są dobrzy, honorowi i wywiązują się z długów wdzięczności. Są i ci, których można śmiało nazwać złem, dla których honor to bujda, bajeczka dla słabych. Czy w takim miejscu może narodzić się piękne uczucie? Może istnieć przyjaźń i wolność, tak potrzebna w życiu? Warto sięgnąć po Niezłomne serca i przekonać się jaka siła tkwić może w nadziei i szczerości.

 

Ocena:

Ocena 9 kruków

 

Autor: Karen Witemeyer

Tłumaczenie: Magdalena Peterson

Tytuł: Niezłomne serca 

Tytuł oryginalny: No Other Will Do

Seria i nr tomu: Kolonia Harper’s Station (tom 1)

Wydawnictwo: Dream

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-04-12

Kategoria: Romans, powieść obyczajowa 

ISBN:9788366297876

Liczba stron:408

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *