Psy pieski psiaki
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Psy, pieski, psiaki-Marcin Przewoźniak

Mamo, my chcemy psa. Kto już usłyszał to magiczne zdanie u siebie w domu? A może podobnie jak u mnie pies pojawił się gdy, tylko wasze pociechy były małe i wraz z nimi dorastał? Bez względu na to, czy od zawsze pies jest twoim towarzyszem, czy dopiero ma się nim stać, a tobą wciąż targają wątpliwości, jest na to rozwiązanie. Psy, pieski, psiaki to niesamowita pozycja na rynku książek dla dzieci. Okładka przyciąga wzrok, a mnogość barw sprawia, że nie ważny jest wiek czytelnika. Co tak w niej zachwyca?

Przede wszystkim ilość psich opowieści. Od pierwszego spotkania człowieka z psem, przez niesamowite historie psich ratowników, aż po kosmiczne psie wyprawy. Każdy z psiaków, który znalazł się na kartach tej pięknie ilustrowanej książki dla najmłodszych, może do swoich losów wpleść niezwykłe historie. To gratka dla miłośników czworonogów i tych mniej przekonanych.

 

Psy, pieski, psiaki

 

Jak wyglądało pierwsze spotkanie człowieka z psem? Czy mały piesek jest w stanie odnaleźć koronę królowej lub wykraść tajny przepis na psie sucharki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce pełnej piesków. Małe, duże, włochate, białe, czarne a może różnokolorowe? Leniwe, a może kochające zabawę? To nieważne, bo w psim świecie liczy się wierność, miłość i dobra zabawa. Każdy z psiaków bez względu na rasę, czy umiejętności jest wyjątkowy i daje od siebie moc pozytywnych uczuć.

Pokochałam Barry’ego, który od szczeniaka uczył się jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki. Bez względu na trudy wyprawy i wszechobecne zimno, zawsze wykonywał zadanie ratowania ludzi. Nie sposób przejść obojętnie obok żadnej z historii spisanych w tejże książeczce. Pies ratownik, policjant, terapeuta czy przewodnik, a nawet królewski pupil, każdy swoim oddaniem daje przykład, jak ważny jest dla niego człowiek.

 

Wśród słów i obrazów

Piękne historie opatrzone są niesamowicie delikatnymi ilustracjami, które świetnie współgrają z treścią. Sama czytałam całość jednym tchem, jednak dzieci każdą historię poznawały osobno, dzięki temu poszczególne opowieści stawały się podstawą do rozmów o zawodach, jakie mogą wykonywać nasze czworonogi, o przywiązaniu i inteligencji, a także największej psiej broni, czyli słodyczy, która jest w stanie rozkruszyć serce najtwardszego przeciwnika posiadania własnego zwierzaka. Psy, pieski, psiaki to trafiony pomysł na prezent dla miłośników czworonogów.

Każda opowieść jest niezwykła w swej prostocie i realności. Dzieci nauczą się szacunku do zwierząt, a dorośli przypomną sobie, jak ważne jest posiadanie tak wiernego i oddanego przyjaciela, szczególnie gdy wchodzi się w ten jakże straszny wielki świat. Z łatwością pokochacie każdego bohatera tej barwnej książeczki i przeżyjecie przygody w wielu konfiguracjach od królewskich ogrodów aż po księżyc.

 

Ocena: 

Ocena 9 kruków

Autor: Marcin Przewoźniak

Ilustrator: Maja Barska

Tytuł: Psy, pieski, psiaki

Wydawnictwo: Wilga

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-05-19

Kategoria: literatura dla dzieci 

ISBN:9788328086463

Liczba stron:64

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *