jak działa ciało człowieka
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Jak działa ciało człowieka?-Marta Krzemińska

Człowiek to jeden z najbardziej skomplikowanych i złożonych organizmów, jakie istnieją na ziemi. Do tego od urodzenia posiada przemożną chęć nauki i zdobywania wiedzy na każdy temat. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że i w jego rodzicielskiej karierze przyjdzie moment na pytanie: Jak działa ciało człowieka?. Aby zapobiec lękom i popłochowi wystarczy odpowiednio szybciej zaopatrzyć się w pomoce naukowe. Wielu rodziców będzie próbowało samodzielnie zdradzić dziecku tajniki tej wiedzy. Jednak co z tymi, którzy nie wiedzą jak ugryźć tak obszerny temat i jeszcze przekazać go dziecku w prostej i zrozumiałej formie?

Rynek wydawniczy pełen jest publikacji dostosowanych do wieku czytelnika, tyle że bardzo często odpowiadają one na część pytań, dając nam odpowiedź na temat zmysłów, układu kostnego czy nerwowego. Jak działa ciało człowieka? to publikacja bardziej złożona, równocześnie nietracąca prostoty i lekkości. Dzieci dowiedzą się, z czego składa się ich organizm, jakie funkcje posiadają poszczególne jego elementy i co właściwie dzieje się w naszym wnętrzu. To niesamowita przygoda od powierzchni, którą widać, aż po niewielkie komórki skrywające, dlaczego tak wyglądamy.

 

Wśród ciekawostek

 

Nie spodziewałam się tak obszernego i zarazem przystępnego materiału, który nie tylko sprawdzi się przy małym czytelniku, ale i zadziwi dorosłego. Niewielkie gabaryty mogłyby sugerować powierzchowne podejście do tematu, jednak nic bardziej mylnego. Mały odkrywca będzie mógł odnaleźć w tej niewielkiej książce sporo odpowiedzi na pytania kłębiące się w jego głowie. Z jakich narządów składa się ciało człowieka? Do czego służą kości i co właściwie jest w ich wnętrzu? Dzieci dowiedzą się, jak wyglądają poszczególne narządy i układy, jakie one wspólnie tworzą. Odkryją działanie zmysłów, poznają źródło bąków, czkawki czy bekania. To ciekawa i porywająca podróż w głąb ludzkiego ciała, którą z czystym sumieniem możemy polecić. Jak działa ciało człowieka? to składowa równie ciekawej serii, której z radością się przyjrzymy.

Wśród ilustracji

W książeczkach dla dzieci nie sposób ominąć temat ilustracji. Jak działa ciało człowieka? jest kolorowe i przyjazne w odbiorze. Każdy obrazek stanowi dopełnienie treści i pomaga w zrozumieniu tematyki młodszemu czytelnikowi. Każda ilustracja jest przemyślana, stworzona delikatną i płynną kreską, nie straszy, a zachęca do sprawdzenia, o czym mowa. Od kostki po komórkę, wszystko jest niezwykle realne w swej prostej i przyjaznej formie. Dla nas bomba. Całość pochłonęliśmy na dwa czytania, a każda strona stanowiła wstęp do kolejnej bardziej obszernej treści. Wiedza w takiej formie jest ciekawa nawet dla małego czytelnika. Podział na poszczególne układy i rozdzielenie ich na mniejsze elementy zapewni łatwość w odbiorze i umożliwi wracanie do konkretnych wiadomości. Dodatkowo słowa klucze w tekście są zaznaczone innym kolorem, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy interesujące nas treści.

Podsumowanie

Możemy przeczytać wszystko w kolejności lub najpierw ogólnie przejrzeć główne tematy i kolejno poszerzać wiedze o działanie elementów poszczególnych układów. Jak działa ciało człowieka? pochłonie nas na długo i sprawdzi się w wielu sytuacjach. Dodatkowym plusem podziału treści jest możliwość utrwalenia jej fragmentów. Gdy pojawi się czkawka i maluch będzie chciał wiedzieć, skąd się wzięła lub kolejny raz będzie uparcie twierdzić, że można jeść tylko słodycze. Prostota i wiedza w jednej barwnej i niezwykle przyjemnej publikacji. Chcemy więcej takich książek.

 

Ocena: 

Autor: Marta Krzemińska 

Ilustrator: Kamila Loskot

Tytuł: Jak działa ciało człowieka?

Seria i nr tomu: Co i jak?

Wydawnictwo: Wilga 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-10-13

Kategoria:  literatura dla dzieci 

ISBN:9788328088481

Liczba stron:56

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

  • halmanowa

    Bardzo dobrze się prezentuje ta książka, wiadomości ułożone w odpowiedni dla małego czytelnika sposób, przejrzyste, przyciągające uwagę ilustracje nawiązujące do treści. Podoba mi się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *