Inne

Senny Book tag

Dziś zapraszam was na Book tag, który dla mnie był czystą zabawą 🙂  

SEN, KTÓRY POCHŁANIA BEZ RESZTY,

czyli książka, od której nie można się oderwać.

Ostatnio przeczytałam kilka takich książek i szczerze nie wyobrażam sobie, żeby wybrać pomiędzy trzema z nich, gdyż każda jest inna i równie mocno przyciąga.

1. Absolutnie nie mogłam oderwać się od „Pod skórą” Agaty Czykierdy-Grabowskiej. Ta historia łapie za serducho, równocześnie cały czas kusi tajemnicą i nie pozwala na złapanie oddechu.

2. „Grzesznik”, nawet jeśli chciałam go odłożyć, choć na chwilę, bardziej chciałam poznać tajemnice, którą Artur Urbanowicz skrzętnie ukrył gdzieś na samym dnie.

3. „Klątwa przeznaczenia”. Monika i Sylwia stworzyły krainę, do której chce się przenieść mimo brutalności i zimnych komnat (kilka par skarpet mogłam wyczarować prawda?). Historia przeznaczenia, które połączyło Severo i Arienne przez ponad 800 stron niewidzialną siłą trzymało mnie przy książce, a i dotąd mam problem, by przestać snuć teorie co do kontynuacji :).


PÓŁSEN, czyli książka, którą przeczytałaś i od razu zapomniałaś.


Każdą książkę pamiętam dość długo i często ciężko mi całkowicie przenieść się do świata z kolejnej powieści, jednak mogę podać tu jako przykład „Z życia zdeklarowanej singielki”


SEN, W KTÓRYM WIESZ, ŻE ŚNISZ, czyli książka, która jest typowym średniakiem.


W ciągu ostatnich miesięcy chyba nie czytałam książki, którą można by podstawić pod tą kategorię. Były genialne lub do szybkiego zapomnienia. Nic pośredniego niestety. A wy co byście tu wstawili ?


KOSZMAR, czyli książka, po której nie mogłaś spać.

Książka, po której nie spałam ? To absolutnie „Gałęziste” Artura Urbanowicza. Wiem, miałam nie czytać nocą, ale tak wyszło. Ta książka jest tak przerażająca i genialna zarazem, nic tylko polecać.


SEN, O KTÓRYM PAMIĘTASZ OD LAT, czyli książka, do której chętnie wracasz.

„Nie powiesz nikomu” Sophie Kinsella. Jedna z kilku książek, do których uwielbiam wracać i czytam ją bez opamiętania. To co, że historię znam na pamięć i mogłabym ją opowiadać wyrwana ze snu. Pióro Kinselli jest lekkie, pełne humoru i uczuć, które zawsze odnajdą drogę do właściwych serduszek.

SEN, O KTÓRYM CHCESZ JAK NAJSZYBCIEJ ZAPOMNIEĆ, czyli najgorsza książka na półce.

Na szczęście nie mam tej książki na półce. „Dwie twarze” Mirandy Inskiej, czyli największa pomyłka, o której nie chce pamiętać.


SEN, W KTÓRYM NIE BYŁAŚ SOBĄ, czyli książka, w której bohater nie jest człowiekiem.

O to chyba każda o wampirach, jakie przyszło mi czytać, ale nie będę szła na łatwiznę. Idealna książka dla mnie w tej kategorii to ” Dotyk północy” Adeliny Tulińskiej. Aquarianie skradli me serce (szczególnie jeden z nich:)

Czekam z utęsknieniem na kontynuacje ich losów.

SENNE MARZENIE, czyli książka, w której chcesz żyć.

W moim przypadku jest to co druga książka. Mogłabym zarówno życie spędzić na tułaczce przez krainy północy z Severo, jak i jego kompanami, oraz zamieszkać na wyspie z Gabrielem i stać się „Syrenką” : ) Najfajniej jest mieć wybór: )

WSPÓLNY SEN, czyli kto ma wyśnić ten tag.

Do wyśnienia tego tagu zapraszam

Monikę z bloga Halmanowa

Marlenę z Książkowa dusza

oraz

Przyjemnego snu kochani.

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *