Wycisk
Inne,  Marta wśród książek

Marta wśród autorów-Katarzyna Wycisk

Pewnie każdy z nas ma jedną rzecz, która równocześnie napawa go niepokojem i ekscytacją. W moim przypadku są to wywiady z autorami. Nigdy nie wiem, czy pytania okażą się ciekawą przygodą, czy raczej nudną przechadzką, a mimo to wciąż podejmuje się tego wydania. Dziś czas na efekty przepytania kolejnego autora.

 

W ramach ponownego objęcia patronatem powieści spod pióra Katarzyny Wycisk, nie mogło zabraknąć rozmowy z autorką. Kim jest Kasia? Przede wszystkim wulkanem energii, która udziela się niemalże każdemu, kto ma z nią styczność. Kobieta orkiestra, a może artystyczna dusza lub twórczy chaos. Autorka, mama, artystka i miłośniczka cięższych brzmień. Na co dzień związana z fantastyką, w nurcie której stworzyła swoją pierwszą wydaną Trylogię. Wciąż w biegu tworzy dla swoich czytelników kolejne uniwersum i przybliża świat autorski w świetnym cyklu Live z Wyciskiem. Gotowi na pytania?

 

 

Gratuluje ponownej premiery debiutu i pokładów samozaparcia dla tworzenia i wydawania powieści na własną rękę.

 

 

 1. Gdyby nie pisanie, to co byłoby twoim głównym zajęciem? 

Rysowanie i malowanie.

 

2. Multiinstrumentalistka. To słowo wciąż wybrzmiewa w mojej głowie, gdy zliczam twoje dokonania. Czy doba nie jest dla ciebie za krótka? Jesteś poukładaną osobą czy raczej chaotyczną w działaniu?

 

Haha, dobre pytanie. Jestem raczej chaotyczną osobą, ale jeśli zabieram się za jakąś rzecz, to zawsze ją kończę. Lubię planować, ale przy realizacji często przejmuje pałeczkę moja zwariowana strona 😀

3. Jeśli ktoś spyta cię o plany na przyszłość, to co usłyszy w odpowiedzi?

Wydanie pierwszego tomu nowej serii fantasy, ukończenie powieści obyczajowej, namalowanie okładki do Krwi Nowych Bogów, Skończenie zwiastunu do Falconu, skończenie bestiariusza do KNB, narysowanie ilustracji do KNB, spotkanie się z moimi czytelnikami i wiele, wiele innych spraw.

4. Jaki gatunek literacki w twoim wydaniu nigdy nie powstanie?

Myślę, że nie ma takiego gatunku. Przyznam, że raczej nie napisałabym erotyki, albo typowego kryminału bez wątków fantastycznych.

5. Poezja, proza, opowiadania. Co według ciebie daje większą swobodę w procesie twórczym?

Proza, ale to moje osobiste zdanie.

 

6. Wierzysz w magię?

Oczywiście! Chyba jak większość moli książkowych, ciągle czekam na list z Hogwartu.

7. Poleć swoim czytelnikom jeden tytuł, który ostatnio cię zachwycił.

Hmm…. Może Angelussaga – Marah Woolf (ale niestety jest dostępna tylko w oryginale – po niemiecku) Pocałunek Kier – Lynn Raven (nie jestem pewna, czy jest po polsku)

8. Jako czytelnik, ubóstwiam powieści pełne emocji. Którą z postaci pod względem emocjonalnym tworzyło ci się najtrudniej?

Przy Falconie był to Trzy, przy KNB – Tristan, Drake i Lavena, a przy Epi (tytuł do przemyślenia) – Aleksander.

9. Skąd pomysł na tak działąjącą organizacje?

Powiem tak – samo życie… ale także sny.

10. Głębia postaci w twojej powieści zachwyca. Falcon to zbiór charakternych i nieprzewidywalnych bohaterów. Masz wśród nich swojego ulubieńca, a może kogoś ewidentnie nie lubisz?

Bardzo przywiązałam się do Trzy i Jeden. Są to postacie skomplikowane, z trudną przeszłością. Los ich nie oszczędzał, ale oni nie padli na kolana.

11. Masz do wyboru tylko trzy kolory kredek. Jakie wybierasz i co nimi tworzysz?

To akurat proste – ołówki (skala szarości) i czerwień. Byłby to portret, coś emocjonalnego.

12. Możesz wybrać dowolną osobę lub postać literacką i umieścić ją w swojej powieści. Kogo wybierasz?

Pomyślmy… księcia z bajki mam, księżniczkę też…. To ja chcę Hardodzioba z Harrego Pottera:D

13. Utkana z natchnienia wielu muz. Czy jest coś czego nie potrafisz, a chcesz się nauczyć?

Jest bardzo dużo takich rzeczy! Chciałabym z łatwością uczyć się obcych języków, pięknie śpiewać i najważniejsze – sprawiać, by czas się zatrzymywał 😀

14.Masz w sobie jakąś cechę, którą chciałabyś zmienić?

Za bardzo się wszystkim przejmuję. Biorę sobie do serca każdą opinię na mój temat. Zdarza mi się nawet nie spać po nocach, bo tak mocno się czymś denerwuję.

15. Na koniec uchyl rąbka tajemnicy. Czego możemy się spodziewać po twojej nowej powieści. Przygody, miłość a może jakieś tajemnice?

Zależy po której 😀 Jeśli chodzi o KNB – jest to high fantasy z wieloma scenami walki. Intrygi, tajemnice i jak zwykle emocje! Epi? To obyczajówka, dramat, romans – wydarzenia mają miejsce w Polsce, na Śląsku. Więcej nie zdradzę, ale już niedługo zacznę opowiadać o tych nowościach na moim fanpage.

 

Serdecznie dziękuje za wywiad, a was zapraszam na Fp autorki, gdzie czeka na was masa Live’ów z Wyciskiem oraz na stronę internetową, gdzie można zakupić całą trylogię Falcon oraz piękne dodatki z grafikami autorstwa Kasi.

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *