Marta wśród książek,  Patronaty,  Recenzje

Jestem Tobą- Monika Hołyk-Arora

Zaufanie to ważny element życia każdego człowieka. Gdy nie wiesz komu ufać, ciągłe napięcie z tym związane może doprowadzić do ogromnego stresu. Czasami ciężko jest odkryć prawdziwe intencje i stawić czoła niebezpieczeństwu.

 

Napięcie, niewiedza i ciągły niepokój, to uczucia, które najczęściej odczuwa główna bohaterka. Gdy budzi się w obcym sobie miejscu niewiele pamięta, jednak luki w pamięci to nie jedyna dziwna rzecz, jaka czeka na nią po przebudzeniu. Obok niej leżą bowiem zwłoki młodej kobiety, która łudząco przypomina ją samą. Odzyskując świadomość kobieta zyskuje nową przeszłość, musi bowiem zająć miejsce zmarłej kobiety i wydobyć jak najwięcej informacji potrzebnych Interpolowi. Rozpoczyna się gra, w której wróg może okazać się największym sprzymierzeńcem, bo czasem czarne rozmywa się z białym.

 

Monika Hołyk- Arora ma na swoim koncie kilka świetnych obyczajówek. Tym razem jednak zaskoczy czytelników lekkością i precyzją, z jaką wprowadzi ich w świat pełen intryg, niedopowiedzeń i napięcia, które pojawia się już na pierwszej stronie a trzyma w swych szponach do ostatniej kropki.

 

Jestem Tobą to bardzo ciekawa i pełna zwrotów akcji powieść, w której świetnie wykreowani bohaterowie nie dają ci chwili oddechu. Niewiedza, z jaką wkraczasz w barwnie prowadzoną fabułę pozwala na wchłanianie całości w zaskakująco szybkim tempie. Autorka ma niesamowicie lekkie i barwne pióro, potrafi po mistrzowsku poprowadzić akcje, którą misternie układa z opisów i dialogów. Równoważy oba elementy tworząc tym samym klimat, który utrzyma uwagę czytelnika.

Od pierwszej strony mamy uczucie, że bierzemy czynny udział w wydarzeniach, których doświadcza główna bohaterka. Emocje, które powieściopisarka bezbłędnie przelewa na papier, niczym żywe istoty porywają nas w wir wydarzeń. Realistycznie skonstruowani bohaterowie od razu zyskują naszą sympatię i uwagę, a naturalność, jaka im towarzyszy pozwala na głębsze odczuwanie historii.

Monika Hołyk-Arora w dobrym stylu przyciąga czytelnika dając nadzieje na coś dorównującego jakością do jej poprzednich, jakże innych powieści i nie zawodzi. Lekka, naturalna i nieprzewidywalna powieść dla miłośników sensacji i thrillerów, dla kochających niebezpieczeństwo i niedopowiedzenia. Jestem Tobą zaskakuje pomysłem na fabułę, przebija jakość wykonania poprzednich tekstów spod pióra powieściopisarki i wyciąga masę emocji z czytelnika. Aura tajemniczości i bohaterowie, którzy przyciągają wzrok połączone ze świetną fabułą i dobrym wykonaniem są godne polecenia.

Myślę, że Jestem Tobą znajdzie swoją rzeszę fanów, którzy z ciekawością i utęsknieniem będą sięgać po kolejne powieści Autorki. Warto zagłębić się w świat, który nie do końca może być taki, jak nam się wydaje. Polecam.

Ocena:
osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki
Tytuł: Jestem Tobą
Autor: Monika Hołyk- Arora
Wydawca: E-bookowo
Liczba stron:296
ISBN:9788378599371

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *