Dafciki wśród książek,  Recenzje

Raz, dwa, trzy, zaśnij ty! Dorota Kossjanowicz, Gosia Herba

Jak ważne są opowieści snute na dobranoc cichym głosem rodzica? Czy ważna jest sama historia? Może słowa mają taką moc i gdy są odpowiednio dobrane, stanowią pierwszy krok do sukcesu, jakim w przypadku rodzica jest śpiąca pociecha? Poszukajmy zatem książeczki, która ukołysze do snu rymowankami i ukoi emocje obrazkami.

„Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!” to niesamowicie ciekawa i barwna historia, która zaciekawi każdego malucha. Dzięki przepięknym ilustracjom wykonanym przez Gosię Herbę każde dziecko może zobaczyć, jak wyglądają postaci, które przeplatają się między wersami niezwykłych rymowanek. Każda strona zabiera maluchy w niesamowitą podróż wraz z tymi, którzy nie mogą zasnąć. Poznają niezliczone sposoby na to, jak poradzić sobie z energią i emocjami, które nie pozwalają nam zasnąć.Ciekawe rymowanki o różnej długości wprowadzają do świata, w którym nie można zasnąć. Pomagają wyciszyć maluszka i pokazują, że to nic takiego nie móc zasnąć, wystarczy odliczyć i powoli przenieść się tam, gdzie czekają na nich niesamowite przygody.Twarda oprawa i dobrej jakości papier dają gwarancje wytrzymałości książki, co jest bardzo ważne w przypadku zarówno używania książki przy młodszych pociechach, jak i pierwszych samodzielnych próbach starszaków. Książeczka jest mocna i może posłużyć bardzo długo. Rysunki pozbawione są jakichkolwiek cech, które mogą wywołać lęk u dziecka. Stworzone za pomocą barw pastelowych i kontrastowych, dzięki czemu przykuwają uwagę naszych pociech. Lekkość rymowanych historyjek w połączeniu z oprawą graficzną książeczki pozwala na wspaniale spędzony czas z dzieckiem. Każda z opowiastek jest dłuższa niż poprzednia, co daje możliwość nauki czytania przez starsze dzieci.Książka ta to niesamowita podróż przez krainy pełne zabawnych i pouczających historii, które zaciekawią dzieci w różnym wieku. Polecam jako świetną alternatywę do czytania przed snem.

Ocena książki:
Tytuł: Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!
Autor: Dorota Kossjanowicz, Gosia Herba
Wydawca: Znak emotikon
Ilość stron:48

ISBN:9788324049318

Premiera: 12 lutego 2018

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *