Marta wśród książek,  Recenzje

Dziewczyna, która wróciła- Susan Lewis

Czekasz na coś bardzo długo, nie liczy się nic poza tym jednym pragnieniem. Każdy skrawek nadziei łapiesz z radością i trzymasz się go tak długo, jak się da. W końcu przychodzi ten moment, gdy od życia dostajesz to, co upragnione. Kolejne dni jawią się niczym idealnie odwzorowane, a szczęście wypełnia cię po brzegi. Nagle cały twój świat się wali, ktoś brutalnie zabiera ci to, co najcenniejsze i nie ponosi kary za swe czyny. Jak daleko można posunąć się w rozważaniach na temat zemsty? Czy da się zmierzyć czyjś ból i mu zadośćuczynić? Zabrali ci wszystko, pozostawili tylko zemstę, skorzystasz?

Czy nie tak właśnie jest? Niektórzy dostają to, na co zasługują, a inni nie, ale chciałaby się dowiedzieć, kto podejmuje takie decyzje. Kto odpowiada za szatański podział na wygranych i przegranych? I jak oni – ci przegrani – mają żyć, gdy zwyciężczyni wymachuje im przed nosami swoim szczęśliwym losem?

Susan Lewis stanęła przed rozwidleniem dróg i podjęła decyzje odnośnie do swej przyszłości. Porzuciła pisanie scenariuszy Hollywoodzkich produkcji i zaczęła pisać powieści, które pozostawiają w człowieku ślad. Kolekcja się powiększa a wraz z nią pewność, że decyzja podjęta przez autorkę jest słuszna.

Jules i Kian Bright to młode małżeństwo, które ma prawie wszystko. Udało im się spełnić część swych marzeń i złączyć swoje życie z mieszkańcami nadmorskiego miasteczka. Prowadzenie pubu nie daje jednak tyle satysfakcji. Dopiero wiadomość o tak wyczekiwanej przez nich ciąży i pojawienie się małej istotki wypełnia ich ułożone życie. Daisy staje się promyczkiem wszystkich mieszkańców. Dostrzega dobro w każdym i stara się dawać od siebie jak najwięcej. Jest uczynna i oddana całej społeczności. Łączy wszystkich bez względu na umiejętności czy warstwy społeczne. Gdy dochodzi do jej porwania, całe miasteczko zamiera, by po chwili z całych sił angażować się w jej poszukiwania. Kluczem do cierpienia Brightów jest Amelia Quentin, która jest całkowitym przeciwieństwem Daisy. Jakie tajemnice skrywa umysł pełen dysocjacji? Jak potoczy się ta historia?

Nie miałam pojęcia, czego mogę się spodziewać po twórczości Susan Lewis i tym konkretnym tytule. Opis przyciągnął mnie, niczym lampa przyciąga ćmę w ciemną i bezgwiezdną noc, czy dałam się spalić?

Jestem pod wrażeniem wielu czynników, które składają się na ciekawą i mrożącą krew w żyłach opowieść o sile miłości, granicach obłędu i tym jak daleko może ponieść nas zemsta.

Autorka niezaprzeczalnie potrafi upleść opowieść, która nie pozostawi czytelnika obojętnym. Zachwycający styl i fabuła, która wprawia w osłupienie od pierwszych stron, tworzą mocną i godną polecenia historię.

Świetny rys psychologiczny łapiący za serce i wchodzący w umysł strona po stronie. Bohaterowie, których nie da się zapomnieć i przejść obok nich obojętnie, bez przeżywania ich dylematów i trosk. Poznajemy różne oblicza cierpienia, bólu i strachu. Obraz matki, którą trawi cierpienie, determinacja i gniew. Mieszkańców, którzy w obliczu tragedii stają się całością oraz chory umysł, który sieje niebezpieczeństwo. Ta powieść to bomba emocjonalna, której skutki odczuwa czytelnik na swej skórze dość długo.

Dobrym ludziom przydarzają się złe rzeczy i tak samo często dobre rzeczy przydarzają się złym ludziom. Nie my o tym decydujemy, my możemy tylko wybrać, jak zareagujemy na to, co nam się przytrafia.

Dzięki konstrukcji powieści, czytelnik poznaje Amelię, zanim wkroczy w życie rodziny Brightów. Ten ciekawy zabieg i jedna krótka historia sprawią, że nie będziesz w stanie pokonać emocji i sprzeczności rodzących się w umyśle podczas czytania. Choć książka porusza dość trudną tematykę, jaką jest porwanie i utrata dziecka, to czyta się ją naprawdę szybko. Rozbudowany profil psychologiczny matki świetnie rozwija akcje i sprawia, że książka jest na wskroś prawdziwa, szczera i emocjonalna.

Nie każdemu ten konkretny tytuł przypadnie do gustu, nie każdy uniesie ciężar tematu, jednak warto choćby partiami poznać tę powieść i zakochać się w stylu, jakim operuje Susan Lewis.

 

Ocena 

Tytuł: Dziewczyna, która wróciła
Autor: Susan Lewis
Wydawca: Kobiece
Liczba stron:448
ISBN:9788365740885

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *