Marta wśród książek,  Recenzje

Słuchaj swojego serca- Kasie West

Moje miejsce na ziemi, azyl, raj i ostoja, gdy wszystko się wali. Każdy w tym momencie pomyśli o innym miejscu. To tam odzyskujemy spokój, szukamy własnego ja i to z nim wiążemy swoje życie, przyszłość, która od zawsze obarcza nas wizją wyboru. Czy musimy od razu wiedzieć jaką ścieżką iść?

Kate Bailey ma swój azyl, miejsce, w którym wszystko wydaje się prostsze. Od zawsze stroni od ludzi a jezioro i marina należąca do jej rodziny są wszystkim, czego trzeba jej do szczęścia. Nowy rok szkolny przyniesie jednak sporo zmian. Dziewczyna nie wie, co czeka ją po przekroczeniu progu zajęć, na które zapisała się z przyjaciółką Alaną. Gdy jej pomysł na podcast wygrywa, a ona musi stać się współprowadzącą machina zmian ruszy z podwójną siłą. Kate zmuszona będzie do udzielania rad obcym ludziom, strach ją paraliżuje a znajomi i rodzina twierdzą, że to ciekawe doświadczenie. Jak poradzi sobie zarówno z wystąpieniami, jak i z własnymi problemami? Na jej drodze staną dwaj chłopcy, odezwie się stary znajomy, a przyjaciółka się zakocha. Tylko jak poradzić sobie, gdy uczucia dopadają cię znienacka, a zmiany w życiu zachodzą za szybko?

Kolejna książka Kasie West, która skradnie serca miłośnikom historii miłosnych. Idealnie dopasowana do aury za oknem powieść czyta się sama, jednak czy zapada w pamięć?

Otwierasz powieść a tam znajomy styl i niesamowita lekkość, która ujmuje spokojem skołatane serce. Czujesz ekscytacje i przebierasz nóżkami, by już po chwili zanurzyć się w historii po uszy. Pięknie, miękko i czasami cukierkowo przedstawiona opowieść o młodej dziewczynie zamkniętej w swym małym świecie, w którym nie ma miejsca na zmiany. Jedna decyzja podjęta trochę pod przymusem niszczy ogromny mur, jaki dzielił dziewczynę znad jeziora i resztę mieszkańców. Kate będzie musiała się zmierzyć z zakończonym związkiem, walczyć o przyjaźń i zaufanie w rodzinie a przy tym odnaleźć siłę w sobie, by iść za głosem serca.

Autorka stworzyła ciepłą i realną powieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu celu w życiu. Bardzo naturalnie wplotła w fabułę sporo problemów, które dość często przytrafiają się licealistom. W fabule nic nie jest przerysowane, bohaterowie nie są idealni, a problemy nie rozwiązują się same, a wręcz zapętlają jeden na drugim. Naturalność i schematyczność to spory plus najnowszego tytułu spod pióra Kasie West. Od pierwszych chwil śledzimy losy Kate i jej rodziny a w miarę powiększania się grona postaci wchłaniamy opowieść całym sobą, z zaciekawieniem czyhając końca.

Lekka i zabawna historia przypadnie do gustu nie jednemu czytelnikowi. Docenicie romantyczną nutę i nakreślenie wątku przyjaźni. Staniecie oko w oko z uprzedzeniami, blokowaniem drogi do spełniania marzeń, trudem wyboru kierunku, w jakim wyruszyć w przyszłości oraz odkryjecie, jak ważna jest rozmowa. Będzie zabawnie, wzruszająco i romantycznie.

To idealny tytuł na letnie wieczory. Kolejna powieść Kasie West, którą pochłoniecie z uśmiechem na ustach. Jej powieści poprawiają humor, przywołują marzenia i pozostają w sercu. Ja po tę autorkę sięgam bez zastanowienia, urzeka mnie jej styl i to, z jaką łatwością udaje jej się wplatać w fabułę poważne tematy, jak choćby gnębienie przez uczniów. Nie znajdziecie tu jednak rozwiązania, a tylko rozważania nad różnymi formami pokonania problemu.

Choć w dorobku autorki można znaleźć słabsze i lepsze propozycje, to każda z nich zasługuje na to, byś dał jej szanse i odkrył niezaprzeczalnie optymistyczny styl Kasie West, która swoimi powieściami daje nadzieje i ukazuje naturalność i prawdziwe życie.

 

Ocena 

Tytuł: Słuchaj swojego serca
Autor: Kasie West
Wydawca: Feeria Young
Liczba stron:376
ISBN:9788372297594

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *