Dafciki wśród książek,  Recenzje

Wszystko o krowach-Łukasz Łebek

Lato, wakacje i wieś. Moje dzieciństwo wyglądało bajecznie i beztrosko w porównaniu z tym, co można zaproponować naszym pociechom teraz. Nie ma co narzekać, czasy się zmieniają i z pewnością oni za parę lat również dojrzą jakieś superlatywy z młodych lat. Tylko skąd teraz mają czerpać wiedzę na te tematy, które u nas były w pakiecie z letnią przygodą u babci?

Z pomocą przychodzą autorzy i wydawnictwa, którzy dwoją się i troją, by w ciekawy i zauważalny sposób przekazać dzieciom wiedzę tajemną na każdy temat. Tak było w przypadku psów. Gdy postanowiliśmy pokazać dzieciakom, jak wiele ras psów można spotkać i do ilu ciekawych zadań są one szkolone, zasialiśmy ziarenko, które teraz powoli kiełkuje w miliony pytań i tysięczne oglądanie tej samej książki. Każda kolejna poznana historia staje się podstawą do podróży ku wiedzy. Kierując się tą zasadą, staramy się dobierać książki dla dzieci nie tylko według ich upodobań, ale i takie pozwalające na jak najszerszy zasób informacji.

My mieszkamy na wsi i mamy to szczęście, że wciąż hoduje się tu mnóstwo zwierząt, których coraz częściej próżno szukać. Antoni od małego zadaje mnóstwo pytań o kury, kaczki i świnki, jednak to krowy spędzają mu sen z powiek najczęściej.

 

Dlaczego mają różne kolory? Czemu jedne mają rogi, a inne nie? A po co krowie kolczyk w uchu? Im jest starszy, tym pytań jest więcej i są one trudniejsze. Na szczęście wraz z książką Wszystko o psach dotarł do nas również tom drugi, czyli Wszystko o krowach.

Podobnie do swojego poprzednika, również ten tom kradnie serce szatą graficzną. Jesteśmy pod wrażeniem kolorystyki, jakości ilustracji i oczywiście humoru, z jakim zostały stworzone. Jednak to mnogość ciekawostek wygrywa w starciu z chłonnym umysłem. Przed lekturą drugiego tomu serii myślałam, że mam sporą wiedzę na temat tych zwierząt. Jakże wielkie okazało się moje zdziwienie, gdy nie wiedziałam dużo więcej niż ilość żołądków, jakimi może poszczycić się krowa.

Wszystko o krowach przeprowadzi nas przez świat ciekawostek, nieznanych faktów i wiedzy oczywistej i ogólnej. Czym się żywią krowy? Ile mogą przeżyć lat? Czy to prawda, że wypijają nawet 160 l wody na dobę? Pytań z pewnością będzie więcej, a książka rozpocznie niesamowitą przygodę. Wystarczy tylko otworzyć twardą i jakże trwałą oprawę i cieszyć się odpowiedziami na wszystkie pytania. Zdobywanie wiedzy chyba nigdy nie było tak przyjemne.

Książki z tej serii z pewnością sprawdzą się do stawiania pierwszych kroków w danym temacie lub będą uzupełnieniem wiedzy i świetną formą rozwoju hobby naszych pociech. Ciekawa zawartość i miła dla oka forma, spodobają się zarówno rodzicom, jak i pociechom. Krowy mogą okazać się wciągającym tematem.

 

Ocena:

Tytuł: Wszystko o krowach
Cykl: Wszystko o… ( tom 2 )
Autor: Łukasz Łebek
Wydawca: Dragon
Liczba stron:64
ISBN:9788381722223
Data wydania: 10 października 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *