Na tropie złodzieja psów
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Na tropie złodzieja psów- Justyna Balcewicz

Gdy wisi nad nami zaczynanie wszystkiego od nowa, warto mieć przy sobie przyjaciela, który swoją obecnością ukoi wszystkie złe chwile. Człowiek czy pies, wsparcie i miłość stają się bezcenną pomocą. Chyba że nagle przyjaciel znika. Co wtedy zrobić?

Kornel to jedenastoletni chłopiec z łatką kujona i wielkimi okularami na nosie. To też dumny właściciel ogromnego psa. Mastif angielski to czworonożny przyjaciel dziecka i jego jedyne wsparcie w problemach, z jakimi musi zmierzyć się chłopiec. Dopiero co się przeprowadzili i Kornel zmuszony jest zaczynać od nowa, czego strasznie się obawia. Pewnego dnia jego kudłaty przyjaciel nagle znika. Policja twierdzi, że to zwykła psia ucieczka, ale czy na pewno? Chłopiec ma masę wątpliwości co do faktycznego powodu zniknięcia czworonoga, przecież ten podejrzany kawałek kiełbasy sam się nie pojawił, prawda? Na szczęście w swych poszukiwaniach młody detektyw nie zostanie sam. Ramię w ramię z chłopcem staną cheerleaderka Julia, Dela oraz doktor Zwierz. Czy uda im się odnaleźć Brzydala? Czas dołączyć do Klubu Obrońców Czworonogów i odnaleźć złodzieja psów.

 

Od małego kochałam zagadki. Każda książka z tym motywem cieszyła się u mnie uznaniem. Ćwiczenie umysłu i spostrzegawczości zawsze okraszone było niesamowitą przygodą i masą uśmiechu. Teraz z chęcią wprowadzam w ten świat swoje pociechy. Jak one przyjęły przygody Kornela?

 

To była niesamowita podróż, pełna śmiechu i tajemnic do odkrycia. Napisana lekko i przyjemnie, kusząca od pierwszych stron przygodą i przyjaźniami. Dzieci wciągnęły się w fabułę migiem, co rusz uśmiechając się od ucha do ucha lub przeżywając smutki głównego bohatera. Kornel przypadł im do gustu, a swoją miłością do czworonoga i gotowością do akcji poszukiwawczej skradł i moje serducho. Autorka postarała się o ciekawy przekrój postaci pojawiających się w Na tropie złodzieja psów. Wszyscy zaskakują przy bliższym poznaniu, potem trudno się z nimi rozstać choćby na jeden dzień. To rezolutne i empatyczne dzieciaki, którym leży na sercu los zwierząt, a przecież nie tylko Brzydal pada ofiarą tajemniczego złoczyńcy.

Dzieci mogą liczyć na siebie i pomoc doktora Zwierza. Opieszałość policji zmusza je do działania i poszukiwań na własną rękę, a to przecież z daleka pachnie doświadczeniem życia. Fabuła wciąga, bohaterowie kradną serce i uwagę na długi czas. Na tropie złodzieja psów to początek nowych znajomości i powstanie Klubu Obrońców Czworonogów. Ujmujący jest wątek przyjaźni, która kiełkuje między Kornelem, Julią i Delą. Ta trójka zyskuje wiele dzięki tej sprawie, gdyż potrzebują siebie nawzajem bardziej, niż mogą się spodziewać. Nowa rzeczywistość, pozorna popularność, za którą skrywa się tęsknota za rodzicami oraz powszechne uznawanie za dziwadło pójdą w odstawkę, gdy wspólnie spędzany czas i łącząca pasja staną się codziennością.

 

Podsumowanie

 

Justyna Balcewicz pisze lekko i przyjemnie prostym językiem, który przypadnie do gustu każdemu. Świetnie porusza się na polu kreacji postaci oraz tworzeniu historii z nutką dreszczyku. Nie zapomina o przekazie, który jest edukacyjną częścią jej książki. Na tropie złodzieja psów czyta się jednym tchem. Miłośnicy czworonogów w akcji spodobają się każdemu bez względu na wiek. Dzięki dużej czcionce większe dzieciaki będą mogły wyruszyć w tę podróż samodzielnie, mniejsze chętnie dadzą się porwać opowieści wraz z rodzicami. Przyjemność jest gwarancją podbitą pieczątką z genialnych ilustracji, których autorką jest Katarzyna Kołodziej. My czekamy z niecierpliwością na kolejne tomy przygód Klubu i z dumą chcemy dołączyć w ich szeregi.

 

Ocena:

Ocena 9 kruków

Tytuł: Na tropie złodzieja psów
Cykl: Klub Obrońców Czworonogów (tom 1)
Autor: Justyna Balcewicz
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Liczba stron:144
ISBN:9788382070231
Data wydania:5 listopada 2020

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *