Dafciki wśród książek,  Recenzje

Rymowane zagadki matematyczne-Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski

Nauka od najmłodszych lat powinna sprawiać przyjemność i nie być przyczyną żadnych lęków. To jakże oczywiste zdanie nie pasuje do naszych wyobrażeń zdobywania wiedzy, szczególnie gdy w grę wchodzi nauka matematyki. Jak więc uczyć i zachęcać do pogłębiania wiedzy nasze pociechy, gdy sami myślimy o królowej nauk z przerażeniem?

Na szczęście na rynku wydawniczym istnieje sporo ciekawych publikacji, które pomogą w rozpoczęciu przygody z liczbami, i to takiej, która pozostawia po sobie miłe wspomnienia. Jedną z nich jest seria wydawnicza Kapitan Nauka od wydawnictwa Edgard. Co skrywają Rymowane zagadki matematyczne?

Jako mama dwójki maluchów, w tym jednego z indywidualnymi potrzebami, często przeszukuje internet wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu nowych ciekawych pomocy naukowych. Takim sposobem nasza biblioteczka gości sporo pozycji z serii Kapitan Nauka, a i teraz nie mogłam się powstrzymać przed przygarnięciem kolejnej.

Wiadomo, że we wszystkich książkach skierowanych do małego czytelnika zwracam uwagę na jakość wykonania. Twarda oprawa skutecznie chroni cenny środek i ułatwia utrzymanie przez małe rączki. Barwna okładka przyciąga wzrok nawet trudnego przeciwnika, jakim okazują się mali czytelnicy. Dodatkowym plusem są mocne strony i przejrzysta, sporych rozmiarów czcionka.

Pora jednak na to, co skrywa niniejsza publikacja. Rymowane zagadki matematyczne to świetny pomysł na naukę poprzez zabawę. Elżbieta i Witold Szwajkowscy zadbali o to, by zdobywanie wiedzy nie było niczym przerażającym. I tak używając rymowanek, nie tylko przekonują do nauki matematyki, ale i wyjaśniają jej tajniki rzeczowo i zabawnie. Cyfra po cyfrze maluchy nauczą się, jak odejmować, dodawać oraz co ważne dowiedzą się, czym są te straszne znaczki.

Jak można z taką łatwością oczarować matematykę? Rymowanki są niezwykle rytmiczne i melodyjne. Pozwalają na pełne skupienie na zagadnieniu matematycznym. Ich lekka i przyjemna forma ułatwia kojarzenie, liczenie okazuje się równie łatwe, co wyszukiwanie rytmu. Ilustracje dodatkowo wspierają małego geniusza, zmuszając większą część mózgu do pracy, niż przy czytaniu treści nudnego zadania.

My Rymowane zagadki matematyczne wykorzystaliśmy do najprostszej nauki cyfr, które wprowadzone kolejno za pomocą wierszyków utrwaliły się o wiele szybciej niż podczas pierwszych lekko archaicznych prób nauki. Poziom trudności wzrasta strona po stronie, dzięki czemu książka może towarzyszyć nam bardzo długo. Gdy, któraś z rymowanek zawiera trudne słowo, wystarczy przeczytać dodatkowe pytanie, które stanie się początkiem ciekawej rozmowy o ilościach, miarach, miejscach czy zawodach.

Czym jest szkwał? Kto to ciocia? Co znaczy „wykluć się”? Na te i inne pytania możecie udzielić odpowiedzi do wtóry z nauką dodawania, odejmowanie i prostych zagadek logicznych. Piękne barwy i ciekawy materiał sprawią, że matematyka stanie się czystą przyjemnością dla każdego.

Ocena: 

Tytuł: Rymowane zagadki matematyczne

Seria: Kapitan Nauka

Wydawca: Edgard

Autor: Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski

Liczba stron:48

ISBN:9788366237384

Data wydania: 21 sierpnia 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *