Moc amuletu
Marta wśród książek,  Recenzje

Moc amuletu-Bianca Iosivoni, Laura Kneidl

Gdy los na każdym kroku z ciebie kpi, a twoje życie właśnie mocniej się skomplikowało i masz nadzieje, że na tym koniec twoich problemów, uważaj, bo do głosu może dojść jeszcze serce. Roxy wie, że jej dni są policzone. Ma 449 dni na odstawienie do piekieł tyleż samo dusz. Wypuściła je przypadkiem, a nieodstawienie ich o czasie do krainy umarłych zakończyć się może dla niej podróżą w jedną stronę. Na domiar złego spotyka na swej drodze tajemniczego Shawa, który był opętany i wciąż zmaga się z amnezją. Między tą dwójką coś niepokojąco zaczyna iskrzyć, a stawka staje się z każdym dniem coraz wyższa. Łowczyni równie łatwo może stracić serce i życie. Czy uda jej się opanować sytuacje niemalże niemożliwą do wyprostowania?

Moc amuletu

Oto ja miłośniczka fantastyki w niemalże każdym jej nurcie, dostaje do rąk historię, która łączy w sobie wiele innych powieści, a ilość potępionych dusz mimo wszystko robi na mnie wrażenie. Moc amuletu nie jest powieścią z szybką fabułą wciągającą od razu w swe czeluści. Czytelnik wchodzi do świata, w którym główną bohaterką staje się zwykła kobieta, która każdego dnia staje za barem i stara się wykonać swoją pracę, jak należy. Jednak gdy gasną światła, świat ten okazuje się mieć drugie dno, przyciągające nas do siebie. Roxy od razu przypadła mi do gustu. Energiczna, wiedząca czego chce babeczka, która właśnie wpakowała się w niezłe kłopoty, przez co po ulicach hasają sobie duszę zmarłych.

Skomplikowana sytuacja zdaje się nie mieć szans na szczęśliwy finał, jednak czym by była przygoda bez plot twistów i miłości przewijającej się po opowieści niczym cień. Wątki przeplatają się ze sobą tak naturalnie i lekko, że Moc amuletu czyta się sama. Autorki łączą w tej powieści dwa różne style i sprawdza się to zaskakująco dobrze. Całość jest stonowana. Krok o kroku podbija niespiesznie napięcie, wprowadzając czytelnika w zamysł historii, pozwalając mu równocześnie na stworzenie więzi z poszczególnymi bohaterami.

Wśród bohaterów

Zdaje sobie sprawę, że to pierwszy tom. Moje relacje z bohaterami mogą ulec zmianie, ale liczę właśnie na takie zawirowania. Moc amuletu skutecznie przykuwa uwagę i pozwala na zżycie się z fabułą i postaciami. Próżno tu szukać postaci irytujących i nielogicznych. W zamian za to czeka nas sama przyjemność i wyraziste postaci.  Nie zapominając o nutce tajemnicy skrytej gdzieś kilka chwil przed plot twistem. Czemu o nim wciąż wspominam? Ponieważ różni się napięciem i nacechowaniem od reszty fabuły. Niczym spóźniony gość wnoszący trochę pikanterii w rozmowę, do której dopiero dołączył, daje gwarancje świeżości i tej nieuchwytnej chwili, w której stwierdzamy, że chcemy więcej.

Całość pochłonęłam w mgnieniu oka, tylko po to, by na końcu czuć ogromny niedosyt zmieszany z nadzieją na dalsze losy każdej z postaci i stanowcze rozbudowanie tej historii, która, choć wolno to sukcesywnie kradła kawałek mej uwagi. Lekki i przemyślany styl, w połączeniu z kreacją postaci i fabułą zaskakuje, wciąga i daje masę radości. Moc amuletu sprawdzi się idealnie. Szczególnie, gdy kochacie powieści fantasy z rozbudowaną siecią wątków i postaci, która nieprzerwanie nabiera koloru i przekazu.

Podsumowanie

Dwie autorki i jedna historia, która wciąż ma wiele tajemnic i niedomkniętych drzwi, za którymi spotkać możemy błąkające się dusze. To piękne rozpoczęcie przygody dającej masę przyjemności. Od lekkiego pióra, poprzez intrygujących bohaterów, aż do finału, który z rozmachem otwiera drzwi faktycznej podróży, która wciąż przed nami. Co zastaniemy dalej? Nie wiem, ale z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń.

 

Ocena:

Ocena 9 kruków

 

Autor: Bianca Iosivoni, Laura Kneidl

Tłumaczenie: Agata Teperek

Tytuł: Moc amuletu 

Tytuł oryginalny: Midnight Chronicles – Schattenblick

Seria i nr tomu: MIDNIGHT CHRONICLES (tom 1)

Wydawnictwo: Jaguar

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2021-02-10

Kategoria: fantastyka 

ISBN:9788376869438

Liczba stron: 384

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *