Marta wśród książek,  Recenzje

Until Lilly- Aurora Rose Reynolds [Premierowo]

Jedno spojrzenie w jej oczy i wiesz, że to twoja przyszłość, twój dom i druga połowa twego serca. Los jednak ma dla ciebie inny plan. Da ci garść tęsknoty, szczyptę samotności i cierpienie, które w pełni pozwoli ci docenić to, co czeka za zakrętem. Od ciebie zależy, jak wykorzystasz daną ci drogę i czy gdzieś nie zagubisz swojego uczucia.

Cash od pierwszej chwili wiedział, że jego serce bije tylko dla Lilly. Los jednak postawił na jego drodze Jules, która miała swój plan i nie zawaha się go zrealizować. Gdy mężczyzna musi wybrać między miłością do Lill a życiem nienarodzonego dziecka, wybiera drogę, która pomimo bólu, jaki go czeka, wydaje się jedyną właściwą opcją. Nie wie, że Lilly także zaszła z nim w ciąże. Jeden SMS przekreśli wszystkie wypowiedziane do tej pory słowa. Gdy po kilku latach los daje mu szanse na odzyskanie utraconego szczęścia, Cash postanawia nie zmarnować szansy, jednak czy będzie mu dane zaznać szczęścia u boku Lill i stworzyć dom dla swoich dzieci, gdy jest ktoś, kto uparcie chce zniszczyć mu życie?

To trwało stanowczo zbyt długo. Oczekiwanie na kolejny tom historii braci Maysonów dłużyło się strasznie. Czy było warto czekać na kolejną odsłonę cyklu?

Jeśli tylko spodobały się wam dwa poprzednie tomy, to historia zawarta w trzecim z nich zawładnie wami całkowicie. Lekturę tej części można porównać do spotkania z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Spijacie każde słowo i cieszycie się z powrotu w dobrze wam znane rejony.

Ci sami bohaterowie, których naznaczyło życie i ciężar ostatnich lat. Nic nie dzieje się zbyt szybko i przypadkiem. Wciąż widać tę wspaniałą wieź między ciągle rozrastającą się rodziną, która rozczula i uderza w romantyczną nutę naszej duszy. To normalni ludzie wierzący w miłość na całe życie, trzymający się zasad i wspierający się w dobrych i złych chwilach. W przypadku Cash’a można mówić o drodze pod sporą górę. Nieudane małżeństwo nie zniszczyło go, jednak zostawiło ślad. Pomimo to świetnie poradził sobie z opieką nad swoim synkiem, z całych sił starając się dać mu normalną rodzinę. Lilly przeszła równie ciężką przeprawę, jednak nie czuła urazy do losu i do Cash’a. Pokazała piękno swej duszy, tworząc rodzinę, która z każdą przeszkodą rosła w siłę.

Nie brakuje również wzmianek o pozostałych z braci, gdyż ich losy autorka niezwykle umiejętnie i lekko wplata w fabułę Until Lilly. Uchyla nam rąbka tajemnicy, nakreśla kolejne wydarzenia naturalnie i z wyczuciem. Całość ma o wiele więcej ciepła i humoru niż poprzednie części. Być może dzieje się tak przez sporą dawkę bólu i cierpienia oraz temat, który wplata Aurora Rose Reynolds a o którym warto rozmawiać.

To lekka i piękna opowieść o sile miłości, która nie ugnie się pod ciężarem czasu, niewłaściwych wyborów i zbyt ciężkich słów. Powieściopisarka w znakomitym stylu oddaje w nasze ręce kolejny tom, który pod względem zarówno zawartości, jak i techniki podnosi poziom względem swoich poprzedniczek. To miks tego, co najlepsze w tego typu powieściach. Wciągająca historia, napisana niezwykle lekko i z charakterem, w której naprzemiennie pojawiają się ciarki wywołane niespodziewaną akcją i pikantnymi scenami, by chwilę później wzruszać i roztapiać serce. Świetna, delikatna, poważniejsza.

Autorce nie tylko udało się przyciągnąć znanymi już elementami, ale i zaskoczyć pozytywnie jakością oddanego w ręce czytelnika tekstu. Rozwój techniki połączony z tym, co najlepsze w stylu Reynolds zapewnia ucztę dla miłośników romansów, historii gdzie rodzina jest siłą i każdego, kto zechce poznać twórczość autorki. Zapewniam, że warto spędzić z Until Lilly kilka godzin i przekonać się, że Maysonowie kochają na zabój.

Teraz pozostaje czekać tylko na Until Nico i podziękować za przyjemność, jaką jest powrót do Tennessee Wydawnictwu Editio Red.

Ocena :

Tytuł: Until Lilly
Autor: Aurora Rose Reynolds
Wydawca: Editio Red
Liczba stron:220
ISBN:9788328330184

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *