Dobble
Dafcikowa strefa gier,  Recenzje

Dobble L.O.L. Surprise Rebel

Mija kolejny dzień, tydzień i rok, a wasza miłość do dzieci niezmiennie rośnie. Każdy z rodziców wie, że często dla swych pociech jest w stanie nagiąć własne zasady, lub od podstaw stworzyć nowe. Czy w życiu, czy też w rozgrywce wspólnie spędzając czas, tworzymy wspomnienia, uczymy się nowych umiejętności i dajemy dzieciom radość, która zawsze pojawia się z całą salwą śmiechu? Od prostych planszówek, które wprowadzają w ten magiczny świat nasze pociechy, aż po poważne kilkugodzinne rozgrywki. Właśnie to ziarenko stanie się zalążkiem przyszłego dorosłego z ogromną wyobraźnią.

Karcianki czy planszówki? Świat gier nieustannie się poszerza i kusi potencjalnych graczy, by to właśnie ta pozycja stała się tą wybraną. Czy z małymi graczami jest łatwiej? O nie, to równie wytrawni zawodnicy, którzy jednym pociągnięciem nosa potrafią przekonać rodzica do kupienia kolejnej wersji gry, z nowymi postaciami. Tak właśnie do naszej kolekcji trafiła kolejna gra z serii Dobble. Tym razem na kartach tej niesamowicie prostej gry o wielkich możliwościach rozgrywek znalazły się laleczki z serii L.O.L. Surprise.

Dobble

Chyba każdy zna tę grę. Metalowe pudełko zawierające w swym wnętrzu 30 kart z obrazkami postaci i przedmiotów jest podstawą do rozrywki równie prostej, co ekscytującej. Nie inaczej było w tym przypadku. Dobble to jedna z pierwszych gier, jakie się u nas pojawiły. Jej przejrzyste zasady są tak proste, że kilkulatek złapie je nawet w minutę. Niech was nie zwiedzie prostota kart, gdyż przy stole, który służy za arenę dla graczy, dziać się będzie sporo i szybko. Na każdej z kart znajdują się inne obrazki, jednak co najmniej jeden z nich łączy się w parę z obrazkiem kolejnej karty.

 

Rozgrywka

 

To banalnie proste. Instrukcja zawarta w pudełku zawiera pięć sposobów rozgrywki, jednak ogranicza nas tylko wyobraźnia, której naszym pociechom z pewnością nie zabraknie. Jednak do podstaw. Zabawa rozpoczyna się od karty położonej na stole. Każdy gracz musi patrzeć na swoją kartę i odnaleźć na niej chociaż jeden element, który łączy go z kartą położoną na środku. Proste, prawda? Dobble gwarantuje nam różnorodność rozgrywki dzięki zmiennej wielkości czy odmiennego położenia niektórych elementów na kartach.

 

Co zyskujesz?

 

Z pewnością to świetna rozrywka, w którą można grać w kilka osób. Dopasowywanie elementów ćwiczy u dzieci refleks, spostrzegawczość i daje im masę frajdy. Karty są niezwykle lekkie i wytrzymałe, idealnie wpasowują się w małe rączki. Te z serii L.O.L. Surprise z pewnością przypadną do gustu małym fankom laleczek, które do tej pory odkrywały, otwierając plastikowe jajka. To świetny sposób na rozruszanie małej domowej imprezy. Zaangażowanie naszych pociech do udoskonalania umiejętności poznawczych i ćwiczenia oka.

Dobble rozpracowujemy na wiele sposobów. Prosta forma i piękno barw, a także różnorodność motywów, jakie dają połączenia gry ze znanymi seriami, sprawia, że każdy odnajdzie coś dla siebie. A ile może się wydarzyć, gdy światy Dobble się zmieszają? Prostota, dobre wykonanie i cała masa zalet, od dynamiki rozgrywki poprzez jasność zasad, aż do ich elastyczności. To idealne rozwiązanie na pierwszą grę z pociechą. Pamiętać należy o tym, że rozpoczęcie tej przygody grozi niezłą kolekcją metalowych puszek.

 

Ocena:

Ocena 9 kruków

Wydawca: Rebel

Projektant: Denis Blanchot, Guillaume Gille-Naves, Igor Polouchine

Kategoria: dla dzieci, karty 

Wydanie: pierwsze,

Instrukcja: język polski, dołączona do zestawu

 

Recenzja pierwotnie ukazała się na portalu Duże Ka 

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *