Dafcikowa strefa gier,  Recenzje

Rzutem do mety- Trefl

JEDYNY W SWOIM RODZAJU SYMULATOR WYŚCIGU DLA CAŁEJ RODZINY

Rzutem do mety to emocjonująca rodzinna gra w kości. Zagrywaj karty i obserwuj swoich sześcio ściennych zawodników w drodze do mety. Tu nie ma sentymentów. Będą za to nieoczekiwane zmiany lidera, będzie zgrzyt kości, będzie walka ścianka w ściankę. Zatem gotowi do rzutu?

Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa w trakcie 4 etapów wyścigu. Każdy gracz dysponuje swoimi Kartami Ukrytego Celu i to one decydują o wygranej.

Jeśli ten lekko enigmatyczny opis nie za wiele wam rozjaśnij z zasad gry, nie musicie się martwić. Nie jest on zbyt czytelny, ale każda rozgrywka jest inna i po prostu sami musicie się przekonać, ile zabawy czeka na was w tym niepozornym pudełku.


Gra przeznaczona jest dla osób w wieku 10+. Jednorazowo może obejmować od dwóch do sześciu graczy, cała zabawa trwa około 45 minut. Jak zacząć rozgrywkę? To proste. Należy rozrzucić 30 kolorowych kości, które utworzą grupę startową, z której z każdą kolejką odłączać się będą mniejsze grupy kostek (zawodnicy, biegacze) zależnie od wskazań kart, które przypadną w udziale poszczególnym graczom. Będą to kostki o takim samym kolorze lub liczbie oczek na ściankach. W zależności od tego, jak będzie toczyła się gra, mniejsze grupki będą się raz łączyć, a raz dzielić. Wszystko po to, by na przodzie peletonu ustawić kostki o liczbie oczek równej temu, co znajduje się na ukrytej karcie celu.


Gra jest niezwykle barwna, co przyciągnie wzrok dziecka i pozwoli na rozwój przez zabawę. Całość składa się z 30 kostek, 70 kart rzutu, 30 kart ukrytego celu, 4 kart etapu, 6 kart pomocy i skróconej instrukcji, która przeprowadzi was przez pierwszą rozgrywkę. Wszystko jest trwałe i przyjemne dla oka. Rozgrywka jest nie przewidywalna, możecie spędzić przy niej długie letnie wieczory, bądź przygotować się na jesienną szarugę, którą pokonają kolorowe kostki i równie barwne karty.

Dajcie porwać się wyobraźni i spróbujcie swoich sił w wyścigu, w którym niepozorne kostki niczym biegacze będą sunąć do mety, raz po raz zmieniając się na miejscu lidera lub na tyle stawki. Rzutem do mety to  gwarancja dobrej zabawy, nauka taktycznego myślenia i sprawdzanie co przynosi wam los.Ocena:

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *