Siegfried
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Giganci. Siegfried-Lorien Aureyre, James Christ , Paul Drouin, Lylian

Każdy z nas choć raz w swoim życiu poczuł taki stan, w którym czuł się jak w więzieniu, swoistej pułapce umysłu i ciała. Wtedy w naszym sercu rodzi się sprzeciw, który rośnie wraz z każdą niesprawiedliwością, która dosięga nas i naszych bliskich. Gdy targają tobą złe emocje, łatwo jest stracić kontrole i wpaść w pułapkę. Gdzie szukać pomocy? Siegfried doskonale zna uczucie niemocy. Choć ma jedenaście lat i ma niemalże wszystko, to daleko mu do szczęścia. Długie wyjazdy rodziców i życie w złotej klatce uwierają mu równie mocno, co niemoc w nogach. Jego niepełnosprawność nieźle go zahartowała, a bystry umysł nigdy nie zawodził.

Do czasu, gdy zaczął słyszeć głos, który go do siebie wzywał. Chłopak myślał, że ma omamy i za dużo grzebie w sprawach trudnych do wyjaśnienia zwykłemu śmiertelnikowi. Od zjawienia się tego dziwnego giganta w Szkocji i zniknięcia dziewczynki Siegfried zastanawia się, jak to jest czuć taką więź i wolność. Pojawienie się w jego życiu Adryela zmieni wszystko. Chłopak zaufa więzi z gigantem i nowo poznanej przyjaciółce, ale czy dwójka dzieci da radę rządowej organizacji, która ściga już Erin i Yrso?

 

Siegfried

 

Kolejna odsłona tajemniczych Gigantów już za nami. Cóż to była za przygoda. Pełna akcji i ideałów, których dzieciom trzeba przekazywać jak najwięcej. Siegfried to chłopiec poruszający się na wózku. Wciąż sądzi, że jego życie jest niepełne, a on sam czuje, że jest stworzony do większych rzeczy. Czas pokazuje, że chłopiec się nie mylił, a przygoda czeka na niego w wodzie. Erin już zżyła się ze swoim gigantem, Sieg dopiero go poznał, a historia wciąż daleka jest od finału. Mnożą się pytania. Komu ufać? Gdzie się skryć? Co oznacza ta niezwykła więź? Jak pokonać zastępy pomocników tajemniczego biznesmena, który jest zawsze o krok za nimi i dużo wie? Cóż przygoda woła nas nieśmiało, ale już czuć przyspieszenie.

 

Wśród bohaterów

 

Każdy z tomów skupia się na innej postaci. Tym razem poznajemy Siegfrieda, który jest niezwykle samotny. Wciąż z dala od rodziców, ograniczany przez niepełnosprawność i opiekuna, marzy o wolności, działaniu, dążeniu do wielkich rzeczy. Czuje obecność i słyszy zachęcający głos. Mimo niebezpieczeństwa postanawia pójść za głosem serca i odkryć tajemnice giganta oraz organizacji, która stara się je wyśledzić. Jego odwaga i upór są godne naśladowania, a pewność, z jaką dąży do zmiany swojego życia, niezwykle inspirują. Wciąż mamy do czynienia również z wysłannikami biznesmena i kolejny raz ich charakter stawia ich na pozycji złoczyńców. Tym razem jednak pojawia się również niepewność, czy faktycznie zaufaliśmy, komu trzeba. Każda z postaci jest niezwykle wyrazista i przykuwa uwagę czytelnika.

 

Wśród ilustracji

 

Ponowne spotkanie z kreską tak magiczną i niepowtarzalną sprawiło nam ogromną przyjemność. Zanim daliśmy się pochłonąć opowieści, to właśnie obraz przyciągnął nas swą mocą i paletą barw. Tym razem gigant i jego przyjaciel połączeni są z wodą. Jej tysiące odcieni i niedoceniana siła zaskoczą czytelnika wiele razy. Głównym zarzutem dla tej komiksowej przygody jest jej długość. Wciąż nam mało akcji, a za dużo tajemnic. Moglibyśmy godzinami wpatrywać się w morskie odmęty i szukać tam odpowiedzi. Uzależniliśmy się od piękna gigantów, od tajemnic więzi i siły, jaką dysponują. Z niepokojem patrzymy na przyszłość naszych ulubieńców. To uczucie z pewnością będzie nam towarzyszyć tak długo, jak długo pewien dorosły wie więcej niż my.

 

Podsumowanie

 

Scenariusz z każdą częścią zaskakuje nas coraz mocniej. Siegfried i jego przygoda od razu nas zaciekawiły, dając nam pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie w dokonywaniu wielkich rzeczy. Nie ważne skąd pochodzisz, czy masz rodziców i pieniądze, a może wręcz przeciwnie, ani nawet to, czy potrafisz chodzić, czy mówić. Przed tobą całe życie, któremu udowodnisz, że nic nie jest w stanie cię złamać. Pytanie, czy jesteś na to gotowy. Giganci to świetnie zapowiadająca się seria, która wciąż skrywa wiele tajemnic. Jesteśmy przygotowani na rozwiązanie zagadek, jakie ma dla nas los i tak nieszablonowy scenariusz.

Ocena: 

Ocena 9 kruków

Scenariusz: Lylian

Rysunki: James Christ

Tłumaczenie:  Nika Sztorc

Tytuł:  Giganci. 2 Siegfried

Tytuł oryginału: Les Geants – Tome 2: Siegfried

Seria i nr tomu: Giganci (tom 2)

Wydawnictwo:  Egmont Polska 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2022-03-23

Kategoria: komiks

ISBN: 9788328154063

Liczba stron: 48

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *