Dziewczynka z wielkimi marzeniami
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Dziewczynka z wielkimi marzeniami-Agnieszka Ewa Rybka

Marzenia pojawiają się w życiu każdego człowieka. Jedne rodzą się w mgnieniu oka, a drugie kiełkują powoli i niespiesznie. Droga do ich spełnienia nie zawsze jest prosta i przyjemna. Każdy sukces potrzebuje ogromnej pracy i cierpliwości. Ta ostatnia nie jest mocną stroną wielu z nas. Josephine już wie, że i ona nie ma w sobie za dużo cierpliwości. Na swoich pierwszych zawodach gimnastycznych poniosła porażkę i – co gorsza – uciekła swojej opiekunce. Marzenia mieszają się z uczuciem przegranej, a gdzieś z tyłu głowy pojawia się myśl o tym, by zrezygnować. Czy powrót mamy sprawi, że dziewczynka się nie podda?

 

Dziewczynka z wielkimi marzeniami

 

Josephine chce osiągnąć mistrzostwo w gimnastyce artystycznej. Dla tej rezolutnej ośmiolatki marzenia o sukcesie na olimpiadzie były wszystkim, jednak przegrana w zawodach o puchar Nowego Jorku zabrała jej pewność siebie. Ostatnie miejsce i to ciężkie uczucie porażki spowodowały, że dziewczynka chce się poddać i porzucić marzenia. Na dodatek nie ma przy niej jej ukochanej mamy, a to takie nie w porządku. Kobieta jest na gali rozdania Oscarów i odbiera nagrodę dla najlepszej aktorki. Josephine uważa, że świat jest niesprawiedliwy, a ona tak bardzo nie pasuje do osiągnięć mamy. Czy historia Stefci opowiedziana przez mamę pomoże zmienić zdanie małej gimnastyczki?

 

Wśród bohaterów

 

Dziewczynka z wielkimi marzeniami to opowieść utkana z emocji. Od pierwszej strony wchłaniają czytelnika w wir wydarzeń, uczuć i niepewności. Każda postać ma znaczenie, jednak to Josephine dzieli się z nami porażką i targającą nią niepewnością. Każdy mały miłośnik książek odnajdzie w tej postaci cząstkę siebie. Otworzy się na tak znajome emocje i lęki, równocześnie odnajdzie w tej historii iskierkę nadziei i siły do działania. To pełna miłości, pasji i podnoszenia się po porażce opowieść o dziewczynce, która musiała poznać gorycz przegranej, by na nowo odnaleźć w sobie siłę do spełniania marzeń.

 

Wśród ilustracji

 

Jakże kocham te wydania książek dla dzieci, które już okładką wprowadzają nas w świat niesamowitej przygody i pozwalają nam trwać w pięknie ilustracji. Dziewczynka z wielkimi marzeniami to piękna, twarda oprawa i delikatne obrazy. Kreska jest niezwykle barwna i płynna, pełna emocji i nadziei na odkrycie źródła siły, które na nowo pozwoli walczyć o marzenia. To przepiękne połączenie lekkiej historii, pełnej uczuć i ważnych tematów. Losy Josephine mogą okazać się pomocne w pokonywaniu przeszkód.

 

Podsumowanie

 

Dziewczynka z wielkimi marzeniami to niezwykła książka o marzeniach, na które składa się cierpliwość oraz praca. Osobiście jestem zachwycona przekazem, jaki zawarła w tej niepozornej książce autorka oraz tym, jak wpływa to na małych czytelników. Lekka, przyjemna i motywująca. Powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka i wspomagać go w chwilach zwątpienia, czy chęci porzucenia marzeń.

 

Ocena: 

Ocena 9 kruków

Autor: Agnieszka Ewa Rybka

Ilustrator: Patrycja Fabicka 

Tytuł: Dziewczynka z wielkimi marzeniami

Wydawnictwo: Skrzat 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2022-01-01

Kategoria: literatura dziecięca 

ISBN:978-83-8207-169-6

Liczba stron: 64

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *