Feeling close to You
Recenzje

Feeling Close to You-Bianca Iosivoni

Człowiek ma ogromną siłę, którą odkrywa, gdy w jego życiu zaczyna brakować kolorów i szczęścia. Szarość zaczyna przygniatać, słowa ranią niczym nóż, a ostatnią rzeczą, której pragniemy, jest opowiadanie o tym, co się dzieje. W takich chwilach szukamy odskoczni, która pomoże przetrwać złe chwile i złapać równowagę, która tak bardzo potrzebna jest, by znów się podnieść. Często miejscem idealnym do snucia marzeń o zmianie życia jest świat wirtualny. To dzięki grom Teagan jest w stanie przetrwać i tworzyć w swej głowie plan o wymarzonych studiach. Ucieczka z miasta i życie na własnych warunkach kosztuje. Dziewczyna po szkole pracuje w kawiarni a nocami Streamuje.

Jest w tym tak dobra, że w końcu pokonuje także Parkera, który z tego żyje. Ich wirtualne życie splata się przypadkiem i w tej przestrzeni powoli wzrasta. Czy spotkanie w Realu coś zmieni? Między tą dwójką zaiskrzy, to pewne. Czy problemy, marzenia i skrywane tajemnice nie przeszkodzą im w relacji na żywo?

Feeling Close to You

Kolejna powieść spod pióra Bianci Iosivoni za mną. Liczyłam na miłosne rozterki, realne problemy i życiowe zawirowania. Czy to właśnie dostałam? Autorka znakomicie radzi sobie z budowaniem relacji pełnych tajemnic, problemów i ambitnych planów na przyszłość. Jej powieści urzekają realizmem i życiowym podejściem do wielu przeszkód, które może nam podarować życie. I tym razem udało jej się wzbudzić ciekawość, wycisnąć łzy i namieszać tam, gdzie pozornie widać już szczęśliwy klimat. Realne życie nie szczędziło dwójki bohaterów, z którymi pokochacie się od pierwszych stron. Każde inne, w odmiennym życiowym punkcie, a jednak coś sprawiło, że ich losy splotły się na tyle mocno, że czytelnik z rozmarzeniem przewracał strony. Bianca miesza wątki i równoważy ciężar tajemnic. Dzięki temu nie mamy wrażenia, że miłości czy smutku jest za dużo.

Wśród bohaterów

Feeling Close to You to powieść, która otula nas i daje ukojenie. Pokazuje, że ucieczka jest naturalna, lecz na dłuższą metę nie da się uciec przed żadnym z problemów. Nie ocenia, a daje nam szanse na przyjrzenie się różnym postawom, dzięki postaciom, które stworzyła. Teagan mimo młodego wieku przeżyła wiele ciężkich chwil, nie ze wszystkim sobie radzi, ale wciąż odnajduje w sobie siłę, by walczyć o marzenia. Parker mimo sławy nie ma łatwiej. Relacja tej dwójki uświadamia nam, jak ważna jest rozmowa i jak trudno podzielić się z kimś tą brudną częścią swojego świata. Nie są idealni, pokochacie ich niezależnie od kroków, które podejmą. Są niebanalni, pełni tajemnic i swojscy.

Wśród wrażeń

Ciężko pisać dużo i niewiele zdradzić. Fabuła Feeling Close to You wciąga bez reszty. To zasługa lekkiego pióra i umiejętnego balansowania między tym, co wywołuje uśmiech, a co łzy. Pokochałam oba światy, świetnie czułam się wśród bohaterów i choć czasem miałam chęć lekko ich poddusić, to nie można odebrać im świetnej kreacji. Nietuzinkowy świat gier w tle, uczucia rodzące się z daleka i bagaż doświadczeń, których nie da się ot, tak wyrzucić. Czy to się może udać? Cóż, Feeling Close to You udowadnia, że tak i to w jakim stylu. Całość pochłonęłam w parę godzin, podczas których liczyły się tylko słowa i stworzona z nich historia.

Podsumowanie

Feeling Close to You to drugi tom serii, jednak może być czytany niezależnie. To odrębna historia, która wywołuje masę pozytywnych emocji i daje wiele przyjemności fankom opowieści, w których miłość ugina się pod obstrzałem problemów i wciąż iskrzy. Dałam się porwać fabule, pokochałam bohaterów i sposób, w jaki autorka pokierowała ich życiem. Plan Teagan nie obejmował miłości, cudzych problemów i tego, co niespodziewane. Czy to z czym sama się zmagała, pozwoli jej dotrzeć do celu? Przekonajcie się sami.

 

Ocena: 

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Autor: Bianca Iosivoni

Tłumaczenie: Katarzyna Łakomik 

Tytuł: Feeling  Close to You 

Tytuł oryginalny: Feeling Close to You

Seria i nr tomu: Finding Back to Us (tom 2)

Wydawnictwo: Jaguar 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2023-10-18

Kategoria: romans, literatura obyczajowa 

ISBN:9788382663037

Liczba stron:368

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *