Jakie zwierzę wybrać
Recenzje

Jakie zwierzę wybrać-Lucy Beech

Człowiek nie lubi samotności. Otacza się ludźmi i stara się stworzyć z nimi jakąkolwiek więź. To jednak bywa zaskakująco trudne i często bolesne. Na szczęście dla naszych serduszek są zwierzęta, które mogą stać się naszymi przyjaciółmi, a w zamian chcą tylko uwagi. Już małe dzieci proszą o swoje zwierzątko. Jakie zwierzę wybrać, czym się kierować, gdy już pierwsza decyzja będzie za nami? Z pomocą przychodzi nam kolejna książeczka ze stajni Akademii Mądrego Dziecka, która w niezwykle ciepły i odpowiedzialny sposób chce nam pokazać, jak ważne jest przemyślenie decyzji o pupilu.

Jakie zwierzę wybrać.

Nie ważne czy od zawsze pragniesz psa, kota a może chomika. Przed wzięciem zwierzątka do domu trzeba przemyśleć wiele spraw. Nie musicie się jednak martwić, jeśli o czymś zapomnieliście, bowiem Lucy Beech stworzyła kompendium tego, co najważniejsze przy szukaniu zwierzęcego przyjaciela. Autorka nie zatrzymała się na tych najbardziej popularnych jak rzeczone wcześniej koty, psy i chomiki. Ona dobrze wie, że ludzie są różnorodni i każdy z nas ma inne marzenie w tej sferze. Zanim będziemy mogli nazwać się właścicielem zwierzątka, musimy wybrać jaki gatunek do nas pasuje.

Wśród ilustracji

Psiaki, koty, chomiki, a nawet pająki. Tu aż roi się od potencjalnych przyjaciół i nie ma mowy o nudzie. Tekst zdradzi wam wszystko, czego musicie się nauczyć o poszczególnych gatunkach. Natomiast ilustracje są po to, by wasza wyobraźnia wybrała się w niesamowitą podróż w świat zwierząt. Każda kreska, czy gładka i delikatna, czy raczej mocna i poszarpana tworzy przepiękny obraz. Żywa kolorystyka byłaby niczym, gdyby nie ruch tak przepięknie widoczny na każdym kadrze. To niesamowite jak łatwo jest dostrzec charakter poszczególnych zwierzątek. Każda ilustracja wywołuje uśmiech i zaciekawienie. Format dopasowany jest dla małych rączek, a papier zaskakuje przyjemną grubością, dzięki czemu Jakie zwierzę wybrać będzie gościć u nas bardzo długo.

Wśród wrażeń i treści

Lucy Beech w niewielkiej ilości tekstu zawarła całą masę faktów. Teraz z łatwością przebrniemy zarówno przez sam wybór, jak i dostosujemy nowego pupila do temperamentu i stylu życia całej rodziny. Ktoś ma alergię na sierść? To żaden problem, gdyż i na tę przypadłość znajdzie się rozwiązanie. Treść i forma dostosowane są do przedszkolaków, a zabawne ilustracje robią robotę. To lekkość i dawka humoru, których nie da się przeoczyć i zapomnieć. Jest zabawnie, ale i poważnie, bo przecież chodzi tu o podjęcie odpowiedzialnej decyzji. Z pewnością łatwiej będzie, gdy poznamy potrzeby różnych gatunków.

Podsumowanie

Półtwarda oprawa i grubszy papier to podstawa książeczki, która powinna wpaść w ręce każdego dziecka. Treść to cała masa argumentów, których powinni używać rodzice podczas rozmów o nowym członku rodziny. Mądra i zabawna podróż przez świat zwierząt, które są tak różne, jak my sami. To jedna z tych książek, które trzeba podsuwać dzieciom. Ich przekonają ilustracje i lekka forma, a dorosłych każdy aspekt tej pozycji. My jesteśmy zachwyceni (Ja ciut mniej przez pająki, swoją drogą wykreowane sympatyczną kreską).

 

 

Ocena: 

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

 

Autor: Lucy Beech 

Tłumaczenie: Barbara Supeł 

Ilustrator: Anna Chernyshova

Tytuł: Jakie zwierzę wybrać 

Tytuł oryginalny: Pick a pet 

Seria/cykl: Akademia Mądrego Dziecka
Ważne sprawy przedszkolaka

Wydawnictwo: Harper Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2024-02-28

Kategoria: o zwierzętach 

ISBN:978-83-276-8082-2

Liczba stron: 36

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *