Dafciki wśród książek,  Recenzje

Dusia i Psinek Świnek. Nikt się nie boi-Justyna Bednarek

Usiądź wygodnie drogi rodzicu i pomyśl, co przyprawia cię o dreszcze i wywołuje ukłucie lęku. Masz już taką rzecz? Teraz przypomnij sobie, czego bałeś się, gdy byłeś w wieku twoich dzieci? Pamiętasz, jak niewielki i mało znaczący dla ciebie obecnie lęk potrafił urosnąć do niewyobrażalnych rozmiarów? Nocą wszystko nabiera innych kształtów i może stać się przyczyną strachu. Czas wyposażyć się w odpowiednie narzędzia, by móc wyruszyć w podróż wolną od wszystkich strachów.

Małe dzieci, duże strachy. Tak mawiała moja babcia, gdy wujek zaczynał opowiadać z pozoru niewinne historyjki, które dla niego wydawały się śmieszne, dla nas zaś były źródłem nocnych lęków, bo w ciemności jakoś tak wszystko wydaje się mroczniejsze, większe i mało przyjazne. Teraz na szczęście, gdy moim maluchom przydarzą się takie strachy, możemy sięgnąć po niezawodną Dusie i jej przygody.

Dusia uwielbia, gdy to tata czyta jej bajki na dobranoc. Zwykłą krótką historię zamienia w niesamowitą opowieść, która działa na bezbrzeżną wyobraźnie małej dziewczynki i jej pluszowego towarzysza. Gdy w świat książek zabiera ich mama, nie jest tak zabawnie, brakuje bowiem pokazywania tego, o czym się czyta w danym momencie. Gdy tata rozpoczyna wieczorne czytanie, Dusia prosi go, o jedną z tych strasznych historii zapewniając, że nie będzie się bać. Tak powstaje niegrzeczny potwór, który wyjada z lodówki i zostawia odkręconą pastę do zębów, strasznie przy tym hałasując. Dziewczynka po nieprzespanej nocy wyrusza do przedszkola i tam o zgrozo wiele się dzieje. Nowa pani z dziwnym bąblem na twarzy i te czerwone kanapki z pastą, której nigdy nie próbowali. Jak poradzą sobie ze strachami małymi i dużymi? Czy potwór też się czegoś boi?
Autorka serii o Dusi i jej przyjacielu Psinku ma niebywały talent do rozganiania wszelkich smutków, strachów i rozjaśniania maluchom tego jakże dużego i nieznanego, otaczającego je świata. Z lekkością i humorem tworzy niesamowite przygody, które nie tylko wciągają małego czytelnika, ale i przybywają z pomocą, gdy świat naszego malca drży w podstawach. Twarda oprawa pełna pięknych i kolorowych ilustracji została połączona z ciekawą i pouczającą treścią, która sprawdzi się już u najmniejszych czytelników. Dzieci nauczą się empatii, odnajdywania się w trudnych i problematycznych sytuacjach, a to wszystko przy dobrej zabawie z dobrą przyjaciółką.
Dusia gości u nas od początku i czekamy z niecierpliwością na kolejne odsłony jej przygód, które są kolorowe, pouczające i pełne radości czerpanej ze spotkania z przyjaciółmi. Jej przygody są pełne naturalności i przekazu, który nie jest skomplikowany, dzięki czemu trafi do młodszych maluchów, które pokochają tę książeczkę równie mocno co moje pociechy. Dusia i Psinek Świnek powoli zaczynają tworzyć niezwykłą kolekcję opowieści, które pomogą rodzicom i ich pociechom w różnych trudnych lub mniej skomplikowanych problemach dnia codziennego. Z czystym sumieniem polecamy przygody tej rezolutnej dziewczynki.
Ocena:
Tytuł: Dusia i Psinek Świnek. Nikt się nie boi.
Autor: Justyna Bednarek
Wydawca: Nasza Księgarnia
Liczba stron:32
ISBN:9788310134288
Data wydania:24 kwietnia 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *