poznajmy dinozaury
Recenzje

Poznajmy dinozaur. Stegozaur. Triceratops

Świat jest przeogromnym placem zabaw, który trzeba poznać jak najszybciej. Tylko że wiedzy dookoła naszych pociech jest mnóstwo, a nadmiar bodźców wcale nie ułatwia nauki. To właśnie w tym momencie nieodzowna staje się wiedza rodziców i ich umiejętne dobieranie tego, co dla malucha korzystne. Pierwsze książeczki mają ciężkie zadanie, gdyż to od nich zależy czy dzieci będą sięgać po kolejne. Akademia Mądrego dziecka kolejny raz przychodzi z pomocą i stara się, by nasze pociechy miały duży wybór tego, co piękne i tego, co mądre. Tym razem w naszych rękach znalazła się seria Poznajmy dinozaury. Czy treść skusiła i dużych i małych?

Poznajmy dinozaury.

Poznajmy dinozaury to nowość w ofercie AMD, która już obejmuje cztery prehistoryczne gady zamknięte na twardych stronach książeczek z ruchomymi elementami. Dzieci będą zachwycone nie tylko ilustracjami i treścią, ale i zabawą każdym z ruchomych elementów. Żywe kolory i niesamowicie realne, a zarazem przyjazne dziecku dinozaury to strzał w dziesiątkę i to nie tylko dla miłośników tych stworzeń. Możemy przyjrzeć się im z bliska i dowiedzieć się wielu ciekawostek. Dodatkowo między fragmentami opowieści, gdzieś wśród pięknych ilustracji skrywa się mały gość, którego trzeba odnaleźć. To mieszanka idealna. Dzieci mogą uczyć się przez zabawę i doskonalić nowe umiejętności. Samodzielne czytanie ułatwia duży tekst, który, choć prosty z łatwością zaciekawi każdego. Do tego wsparcie motoryki małej, dzięki ruchomym elementom.

Triceratops

W nasze ręce trafiły dwie książeczki z serii Poznajmy dinozaury. Pierwszy to nasz ulubieniec, Triceratops. Przez słowa piosenki można by pomyśleć, że rzeczony dinozaur zajadał się tylko klopsami, ale nic bardziej mylnego. Z tej niepozornej kilku stronicowej książeczki możemy dowiedzieć się nie tylko, co właściwie jadły Triceratopsy, ale i jak wyglądały, ile ważyły oraz co było jego ulubioną zabawą. Twarda oprawa połączona z żywą paletą barw i ciekawostkami w prostym tekście sprawdziły się świetnie. To trwała, pełna przygód i ciekawostek książeczka dla małych odkrywców i dużych miłośników dinozaurów.

Stegozaur

O ile przygoda z Triceratopsem była pewnikiem, to poznanie Stegozaura było niesamowitą przygodą z mnóstwem tajemnic. Jakimś cudem bowiem domownicy nie wiedzieli o nim zbyt wiele. Czyż to nie wspaniałe poznawać nowe stworzenie i to w tak zabawnej formie? Głodny Stegozaur zabiera nas na śniadanie w swoim stylu. Poza menu, pokaże, jak wygląda i co najczęściej robi. Wyjaśni nam, czym różni się od innych dinozaurów i jaką tajną broń skrywa na wszelkie niebezpieczeństwa. Pod koniec podróży sprawdźcie maluchy, czy jesteście w stanie powiedzieć stegozaur, to niezła zabawa, gdy język się plącze, a w końcu się udaje.

Podsumowanie

Poznajmy dinozaury to seria kartonowych książeczek w typowym formacie dla tego typu wydawnictw. Jej mocna konstrukcja to zawsze gwarancja jakości i żywotności danej pozycji w małych rączkach. Trwałe i dobrze wykonane są również ruchome elementy, które długo będą stanowiły ciekawy element całości. Wszystko zamknięte w wielobarwnej palecie o żywych odcieniach i przyjazne dziecku. Kolejny raz Akademia Mądrego Dziecka udowadnia, że nauka i zabawa mogą iść w parze. Ba, one sprawdzają się idealnie w tym duecie.

 

Ocena: 

Ocena 9 kruków

Autor: Wydanie zbiorowe 

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: David Partington

Tytuł: Poznajemy dinozaury. Triceratops/Stegozaur 

Tytuł oryginalny: Hello Dinosaur. Triceratops/Hello Dinosaur. Stegosaurus

Seria i nr tomu: Poznajemy dinozaury 

Wydawnictwo: Harper Kids 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania: 2024-02-15

Kategoria: dla dzieci, o przyrodzie (3+)

ISBN:978-83-276-8652-7/978-83-276-8651-0

Liczba stron:10/10

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *