Marta wśród książek,  Recenzje

W kajdankach miłości-K.Bromberg

Gdy jest się dzieckiem, zaufanie przychodzi naturalnie. Pierwsze przyjaźnie i miłostki mogą mieć ogromną siłę i być podstawą na lata. Łatwo jest, jednak zniszczyć to, co zbudowano z niewinności. Jeden błąd niszczy murek, jakim otoczyliście siebie nawzajem, a do środka zakrada się nienawiść. Na jak długo? Czy urazy z dzieciństwa są długotrwałe? A może zaufanie da się odbudować?

Grant na własnej skórze przekonał się, że urazę można chować w sercu równie długo, jak uczucia. Dwadzieścia lat, tyle minęło, odkąd widział ją po raz ostatni, a jego serce wciąż czuję tę więź. Z Emmy jest inaczej. Choć to, jak teraz wygląda jej przyjaciel z dzieciństwa, robi na niej wrażenie, to zadra w sercu kuję równie mocno, jak lata temu. Jedna wspólna noc miała raz na zawsze rozliczyć ich przeszłość, a przystojny policjant i jego przyjaciółka iść w różnych kierunkach. Żadne z nich nie wie jednak, jak wielki żar tli się w ich sercach. Grant będzie musiał pokonać ciążące mu demony przeszłości, które zabrały mu przyjaźń Emmy. Czy uda mu się ocalić tym samym ich przyszłość i czy kobieta mu na to pozwoli?

Pamiętam te emocje, z jakimi czytałam poprzednią serię autorki. Gdy pojawiła się kolejna, nikt nie musiał mnie namawiać na zabranie do domu kolejnych braci. (Kto mnie zna, ten wie, że serię o braciach to moja słaba strona). Czy bracia Malone zagoszczą w mym sercu na dłużej?

Braci, o których wspomniałam, jest trzech. Każdy tom przedstawia losy jednego z nich. Na pierwszy ogień idzie Grant, który jest najstarszy z nich. Policjant dbający o porządek, pretendujący do miana spełnienia marzeń nie jednej okolicznej pani. Jego serce jednak jest już zajęte. Uczucie do pewnej niesfornej dziewczyny odżywa, gdy ich ścieżki ponownie się przecinają. Tyle że Emmy to już nie ta sama mała i zraniona dziewczynka, a kobieta pielęgnująca żal od lat. W kajdankach miłości zapowiada się więc gorąco, prawda?

Styl to niezaprzeczalnie lekkie i gorące pióro Bromberg, która jak nikt potrafi budować napięcie i tworzyć bohaterów, których zapamiętamy na długo. Autorka idealnie wpisuje się w trend powieści dla bardziej wymagających czytelników, którzy prócz samego seksu oczekują ciekawej historii, która powinna być naturalna, prawdziwa i dotykać głębszych warstw naszej wewnętrznej cebulki. W kajdankach miłości nie jest tylko romansem z gorącymi scenami, które wywołują rumieńce na twarzy. To historia o krzywdzie małej dziewczynki, przyjaźni, która została wystawiona na jedną z najtrudniejszych prób i drodze, którą należy pokonać, by odzyskać czyjeś zaufanie.

Bromberg wplotła w swoją opowieść ciężki temat, nie ubarwiała historii, skupiając się na chemii między bohaterami, ukazując, jak silne mogą być uraza, przyjaźń, miłość i oddanie oraz chęć obrony bliskiej nam osoby. Powieściopisarka w realny sposób opisuje historię, która mogła zdarzyć się każdemu. Z zapisanych słów składa obraz prawdziwego świata, który nie jest piękny i łatwy do przejścia, jednak każdy ma szanse na szczęście i spełnienie marzeń o miłości i bezpieczeństwie.

W kajdankach miłości pochłonęło mnie bez reszty. Niemal płynęłam przez tę opowieść pełną emocji, które rozgrzewają do czerwoności. Bromberg sięga do swej przeszłości, nadając tej opowieści głębi i zmuszając czytelnika do analizy wątków w niej zawartych. Dzięki temu poprzednie powieści autorki bledną w gęstej kuli smutku, bólu i wibrującej nadziei.

Bardziej zżyłam się z Grantem. To on sprawił, że cała historia miała sens. Jego decyzje i przemyślenia zgadzały się z moją wizją tej powieści. Z Emmerson miałam lekki problem. Czasem irytowało mnie jej dziecinne rozumowanie, jednak to wrażenie niemalże zniknęło. Wspomnieć należy również o ładunku humorystycznym powieści, która bez tego byłaby tylko ciężkim do przebrnięcia tekstem. W kajdankach miłości skupiło moje zainteresowanie na długo i wiem, że wciąż będę analizować treść skrytą za tym tytułem.

To idealna pozycja dla fanów pióra autorki, romantyczek i maniaczek historii z głębią i braćmi w głównych rolach. Świetni bohaterowie i wartościowa, realna historia, którą powinniście poznać jak najszybciej. Miłość, przyjaźń i zaufanie, które tak łatwo stracić, a odbudowa zajmuje masę czasu i często nie jest nam dane stworzenie  bezpiecznego schronienia.

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: W kajdankach miłości

Cykl:Życiowi bohaterowie

Autor: K.Bromberg

Wydawca: Editio Red

Liczba stron:432

ISBN:9788328346376

Data wydania:3 kwietnia 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *