Marta wśród książek,  Recenzje

Ilias-Małgorzata Falkowska

Zranione serce ciężko ochronić. Choć wyczulone na kłamstwo, równie mocno łaknie miłości, takiej, która zmaże ból minionych zdarzeń. Ucieczka pozwoli zebrać myśli, nabrać dystansu, ale czy da się uciec od tego, co szykuje ci los?

Gabrysia wierzyła, że uda się jej zdać egzaminy maturalne i w dorosłe już życie, ze świadectwem w ręku, wyruszy ramię w ramię z Markiem. Jednak on okazał się tym, który zdeptał jej serce. W ucieczce przed widmem niewiernego chłopaka Gabi postanawia skorzystać z pomocy cioci, pracującej w biurze podróży. Gdy dostaje propozycje pracy animatora zabaw w hotelu na wyspie Kos, nie waha się nawet chwili. Im dalej od domu i byłego faceta, tym lepiej. Początkowo praca wydaje się przyjemnością, dziewczyna unika niepotrzebnych dramatów i czerpie przyjemność z przebywania w tak pięknym miejscu. Do czasu, gdy jej droga przetnie się ze ścieżką, którą to całe życie chadza Ilias. Chłopak w ramach kary musi pierwszy raz podjąć prace. Jako syn właściciela hotelu postanawia, dalej prowadzić hulaszczy tryb życia i nawet podczas odpokutowania win czerpać cały wachlarz korzyści. Gabi chciała trzymać się z daleka od facetów, jednak przyciąganie było silniejsze. Z początkowej niechęci między nią i Iliasem rodzi się uczucie. Jednak czy na tyle mocne i szczere, by przetrwać kłamstwa i tajemnice z przeszłości?

Twórczość Małgorzaty Falkowskiej nie jest mi obca. Uwielbiam jej poczucie humoru i lekkość, z jaką tworzy barwnych i niezwykle przyjemnych bohaterów. Tym razem jednak autorka zabrała się za całkiem inny gatunek. Jak smakuje gorący romans wprost z wyspy Kos, w wykonaniu Falkowskiej?

To prze smaczna powieść, która od pierwszych stron rozgrzewa. Początkowo to emocje towarzyszące rozstaniu, które rozmywają się w promieniach greckiego słońca i ustępują ciepłu rozgrzanych ciał. Różnorodni bohaterowie, którzy skrywają mnóstwo tajemnic i nie zawsze dobrze wybierają. Gabi skupiona na ucieczce przed demonami, z krwawiącym sercem rzuca się w wir pracy. Nie chce ponownie otwierać się na związek z kolejnym facetem. Jednak przyciąganie ma moc sprawczą, o jakiej nie śniła. To, co połączy ją i nowo poznanego chłopaka nie będzie przypominało jej poprzedniego związku. Z łatwością wgryzłam się w postać Iliasa, o dziwo nie irytował mnie nawet przez chwile, jakby wszystko, co go dotyczyło było na swoim miejscu. Z utęsknieniem wyczekiwałam momentów, w których ta dwójka niczym jedna wielka iskra oddziaływuje na siebie wzajemnie.

Małgorzata Falkowska stworzyła historię lekką i gorącą. Każda emocja, słowo czy gest dwójki głównych bohaterów rozgrzewa do czerwoności. Opisy pożądliwych spojrzeń, kradzionych pocałunków i rodzącego się uczucia zmieszane z błędami przeszłości, które zawsze doganiają nas w najmniej spodziewanym momencie. To wszystko tworzy idealną całość, którą pochłania się z prędkością światła. Poza świetną kreacją bohaterów, których nie łatwo pozbyć się z głowy autorkę należy pochwalić za realizm, z jakim opisała samą wyspę i jej piękne zakątki. Czytelnik bez problemu wczuje się w klimat gorących greckich nocy. Zakocha się w miejscu, w historii i bohaterach, a na końcu otrzyma pstryczek w nos. Oj, droga autorko tak uzależnić od losów swoich postaci i tak nagle zakończyć historię?

Ilias to słodko-gorzka opowieść o miłości trudnej, pojawiającej się na przekór całemu światu i z nim walczącej. Powieściopisarka oddaje w nasze ręce historię, która wzburzy krew, napełni serce nadzieją na piękne uczucie i niejednokrotnie pozostawi nas w osłupieniu. Z czystym sumieniem i drżącym sercem polecam miłośnikom opowieści barwnych, emocjonalnych i tych łamiących serca.

 

Ocena:

Tytuł: Ilias

Autor: Małgorzata Falkowska

Wydawca: Editio Red

Liczba stron:336

ISBN:9788328347489

Data premiery: 13 marca 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *