Dafciki wśród książek,  Recenzje

Wszystko o… psach-Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej

W życiu każdego człowieka już od najmłodszych lat ważne miejsce powinien zajmować czworonożny przyjaciel. Wybór psa to bardzo odpowiedzialna i ważna decyzja, gdyż będzie to przyjaciel całej rodziny. Tylko jak dokonać wyboru odpowiedniego dla nas psa?

Przed każdą ważną zmianą w życiu trzeba posiąść wiedzę na temat, który spędza nam sen z powiek. Gdy myślimy o powiększeniu rodziny i przygarnięciu czworonoga powinniśmy nauczyć nasze pociechy jak najwięcej na temat psów. W przypadku młodszych dzieci wiedza podana w suchy i nudny sposób nie sprawdzi się za dobrze. Z pomocą rodzicom i ciekawym świata małym czytelnikom przychodzą autorzy książek z serii Wszystko o…

Pierwszy tom to nic innego jak wiedza o psach w pigułce. Ponad 60 stron, które wywołają zachwyt, uśmiech i podadzą w prosty i przejrzysty sposób wszystko to, co o psie należy wiedzieć.

Twarda oprawa i cała masa przepięknych ilustracji to dopiero początek przygody, jaka skrywa się we wnętrzu tej książki. Mnóstwo prześlicznych i równie zabawnych ilustracji w pięknych barwach przykuje wzrok każdego, ale to treść godna jest uwagi i dłuższej mowy. Czego możemy dowiedzieć się z Wszystko o psach?

Mogłabym napisać jednym słowem, że wszystkiego, ale to byłoby za proste. Zacznijmy więc od podstaw. Wystarczy otworzyć książkę, by dowiedzieć się, jak zbudowani są nasi pupile. Później jest już tylko barwniej. Pochodzenie psa, ilość ras i to, czym się różnią to nie wszystko, gdyż książka zawiera wiele ciekawostek dotyczących psów. Czy pies był pierwszym udomowionym zwierzęciem? Czy może jeść kości? A tak właściwie co robi pies, gdy nas nie ma w domu? Możliwe, że odpowiedzi na te pytania poznacie, gdy nauczycie się psiego alfabetu. Jedno jest pewne, nie będziecie żałować.

Treść książki idealnie współgra z ilustracjami, tworząc ciekawą i prostą w przekazie całość. Niemal kilka godzin bez przerwy spędziliśmy na przeglądaniu coraz to weselszych i bardziej kolorowych obrazków, na których pieski odgrywają ważną rolę. Pojawiające się pytania zaspokaja wiedza skryta między obrazkami. Dzięki lekturze tej książki dzieciaki dowiedziały się, co powinno znaleźć się w psiej diecie, jak dbać o zdrowie swoich czworonożnych przyjaciół, a nawet, jaką prace mogą one wykonywać. Uśmiechom i wybuchom radości nie było końca, a sama książka wyrusza w podróż za każdym razem, gdy ktoś porusza temat psa. Mały specjalista pokazuje, skąd zdobył tyle informacji.

Myślę, że cała seria skradnie nasze serca i na długo zagości na półce. My już powoli wchodzimy w świat kolejnej części, która przybliży nam świat krów. Pierwszy tom polecamy z czystym sumieniem, poznając świat psów wzdłuż i wszerz nie można się przecież nudzić.

Ocena:

Tytuł: Wszystko o psach

Cykl: Wszystko o … (Tom 1)

Autor: Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej

Wydawca:Dragon

Liczba stron: 64

ISBN:9788381722216

Data wydania: 2 października 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *