Dafciki wśród książek,  Recenzje

George i Wielki Wybuch-Lucy i Stephen Hawking

Wyznaczanie sobie marzeń i celów jest niczym wyprawa w nieznaną przestrzeń. Nie wiesz czego się spodziewać, działasz po omacku, a pewność sukcesu nie istnieje. Nic nie zniweczy jednak radości, która wypełni twoje serce, gdy w końcu dokonasz niemożliwego.

Na George’a i Annie czekają kolejne przygody. Ojciec dziewczynki prowadzi badania z zastosowaniem Wielkiego Zderzacza Hadronów. Niestety budzą one sporo kontrowersji, a strach społeczności przed nieznanym wywołuje mnóstwo protestów. Czy ludzie słusznie myślą, że to może zniszczyć ziemię?

W powietrzu czuć spisek. Ktoś bardzo chce powstrzymać badania naukowe, których częścią jest ojciec Annie. Gdy w siedzibie Zderzacza zjawia się cały cech naukowców, dzieciaki wpadają na trop profesora Zuzubina, który chce zniszczyć Zderzacz i zabić całą społeczność naukową. Czy uda im się rozbroić bombę kwantową i uratować wszystkich?

 

Ja wiem, że fabuły ciut tu mało tym razem, ale nie chce zdradzać zbyt wiele. Co więc skrywa w sobie George i Wielki Wybuch?

 

Stephen Hawking kolejny raz otwiera przed nami drzwi do świata bezkresnego i równie fascynującego. Nagle z pozoru trudne zagadnienia, zyskują miano zabawy i przyjemności. George i Wielki wybuch to kolejna powieść o przygodach chłopca, dla której czas i przestrzeń nie są przeszkodą. Jego przygody przeżywane ramię w ramię z najlepszą przyjaciółką, Annie nie pozwolą wam oderwać się nawet przez chwilę. Jak to możliwe?

Tematyka poruszana przez Hawkinga i jego córkę mogą wydawać się wiedzą dla sporo starszych dzieci. Jednak sposób ich przekazania wystarczy, by granica wieku nie tylko zmalała, ale i bez problemu się zatarła. Nagle bez względu na wiek, pochodzenie czy hobby siedzisz z książką w ręku i nie możesz wyjść z zachwytu. Tu wszystko współgra ze sobą tworzyć świetną powieść, zabierającą nas do gwiazd.

Świat nauki zdaje się bardzo hermetycznym środowiskiem, które w swoje szeregi przyjmuję tylko najlepszych. Rodzina Hawking z każdą kolejną powieścią udowadnia, że to myślenie jest błędne. Nauka jest czystą przyjemnością i aż kipi dobrą zabawą. George i Wielki Wybuch to przede wszystkim opowieść o pasji, przyjaźni i wszystkim tym, co skrywa kosmos. Zawiera sporo wiedzy w formie podręcznikowej, lecz podanej niezwykle czytelnie. Okraszona ilustracjami dla przygód George’a i zdjęciami prawdziwych obiektów kosmicznych stanowi fascynujący sposób na spędzanie wolnego czasu. To jednak nie wszystko.

 

Czyż mała zagadka niemalże kryminalna nie może pojawić się równolegle do opowieści o wielkim wybuchu?

 

Całość jest dopracowana w najmniejszym szczególe. Fabuła wciąga bardziej niż czarna dziura, wiedza wybucha niczym supernowa, a do tego bohaterowie, których z miejsca pokocha każdy. Z każdą przygodą ich wiedza imponuje coraz bardziej. To jak się zmieniają poprzez przeżyte przygody, jest niezwykle realne. George i Annie skradną serca waszych dzieci, zachęcą ich do nauki i odkrywania otaczającego nas świata.

George i Wielki Wybuch już dumnie zajął swoje miejsce na półce i czeka, aż dzieci zapragną przejść przez ogromne wrota wiedzy, a ich fascynacja wykiełkuje z już posianego ziarenka. Nie zastanawiajcie się zbyt długo, gdyż przygody czekają na wyciągnięcie ręki. Nauka jeszcze nie raz nas zaskoczy, bohaterowie zachwycą odwagą, sprytem i mądrością.

 

Ocena:

Tytuł: George i Wielki Wybuch
Seria: George i kosmos
Autor: Lucy i Stephen Hawking
Wydawca: Zysk i s-ka
Liczba stron:344
ISBN:9788381168359
Data wydania: 4 luty 2020

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *