Marta wśród książek,  Recenzje

Szary mag-Jarosław Prusiński

Strata to uczucie, którego doświadczamy w życiu w różnej formie i ilości. Emocje, jakie temu towarzyszą to strach, smutek, ból czy pustka po utraconej części siebie. Gdy tracisz godność, pustka urasta do ogromnych rozmiarów. To jednak świadomość stanu, w jakim tkwisz, jest najboleśniejsza.

Vivien ma tylko dziewiętnaście lat i piętno niewolnicy Zakonu. Taki sposób życia uczynił z niej twardą i nieustępliwą osobę. Teraz zostaje wystawiona na sprzedaż niczym towar. Wierzy jednak, że może taka zmiana wystarczy, by jej los się odmienił. To wtedy na jej drodze pojawia się Szary Mag, bardzo skryty i tajemniczy człowiek znający się na magii. Mężczyzna pomaga tym, którzy zasługują na pomoc.

Teraz nie strach i ból, a niepewność i ekscytacja towarzyszą dziewczynie na każdym kroku. Kim jest mężczyzna, który ją wykupił? Jakie ma zamiary? Czy jest w stanie odmienić jej los, a może stanie się kolejnym koszmarem?

 

Jarosław Prusiński zaprasza nas do swojego uniwersum, w którym miłość jest równie silna co magia, a przebaczenie i wiara we własne ideały nie jest tylko czczym gadaniem. Czy 54 strony wystarczą, by rozpalić ogień ciekawości i godnie zaprosić do świata w tak wielu barwach?

 

Szary mag to krótki, ale jakże treściwy wstęp do trylogii Jarosława Prusińskiego. Wystarczy chwila i czytelnik już tkwi w samym środku historii. Jak to możliwe? Styl autora jest niezwykle przejrzysty i prosty w przekazie. Przez opowieść pędzi się z prędkością światła, podziwiając kunszt i dokładność, z jaką został stworzony. Magia, miłość, tajemnice i przygody, a to wszystko na tle świata niezwykłej konstrukcji.

Atmosfera niczym z najlepszych powieści z realiami wprost ze średniowiecza daje nadzieje na ciekawą i jakże na wskroś fantastyczną opowieść. Nawet w tak krótkiej formie można wiele wyczytać, poznać zarys postaci i wstępnie ocenić, co nas może spotkać dalej. Jedno jest pewne, po sprawdzeniu, co skrywa Szary mag, czytelnik odczuwa ogromny niedosyt, po którym z pewnością sięgnie po właściwą trylogię.

Jarosław Prusiński tworzy postaci, świat i jego realia na kształt najlepszych twórców gatunku. Jest w stanie zawrzeć ogrom magii i idee pomiędzy wierszami krótkiej formy. Szary mag to opowieść o życiu pełnym przypadków, uśmiechu i miłości, ale i problemów. Bezkompromisowa i pełna brutalności, zarazem niosąca nadzieje, wiarę i miłość. Pełna intryg, przygód i tajemnic, wciąga i uzależnia od bohaterów, miejsc i bycia częścią opowieści. Z przyjemnością zagłębie się w tę historię w całym jej wymiarze. Szary mag udowadnia bowiem, iż krótka forma jest w stanie zachęcić czytelnika do całego uniwersum.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Szary mag
Autor: Jarosław Prusiński
Wydawca: Wydaje.pl
Cykl: Szary mag ( tom 1)
Liczba stron: 54
ISBN:9788362255788
Data wydania:1 stycznia 2014

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *