Inizio
Marta wśród książek,  Recenzje

Negatyw szczęścia: Inizio-Ludka Skrzydlewska

Niemal każdy z nas w pewnym momencie swojego życia staje na rozdrożu i musi wybierać, w którą stronę wykonać kolejny krok. Możesz wybrać pozornie prostą drogę lub iść wprost przed siebie wciąż niosąc ciężar przeszłych wydarzeń. Tyle że to, co proste czasem skrywa drugie dno. Pytanie, czy warto zaryzykować?

 

Sasza to młoda adeptka ASP w Warszawie, która właśnie stanęła na rozstaju życiowej drogi, Chce zamknąć jeden rozdział w życiu i odciąć się od tego, co bolesne. To właśnie w tym momencie pojawia się propozycja pracy, takiej, którą przyjmuje się z pocałowaniem ręki, szczególnie na początku kariery zawodowej. Dziewczyna ma szanse zostać asystentką fotografa we włoskim domu mody. Brzmi jak spełnienie marzeń, gdzie więc haczyk? Propozycja pojawia się ze strony wiecznie nieobecnej matki, byłej modelki, poza tym Sasza nie zna języka. Ma więc sporo powodów do rozterek.

Decyzja zostaje jednak podjęta, a młoda adeptka trafia do świata pret-a-porter i staje się częścią firmy Di Volpe. Wystarczy chwila, by dziewczyna dała się pochłonąć mediolańskiemu życiu i nocnym szaleństwom z nowo poznanymi przyjaciółmi. Wszystko szłoby gładko, gdyby nie syn właścicielki. Alessandro ma Saszę za nieogarniętą, pustą i płytką pannicę, która wrodziła się w matkę. Ta niechęć jest obustronna, gdyż w młodym spadkobiercy modowej fortuny, Sasza widzi tylko lekkoducha i playboya. Świat mody jest podstępny, a zagrożenie czyha na rogu. Czy ta dwójka będzie w stanie odrzucić swoje niesnaski i wspólnie uratować młodą fotografkę?

 

Każda kolejna powieść spod pióra Ludki Skrzydlewskiej kradnie mi czas i wymienia go na szereg przyjemności. Jak było w przypadku powieści Negatyw szczęścia: Inizio?

 

To pierwszy tom dylogii, który pochłonęłam w mgnieniu oka. Mediolan, szaleństwa młodości i spełnianie swoich pasji autorka połączyła z mroczniejszą stroną środowiska modowego, które wchłania i uczy siły przetrwania. Pomysł na fabułę jest niezwykle ciekawy i skrojony z wielką lekkością. Historia nie jest pozbawiona wad, ale któż ich nie posiada. Całość broni się tempem akcji, kreacją postaci i klimatem. O tak, tego ostatniego tu nie brakuje, a dzięki opisom czytelnik może poczuć magię odwiedzanych miejsc. Inizio to wstęp do przygody, intryg i uczucia, które pojawia się niespodziewanie, a rodzi się z niechęci i błędnych założeń.

Autorka nie pozwala się nudzić. W Inizio dzieje się sporo, choć to dopiero początek, który pozwala nam odkryć świat, w którym musi odnaleźć się Sasza, rozdzielić nasze sympatie i antypatie, choć wciąż trzeba uważać komu ufać. Postaci są różnorodne, niezwykle barwne i nieoczywiste, choć gdzieniegdzie miałam nosa do bohaterów. Nie brakuje tu śmiechu i trzymających w napięciu zwrotów akcji. Inizio to też cięte riposty i dialogi, które rozbawią, rozgrzeją i wciągną was w świat, który niepostrzeżenie ukradnie wasz czas.

 

Intrygi, moda i Negatyw szczęścia.

 

Powieściopisarka postawiła na emocje, realizm i humor. Losy jej bohaterów tworzą wybuchową mieszankę, której poznawanie jest czystą przyjemnością. Nawet nie wiem, kiedy dotarłam na ostatnią stronę pierwszego tomu i z niedowierzaniem wpatrywałam się w ciąg liter tworzących ostatnie zdanie. Temperament głównej bohaterki rozgrzewa atmosferę równie mocno, co włoskie realia. Nam nie pozostaje nic innego, jak dać się porwać wirowi wydarzeń, zaplątać się w sieć intryg i sprawdzić, jak rozwinie się uczucie.

Lekkość pióra, świetnie skrojone postaci, które zachwycają realnością i daleko im do ideału, sprawiają, że Inizio pochłonie was bez reszty. Choć niedoskonała, zachwyca i bawi. Autorka skradła me serce płynnym i zaskakującym stylem, który jest pikantny i okraszony nutką humoru. Zachwyciła mnie fabuła, ale to dialogi i postaci na długo pozostaną w mojej głowie. Negatyw szczęścia to historia o miłości, przyjaźni i zaufaniu, modzie, intrygach i pasji. Wszystkie emocje są wyważone i tworzą coś smacznego i godnego uwagi. Szukacie charakternych bohaterów, scen seksu, które powalają smakiem i wyczuciem, a może tajemnic i wzruszeń? To wszystko zapewni wam Negatyw szczęścia. Zapamiętajcie to nazwisko, bo to gwarancja równowagi między humorem, pieprznością i akcją. Świetnie sprawdzi się w coraz dłuższe wieczory, rozgrzewając zmysły.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Negatyw szczęścia: Inizio
Autor: Ludka Skrzydlewska
Wydawca: Editio Red
Cykl: Negatyw szczęścia (tom 1)
Liczba stron: 424
ISBN:9788328364950
Data wydania: 29 lipca 2020

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *