Na ratunek zwierzakom
Dafciki wśród książek,  Recenzje

Na ratunek zwierzakom. Pet Agents 1-Riina Kaarla, Sami Kaarla

Odnalezienie pasji to pierwszy krok do szczęścia. Jeśli masz ich kilka, nie musisz wybierać, której się poświęcić, wszak wszystko da się ze sobą połączyć. Skoro coś cię interesuje, jesteś w stanie stworzyć swój niepowtarzalny świat. Kati-e wie, o czym pisze. Dziewczynka kocha zwierzęta i potrafi się z nimi komunikować. Oprócz tego jest miłośniczką przygód, elektroniki i kodowania. Te pozornie różne pasje udało się jej połączyć. Teraz ramię w ramię ze swym samodzielnie stworzonym robotem, Ti-botem wyrusza na ratunek zwierzakom. Pet Agents z siedzibą na dachu bloku dopiero odkryje przed nami swoje tajemnice.

 

Na ratunek zwierzakom

Kocham powieści o miłośnikach zwierząt. Tą miłością zaraziłam również moje dzieci, które na każdą kolejną książkę ze zwierzętami w tle reagują okrzykami radości. Przygody Kati-e od początku przykuły naszą uwagę. Dziewczynka ma pełne ręce roboty, ale od pierwszych chwil zaraża nas entuzjazmem do swojego pomysłu. Czym właściwie jest agencja Pet Agents? To miejsce stworzone przez Kati-e, dziewczynkę, która z powodzeniem łączy zamiłowanie do elektroniki i kodowania, z miłością do zwierząt, którym chce pomagać. Dobranie odpowiedniego domu dla zwierzaków to nie przelewki, jednak dziewczynka, wraz ze swoim przyjacielem Ti-botem zawsze wykona misje.

Na ratunek zwierzakom to pierwszy tom z serii przygód tej niezależnej i rezolutnej panny. Całość spisana jest z lekkością i pomysłem, dzięki temu młodzi czytelnicy z miejsca pokochają pomysł na agencje, jej twórczynie i wszystkich podopiecznych, którym już dobrała dom. O tak, bo jej misja nie kończy się wraz ze znalezieniem miejsca. Pomoc przy wyprowadzaniu, dodatkowe szkolenia, na które należy zabrać psa i przypadki spod znaku tych nagłych, jak choćby mała wiewiórka na skraju drogi. Kati-e i jej kompani poradzą sobie w każdej sytuacji.

 

Wśród bohaterów i fabuły

 

Pokochaliśmy nie tylko Kati-e i jej robota, ale i wszystkie zwierzęta oraz ich właścicieli. Dzięki entuzjazmowi dziewczynki, dzieciaki w lot pochłaniały historię i każda przygoda zdawała się tą najwspanialszą. Z pewnością wszystkie stały się podstawą do nauki dobrych nawyków. Pet Agents pokażą naszym pociechom, jak wiele można osiągnąć dzięki przyjaźni. Odkryją przed nimi, jak ważna jest współpraca i pomaganie, no i najważniejsze, czyli jak niewiele trzeba, by do drzwi zapukała przygoda. Postać Kati-e pomoże im uwierzyć we własne siły i dać się porwać pasjom.

Na ratunek zwierzakom to również niesamowita porcja wiedzy o rasach psów i sposobach ich dobierania do konkretnej rodziny. O tym, jak radzić sobie, gdy nasze zwierzątko zachoruje na wzór kotka Hugo i jego problemów żołądkowych, czy kim mogą opiekować się psi opiekunowie. Pies policyjny, pasterski czy asystent dla niewidomego to temat już nam znany, ale pierwszy tom tej niesamowitej serii rozszerzył naszą wiedzę o inne psy robocze, chociażby psa dla diabetyka. Ten temat jest nam bliski i po lekturze Antoni poszedł sprawdzać czym prędzej czy nasz pies terapeuta może nauczyć się kolejnej umiejętności mogącej pomóc jego siostrze.

 

Podsumowanie

 

Ilustracje i ciepło bijące z okładki to początek niesamowitej przygody, która uczy, bawi i uświadamia proste, lecz jakże potrzebne prawdy, które budują w dziecku siłę i odwagę do sięgania wysoko i cieszenia się pasją. To jak mocny wpływ może mieć pozornie zwykła historia, obrazuje właśnie podejście mojego syna, który miłość do zwierząt wyniesie z domu, ale takie historie pomagają mu zrozumieć, czym są choroby, które otaczają nas w życiu. Piękna, zabawna i pełna mądrego przekazu książka, która jest dopiero wstępem do przygody, której nie możemy się już doczekać.

 

Ocena:

Ocena 10 kruków

Autor: Riina Kaarla, Sami Kaarla 

Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak 

Ilustrator: Riina Kaarla, Sami Kaarla 

Tytuł oryginalny: Täältä tullaan, lemmikit!

Seria i nr tomu: Pet Agents (tom 1)

Wydawnictwo: Media Rodzina 

Wydanie: pierwsze 

Data wydania:2021-03-31

Kategoria: literatura dziecięca 

ISBN:9788380089235

Liczba stron:106

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *