Marta wśród książek,  Recenzje

Piekielna miłość- K.N.Haner [Przedpremierowo/Ambasadorska]

Los bywa okrutny i bardzo przewrotny. Nie oszczędzi nikogo. Choćbyś starał się, jak możesz i nie godził się na to, co cię spotyka, nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich możliwości. Każdy będzie walczył o swoje ideały i to, co najważniejsze w jego życiu. Jesteś w stanie wejść do świata, w którym cierpienie i ból nie ominą nikogo, a to, kto jest tym niedobrym, wcale nie jest tak oczywiste? Rosyjska ruletka, w której każdy trafi na swój własny koszmar.

 

Nicole budzi się w Meksyku, gdzie jedynymi wyznacznikami kolejnych dni są ból i narkotyki. Nie wie, gdzie jest jej nowo narodzony syn i czuje, że straciła wszystko. Serce, dusza i nadzieja na ratunek i odnalezienie dziecka obumierają każdego dnia, pozostawiając nienawiść przeplataną uzależniającym otępieniem. Marcus każdego dnia wraz z pomocą przyjaciół szuka kobiety, która wywróciła jego świat do góry nogami.
Moim kompasem jest Nicole, która każdego dnia uczy mnie nowych rzeczy. I już nie raczkuje w sprawie uczuć. Teraz uczę się latać.
Czy znając przeciwnika, jest w stanie go pokonać? Nie zna wszystkich szczegółów, w których posiadaniu znajduje się jego wróg Alex. Jedno ich jednak łączy, obaj bowiem nie są w stanie przewidzieć, że do gry wkroczył ktoś trzeci. Czy Nicole wyrwie się z piekła, jakie zgotował jej los? Czy Marcus odzyska kobietę, którą pokochał, a Alex zostanie pokonany?

 

Każda z kolejnych powieści K.N.Haner podnosi poprzeczkę swoim poprzedniczkom. Piekielna miłość  jest jeszcze dojrzalsza i przemyślana niż wydarzenia, które znamy z Zakazanego układu. Powieściopisarka nie daje nam chwili oddechu, tworząc historię, która gwarantuje czytelnikowi sponiewieranie.

 To nie tylko rollercoaster emocji, tu nic nie jest oczywiste. Granice zła i większego zła zacierają się wraz z cierpieniem każdego z bohaterów. Najważniejsze dopiero przed nami. Niebezpieczeństwo, podszyte pożądaniem i niepewnością zamiarów każdej z postaci czynią czas, który spędzicie na lekturze czymś niepowtarzalnym. Zagadki, niedopowiedzenia i cierpienie przenikają się ze świetnie skrojonymi scenami erotycznymi, których jest mniej, niż zazwyczaj, ale nie tracą na jakości.

 

 
Chce już zawsze myśleć o niej, jak o osobie, która sprawiła, że uwierzyłem w to, że moje serce potrafi kochać.

 

Autorce udało się podtrzymać, a nawet przeskoczyć poziom poprzedniego tomu nie tylko, jeżeli mowa o fabule, jaką skrywa Piekielna miłość. Najważniejsze są  zmiany zachodzące w każdej z postaci, ponieważ podnoszą poziom całości. Nicole przechodzi piekło, a jej zachowania często są niespójne, jednak sumując wszystko, co przeszła, jej zachowanie idealnie pasuje do jej sytuacji. To chyba jej postać wzmaga najwięcej sprzecznych uczuć.
Kasia Haner nie oszczędzała swojej głównej bohaterki, nie zniwelowała nagle zachowań, które poprzednio drażniły. Wprowadziła zmiany z taką dokładnością i mocą, że ta postać kobieca na długo zapadnie wam w pamięci. Autorka nie oszczędza nikogo, nie ugładza historii pod publikę, w zamian dając nam kawał ciekawej i mrożącej połączenia nerwowe opowieści, w której przemiana bohaterów i ich nowe drogi mogą zaskoczyć a ich wielowymiarowość nawet przerazić.

 

 
Miłość i nienawiść to bardzo podobne do siebie uczucia. Opierają się na tych samych emocjach. Dlatego mówi się, że od jednego do drugiego niedaleka droga.

 

Piekielna miłość to mocna opowieść o niezwykle mrocznym, niebezpiecznym i nieprzewidywalnym świecie mafii, gdzie czasem zemsta i nienawiść mogą przynieść niezamierzone skutki, przed którymi nie ucieknie nikt. Historia, w której dobro i zło zlewają się w obojętną szarość pokrytą mnóstwem cierpienia i przelanej krwi. Książka, która pochłonie was bez reszty, by na końcu pozostawić z totalną pustką w głowie. Napisana z pazurem i sporą dozą pieprzu opowieść o granicach ludzkiej wytrzymałości. Opowiada o sile miłości i piekle, które każdy z nas nosi w sobie.
ocena:

Tytuł:Piekielna Miłość
Autor: K.N.Haner
Wydawca: Editio Red
Liczba stron: 380
ISBN: 9788328338395

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *