Dafciki wśród książek,  Recenzje

Rekiny. Najlepsi myśliwi w przyrodzie-Joe Flood

Dzieci dorastają w strasznym tempie, a wraz z nimi rośnie potrzeba wiedzy, którą należy zaspokajać w jak najciekawszy sposób, by przypadkiem nie zniechęcić małych pożeraczy informacji do przedstawionej przez nas formy nauki. Na szczęście w tej chwili na rynku jest wysyp wszelakich form pomocy dydaktycznych i książek dla dzieci, które nie tylko zaciekawią formą, ale i treścią. Jak z tylu pozycji wybrać coś, co pokocha nasza pociecha?

Zmagam się z tym problemem od dłuższego czasu. O ile ze starszą dafcią nie mam problemów, gdyż dla niej nieważny temat i każda książka wpisuje się w jej zainteresowania i pokrywa jej głód wiedzy, o tyle jej młodszy brat to zawodnik wyższej ligi. Gdy planuje zakup książki specjalnie dla niego, muszę się nieźle nagimnastykować. Choć nie czyta sam, stawia spore wymagania przy doborze wieczornej lektury. Na pomoc przybyło wydawnictwo Nasza Księgarnia, która ostatnimi czasy wydała kolejny z serii naukomiksów . O poprzednim z serii, w którym główną rolę grały rekiny pisałam —> Tu. Co skrywa kolejna część?

Rekiny. Tak, te ogromne i dość przerażające zwierzęta, o których życiu i zwyczajach chciał się dowiedzieć mój mały czytelnik. Seria skierowana jest do starszych dzieci, którym komiks dostarczy szeroko zakreślonej wiedzy w tematyce tych wodnych stworzeń. Nie przeszkadza to jednak we wspólnym czytaniu z młodszymi dziećmi, jeśli tylko one wyrażają takie zainteresowania. Rekiny do tej pory nie napawały mnie entuzjazmem. Gdzieś nam było nie po drodze, jednak po przeczytaniu tej książeczki całkowicie zmieniam o nich zdanie.

Twarda oprawa daje gwarancje trwałości i zapewnia dobre utrzymanie książki nawet w mniejszych rączkach. Kreska jest płynna i bardzo realistyczna. Czytelnik ma wrażenie, że oto za sprawą zbioru ilustracji ma przed sobą te piękne i niebezpieczne zwierzęta. Nie są one jednak straszne, brutalne czy też karykaturalne. Dzieci mogą zobaczyć, jak ważnymi stworzeniami są rekiny. Ilustracje i zbiór ostrych jak brzytwa faktów, pozwolą na prawidłową ocenę tego gatunku i docenienie jego pracy i pozycji w ekosystemie.

Rekiny zapraszają nas do swojego świata, dzielą się pięknem głębin oceanów. Autor ujmuje w ciekawy sposób całą, rzetelną i prosto opisaną wiedzę na temat tych stworzeń, co pozwala na szybkie i jakże barwne pochłonięcie wiedzy. Bez względu na to, czy boisz się rekinów, czy wiesz o nich sporo. Czy masz 4, czy 34 lata? Ta książeczka wprawi cię w zachwyt i pozwoli wchłonąć wiedzę spisaną na jej kartach. Forma komiksu pozwoli na zachęcenie starszych czytelników, młodszym pozostawiając fascynacje obrazem.

Masz ochotę poszerzyć wiedzę, sprawdzić jakie tajemnice skrywa głębia oceanu i czy rekiny serio są takie straszne? Wystarczy sięgnąć po jakże przystępnie naukową opowieść o zwierzętach, które są częścią ogromnego systemu. Jestem pod wrażeniem wartości formy i treści. Z całą mocą i radością polecam ten tytuł i liczę na kolejne opowieści z tej serii.

Ocena:

Tytuł: Rekiny.Najlepsi myśliwi w przyrodzie.

Seria: Naukomiks

Autor: Joe Flood

Wydawca: Nasza Księgarnia

Liczba stron:128

ISBN:9788310134493

Data wydania:17 lipca 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *