Dafciki wśród książek,  Recenzje

Przedszkole pani Matyldy-Aneta Grabowska

O jakże życie każdego malucha jest przerażające. Świat, którego wciąż się uczy, składa się z tylu niebezpieczeństw i słów. Dziwne, że dorośli nie pogubili się w tych wszystkich słownych tworach i tak rozległym miejscu, jakim jest Ziemia. Gdzie więc nauczyć się znaczenia słów, odnaleźć odwagę potrzebną do poznawania świata i radośnie spędzać dzień?

Myślę, że odpowiedź może być tylko jedna i już każdy maluch dobrze wie, iż chodzi o przedszkole. Tam każda przygoda nabiera innego wymiaru. Każdy świat wydaje się jakby przyjaźniejszy, a słowa mają dźwięk głosu tak uwielbianej przedszkolanki. Czym więc zaskoczyć może Przedszkole pani Matyldy?

Niezwykła pani przedszkolanka roztoczy ze stron powieści swoją magię, która przekona wasze pociechy do zapoznania się z historią złotego serca. Matylda jest niezwykłą nauczycielką, która z radością spędza czas ze swoją grupą przedszkolną. Codziennie mierzy się z wieloma wyzwaniami, w których pomocne okazują się słowa i same dzieci. Nasze pociechy bowiem często nieświadomie same stawiają pierwszy krok ku poznaniu wszystkich tajemnic dorosłego świata.

Przedszkole pani Matyldy wyjaśni dzieciom, czym są związki frazeologiczne. Jak przekazać przystępnie tak trudną wiedzę? Matylda ma na to sprawdzone sposoby i ani się obejrzysz, a twój maluch będzie wiedział czemu, warto z kimś kraść konie, czy też poznawać te łyse. Wszystko to w formie zabawy i nauki, która przychodzi z lekkością i uśmiechem. Przedszkolanka jest przemiła i potrafi zaradzić każdej sytuacji. W jasny i nieskomplikowany sposób wprowadza maluchy w świat słów.

Standardowo ujęły mnie kolory. Chyba jestem uzależniona od przepięknych barw i delikatnych ilustracji, które przyciągają oko, a w przypadku tej publikacji wydawnictwa Skrzat nie można narzekać na wykonanie. Twarda oprawa, spore litery i mnóstwo obrazów cieszących oczy, w połączeniu z niezwykłą treścią sprawiły, że dosięgnęła nas magia tego niepowtarzalnego przedszkola. Czas na was.

Niesamowicie wciągająca historia, którą maluchy zdecydowanie pokochają. Prosto wyjaśnione regułki poszczególnych związków frazeologicznych to tylko jedna z rzeczy, które wam polecam z czystym sumieniem. Magię będziecie musieli odkryć sami, lecz to nie trudne, gdy bohaterami są tak rezolutne i ciekawe świata maluchy, jak te które są w naszych serduszkach.

Ocena:

Tytuł: Przedszkole pani Matyldy

Autor: Aneta Grabowska

Wydawca: Skrzat

Liczba stron:64

ISBN:9788379157754

Data wydania: 2 września 2019

 

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *