Dafciki wśród książek,  Recenzje

Czy krowy jeżdżą do weterynarza-Łukasz Łebek

To jak niesamowicie złożony i zarazem prosty jest świat dziecka, dowiadujemy się dość szybko. Z każdą kolejną pociechą na naszym koncie czy też w rodzinie, dostrzegamy jak fascynujące są dzieci i ich sposób myślenia. Często ta wiedza idzie w parze ze strachem, o to jak poradzą sobie w dalszym życiu. Czy nie zgubią radości i pasji, która pojawia się właśnie teraz?

 

Rodzice mają ogromne pokłady cierpliwości i wsparcia. Gdy okazuje się, że nasze dziecko ma już plan i wie kim chce zostać, nie pozostaje nam nic innego jak tylko wspierać jego zainteresowania. W naszym domu miłości do zwierząt uczymy od małego. Są psy, koty a i kilka rybek się znajdzie. Każde zwierzątko zasługuje na chwilę zabawy czy opieki. Nie dziwił mnie, więc fakt iż  w naszej rodzince pojawił się pomysł bycia weterynarzem.

Miliony pytań, na które odpowiedzi trzeba udzielać natychmiast po ich zadaniu. Godziny rozmów o gatunkach zwierząt i tego w jaki sposób zmieściły by się do gabinetu weterynarza. Na szczęście z pomocą przyszła nam niesamowita książka spod pióra Łukasza Łebka, który nie tylko o zawodzie lekarza od zwierząt wie sporo, ale i sam go wykonuje. Czy krowy jeżdżą do weterynarza? to 30 pytań i odpowiedź, które są w stanie zaspokoić głodek robaczka chłonnego wiedzy.

Nie znajdziecie tu typowej wiedzy, którą dzieciaki zdobywają w szkole. Dzięki niesamowicie kolorowym ilustracjom rozpoczniecie przygodę pełną ciekawostek i wyczerpujących odpowiedzi. Barwne strony i czytelny podział zawartości stanowią ogromny plus tej publikacji. Twarda oprawa w połączeniu z poręcznym formatem stanowi dodatkowy plus.

Czy krowy jeżdżą do weterynarza? zaspokoi wiedzę na przeróżne tematy łączące ten zawód. To niczym rozmowa autora z dziećmi, podczas której pada mnóstwo pytań, ale i odpowiedzi są niezwykle trafne i przejrzyste, dopasowane do wieku odbiorców. Łukasz Łebek ma niezaprzeczalnie umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów między ludzkich, gdyż z miejsca zyskuje sympatie i zaufanie czytającego.

Książka bardzo dobrze wyczerpuje temat zajmowania się zwierzętami. Choć czasem trafiają się trudniejsze pojęcia to jakość ich wyjaśnienia nie ma sobie równych. Czytając Czy krowy jeżdżą do weterynarza? mali odkrywcy dowiedzą się jak wygląda praca takiego lekarza zarówno w lecznicy, jak i  w terenie. Poznajemy kilka wskazówek, jak najprościej uspokoić naszego zwierzaka przed wizytą i badaniem. Dowiadujemy się jak wesoły, smutny i niebezpieczny bywa zawód weterynarza, a także jak prawidłowo go wykonywać.

 

To tylko cząstka tego, co można spotkać w tej książeczce, która pomimo małej, bo 64 stronicowej objętości starczy na wiele wspólnie spędzonych godzin, które kto wie, może zaowocują nowym weterynarzem. Z punktu widzenia rodzica książeczka znajduję się na wysokiej półeczce przydatności i jakości przekazu. Nic tylko polecać każdemu głodnemu wiedzy.

 

Ocena:

osiem czarnych kruków stanowiących ocenę książki

Tytuł: Czy krowy jeżdżą do weterynarza?
Autor: Łukasz Łebek
Ilustracje: Tomasz Pląskowski
Wydawca: Dragon
Liczba stron: 64
ISBN:9788378879251
Data wydania: 16 października 2019

Książki stanowią dla mnie całodobową dostawę tlenu. Staram się zarażać swoją pasją każdego kto tylko wejdzie na moją orbitę. Dusza przepełniona fantastyką, serce bijące w rytm romansów, rozum łaknący zagadek i akcji. Od niedawna fanka literatury dziecięcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *